کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری بهترین نوع پوشش دیوارها در ادارات است که باید طرح و مدل آن را با توجه به دکوراسیون محیط اداری انتخاب کنید.

نحوه انتخاب کاغذ دیواری اداری مناسب برای محیط کار

کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های گوناگونی وجود دارد که هر سلیقه ای مطابقت و همخوانی دارند. نصب راحت و طرح های متنوع کاغذ دیواری باعث شده بتوان از آن محیط های اداری و منازل استفاده کرد . امروزه استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی اداری رواج یافته است و شما می توانید طرح و رنگ کاغذ دیواری را با وسایل موجود در دکوراسیون اداری هماهنگ کنید.

تنوع زیاد در رنگ و طرح کاغذ دیواری اداری کار انتخاب طرح مناسب کاغذ دیواری را برای محیط های اداری دشوار کرده است با خواندن این مطلب از دنیای مد نمناک می توانید بهترین نوع کاغذ دیواری را برای محیط اداری انتخاب کنید.

اهمیت پوشش دیوارها در محیط اداری

طراحی داخلی محیط های اداری راهی بسیار مناسب برای افزایش راندمان است. داشتن فضای مناسب با دکور عالی برای افزایش راندمان و تاثیر آن بر بازده نیرو های کاری بسیارزیاد است و راندمان کاری فضاهایی که درآن به طراحی داخلی محیط کار توجه شده است بسیار بالاتر از فضاهایی است که بدون توجه به اصول مورد نیاز و توجه روانشناختی محیط کار آماده شده اند.

کاغذدیواری یکی از راه های ساده و سریع برای رسیدن به هدفتان است پس باید درانتخاب پوشش مناسب برای دیوار ها توجه نمود تا محیط اداری زیبا و پر انرژی ایجاد کنید و اینگونه راندمان کاری را بالا ببرید.

کاغذ دیواری اداری

دلایل محبوبیت کاغذ دیواری برای محیط های اداری

نصب آسان

از دلایل محبوبیت کاغذ دیواری برای محیط های اداری نصب آسان و راحت آن است . با نصب کاغذ دیواری دیگر از بوی رنگ و دردسرهای رنگ زدن راحت می شویم . نصب کاغذ دیواری در کمترین زمان ممکن انجام می شود و مانند رنگ، بو و آثار آن تا مدت طولانی باقی نمی ماند.

طرح و رنگ متنوع

کاغذهای دیواری به علت تنوع زیاد در طرح و رنگ و جنس برای محیط های اداری مناسبند زیرا می توان با استفاده از آنها محیط اداری را شاد ، پر انرژی و یا به فضای آرامی تبدیل کنیم . همچنین می توان کاغذ دیواری را با سایر وسایل دکوراسیون ست نمود.

قابلیت شستشو

کاغذ دیواری های امروزی حتی قابل شستشو بوده و به راحتی با دستمالی مرطوب تمیز می شوند

جنس و کیفیت

برخی از کاغذ دیواری ها جنس بهتری دارند و مقاومت بهتری در برابر نفوذ آب دارند.

خرید کاغذ دیواری اداری

انواع کاغذ دیواری های مناسب برای ادارات

کاغذ دیواری اداری در انواع طرح های مدرن، هندسی یا ساده وجود دارد. در ادارات می توان از کاغذ دیواری ساده و یا از کاغذ دیواری هایی با طرح های محو یا راه راه استفاده نمود . برخی از ادارات نیز لوگوی شرکت خود درزمینه کاغذ دیواری ها درج می کنند که بسیار تاثیر گذار و ایده جالبی است.

ویژگی کاغذ دیواری اداری

قبل از انتخاب کاغذ دیواری برای محیط های اداری به این نکات توجه کنید:

انتخاب کاغذ دیواری بر اساس نوع دکوراسیون

در انتخاب کاغذ دیواری به سبک دکوراسیون و رنگ های موجود در دکوراسیون اداری توجه کنید مثلا اگر دفتر کار به صورت لاکچری یا کلاسیک دیزاین شده باشد، از کاغذ دیواری های کلاسیک استفاده کنید.اگر رنگ و طرح کاغذ دیواری با سایر وسایل موجود در دکوراسیون داخلی اداری هماهنگ نباشد باعث می شود تا دکوراسیون مورد نظر شما بی نظم و خسته کننده به نظر برسد.

می توانید کاغذ دیواری های اداری را با رنگ پارکت لمینت کف اتاق هماهنگ کنید تا تاثیر گذار تر و جذاب تر به نظر برسند.

کاغذ دیواری برای ادارات

انتخاب کاغذ دیواری بر اساس نوع فضا

اگر ارتفاع دفتر کار کم است کاغذ دیواری های طرح عمودی برای این فضا مناسب است.

اگر فضای شما نور کافی ندارد و یا فضای آرامی می خواهید از رنگ های روشن ترکاغذ دیواری استفاده کنید.

اگر می خواهید فضای اداری شما بزرگ تر به نظر برسد از طرح های سه بعدی استفاده نمایید تا اتاق دارای عمق و بعد بشود و بزرگتر نیز به نظر بیاید.

انتخاب کاغذ دیواری و توجه به روحیات

اگر خواهان فضایی بانشاط و پرهیجان هستید از رنگ های شاد مانند نارنجی، زرد و بنفش استفاده نمایید.

برای اینکه محیط اداری را به محیطی شاد و سرزنده تبدیل کنیم تا راندمان کاری افزایش یابد ، از کاغذ دیواری با رنگ های شاد و اشکال هندسی استفاده نمایید.

کاغذ دیواری های ساده و مدرن فضا را شلوغ نمی کند و به افراد آرامش می دهد. این نوع از کاغذ دیواری انرژی لازم برای انجام فعالیت های شغلی را در فضا به وجود می آورد.

جنس کاغذ دیواری اداری

قبل از انتخاب کاغذ دیواری محیط کار به جنس آن دقت کنید و کاغذ دیواری انتخاب کنید که دارای رنگ ثابت ، مقاوم در برابر آفتاب و قابل شستشو باشد .

انواع کاغذ دیواری اداری

بهترین رنگ برای کاغذ دیواری اداری

چنانچه دنیای مد نمناک اشاره داشته است برای انتخاب کاغذ دیواری برای محیط اداری به تم کلی رنگ دکوراسیون دفتر کار توجه کنید و کاغذ دیواری انتخاب نمایید که با آن هارمونی داشته باشد.

در ادارات و شرکت ها رسمی از رنگ های خنثی( طوسی، خاکستری، بژ، شیری، نقره ای و پلاتینی ) و یا رنگ های ملایم استفاده نمایید .

می توانید همه دیوارها را کاغذ دیواری رنگ روشن و یک دیوار را با کاغذ دیواری تیره هماهنگ با آن ست کنید. برای نصب کاغذ دیواری تیره تر دیوار پشت میز کار ، دیواری مناسبی است.

اگر دکوراسیون فضای اداری آرام، روشن، پرنور و عاری از هر رنگ و طرحی باشد سبب حواس پرتی کارمندان خواهد شد پس برای دور کردن حواس پرتی از کارمندان باید برای این محیط کاغذ دیواری انتخاب نمایید که رنگ روشن یا خنثی داشته باشد.

بهترین رنگ کاغذ دیواری برای اتاق مدیریت یا اتاق کنفرانس، رنگ های خنثی و سنگین مانند خاکستری یا قهوه ای است .

بهترین مدل کاغذ دیواری اداری

کاغذدیواری سه بعدی و کاغذدیواری طرح هندسی بهترین مدل کاغذ دیواری اداری است. اشکال هندسی با طرح های سه بعدی با القای حس پویایی و حرکت سبب از بین رفتن حس خستگی و کسل بودن می شوند.

رنگ کاغذ دیواری اداری

نکات مهم دیگر در انتخاب کاغذ دیواری

دفاتر کاری مکان تمرکز و انجام امور کاری است که افراد زمان زیادی را در آن می گذرانند پس باید دکوراسیون دفاتر کاری طوری باشد که آرامش مورد نیاز را فراهم کند.

اگر کاغذ دیواری که در محیط اداری نصب نموده اید ، ساده باشد می توانید از تجهیزات و لوازم دکوری در دفتر استفاده نمایید و یا نقشه های دیواری و تابلو روی دیوار نصب کنید.

می توانید در محیط های اداری برای هر اتاق و یا قسمتی از شرکت کاغذ دیواری کاملا متفاوتی نصب کنید زیرا فضاهای مختلف داخل شرکت کاربرد متفاوتی دارند .

اگر مدیر یک اداره هستید نظر کارکنان را درباره طرح کاغذ دیواری برای محیط کار خود جویا شوید شاید آنها ایده هایی در ذهن داشته باشند که در انتخاب کمک کننده باشد.

فضاهای خصوصی متعلق به گروه های جوان باید نشاط بیشتری داشت باشد در حالی که فضاهای دولتی و رسمی باید آرام تر و سنگینتر طراحی شود.

در انتخاب کاغذ دیواری اداری باید مراجعین خود را مدنظر بگیرید و باید محیط کارتان به نحوی باشد که مشتری و ارباب رجوع را مجذوب کنید زیرا انتخاب کاغذ دیواری محیط کار نقش بسزایی در دکوراسیون داخلی مغازه یا اداره شما دارد و در نتیجه تاثیر مستقیم در فروش و افزایش مشتریان دارد.

قیمت کاغذ دیواری های اداری

قیمت کاغذ دیواری های اداری به جنس کاغذ دیواری و طرح کاغذ دیواری بستگی دارد.

یک انتخاب عالی هنگام خرید کاغذ دیواری اداری + نکات کامل

3.918
این مطلب مفید بود ؟144
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : کاغذ دیواری
وبگردی