فوت و فن تقویت لغت
برای یادگیری سریع زبان و تقویت لغت در کوتاه ترین زمان این روش های ساده و فوت و فن های مهم را امتحان کنید.

چندین راه موثر برای بهبود واژگان و تقویت لغت 

وقتی آموزش و یادگیری زبان جدیدی را آغاز می کنید دوست دارید هرچه زودتر توانایی صحبت کردن را به آن زبان بیابید برای این هدف شما نیاز به دانستن لغات جدید و کاربردی در این زمینه دارید پس بهتر است فوت و فن تقویت لغت زبان مورد نظرتان را بدانید ، فنونی که برای یادگیری لغات هر نوع زبان خارجی می توانید استفاده کنید چراکه این روش های به ظاهر ساده همان راه و روش هایی هستند که اکثر افراد در این مسیر پیش گرفته اند.

یادگیری لغات زبان

فوت و فن یادگیری هر زبانی که دلتان میخواهد

 

این ترفند ها را برای بهبود دایره واژگان و لغت انگلیسی یا هر زبان خارجه دیگری امتحان کنید

داستان خواندن برای یادگیری و تقویت لغت

والدین و کودکان میتوانند از خواندن داستان های کودکانه برای بهبود دایره لغات خود استفاده کنند. کلمات استفاده شده در بسیاری از کتاب های کودکان اغلب خارج از دایره گفتمان روزمره بزرگسالان است، بنابراین والدین میتوانند تنها با خواندن داستان های شبانه ، دایره لغات خود را نیز افزایش دهند.

 تقویت لغت در کوتاه ترین زمان

یادگیری زبان با روش های فوق موثر

 

تقویت لغت با تماشای فیلم

تماشای فیلم با موضوع مرتبط با کتابی که میخوانید فقط لذتبخش نیست ، بلکه به تقویت واژگان نیز کمک میکند و همچنین تماشای فیلمی که دوست دارید منجر به درک عمیق لغات می شود. خواندن و دیدن فیلم و کتاب با یک موضوع واحد حائز اهمیت می باشد و این کار باعث کدگذاری دوگانه نیز میشود، وقتی شما چیزی را میخوانید و سپس آن را بر روی صفحه نمایش میبینید و در پایان بهتر بخاطر می آورید.

از تبلت خود استفاده کنید

دفعه بعد که مشغول خواندن کتابی بودید، اگر با کلمه ای مواجه شدید که معنی آن را نمیدانستید ، کلمه را هایلایت کرده و در دیکشنری جستجو کنید. با این کار مطلب را نیز گم نمیکنید.

تقویت لغت زبان انگلیسی

چگونه لغات زبان را حفظ کنیم؟

 

خواندن مجلات برای تقویت لغت

اگر میخواهید واژگان تان را بهبود ببخشید ، فقط مجله را ورق نزنید، واقعا آن را بخوانید. فقط به دیدن محصولات و تصاویر مجلات اکتفا نکنید، به مقالات و کپشن تصاویر هم توجه کنید. طبق مطالعات بنیاد پژوهشی جانسون اوکانر ، مجلاتی با موضوعات ورزشی ، دکوراسیون داخلی و یا سلامت سرشار از لغاتی است که تابحال به ذهنتان خطور نکرده که در محاوره از آن ها استفاده کنید.

گوش دادن به صدای کلمات تقویت تلفظ لغت

بسیاری از مردم کلمات کلیدی را بخاطر نمی آورند، مگر این که در گفتگو از آن ها استفاده کنند. اما اگر لغتی را بشنوید و بنظرتان تلفظ جالبی داشته باشد ، از تلفظ لغت آگاه می شوید و شروع به استفاده از آن میکنید.

 تقویت مهارت لغت

تکنیک های مهم و کاربردی برای تقویت لغت

 

از خونه بیرون بروید و در محیط مناسب برای یادگیری قرار بگیرید

رفتن به مکان های جدید و تجربه های جدید، راه های بینظیری جهت ساختن دانش های جدید است. از موزه بازدید کنید و یا هیجان تجربه و زندگی در مکانی دیگر را تجربه کنید.

به یک گروه کتابخانه ای کتابهای زبان مورد نظرتان بپیوندید

گروه های کتاب بهترین روش جهت یادگیری لغات جدید است. این طور گروه ها نه تنها به شما برای کشف و خواندن کتاب های جدید کمک میکند ، بلکه راه خوبی برای کنار گذاشتن زمان کافی جهت مطالعه روزانه می باشد.

تقویت لغت انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و زبان های دیگر

 

بخوانید بخوانید و باز هم بخوانید

سعی کنید هر روز کمی زمان برای مطالعه کنار بگذارید . مطالعه منظم به کارکرد شناختی کمک میکند چراکه مغز ب طور منظم درحال یادگیری است. حتی اگر معانی همه ی کلماتی را که نمیدانید را سرچ نکنید ، احتمالا بتوانید واژگان را به سادگی و با شناخت معانی آن ها بر اساس زمینه ی متن استفاده کنید.

تقویت لغت ، فوت و فن یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
وبگردی