علت جنب نشدن
جنب نشدن مردان می تواند دلایل مختلفی مانند رژیم غذایی و شرایط جسمی روحی نامناسب داشته باشد و اگر محتلم نشدن آقایان طولانی مدت باشد عوارضی برای آن ها دارد.

حقایقی در مورد جنب نشدن مردان

یکی از نیرومندترین غرایز، نیروی شهوت و غریزه جنسی است که از ابتدای تولد به صورت نهفته در وجود آدمی نهاده شده است. این نیروی جنسی را باید از طریق ازدواج کنترل نمود.

جنب شدن یک امر طبیعی است و همه افراد باید با یک روند منظم جنب شوند و اگر این اتفاق در بدن افراد رخ ندهد سبب به وجود آمدن عوارضی خواهد شد که شما را با علت های جنب نشدن ، در این بخش از سلامت نمناک آشنا خواهیم نمود.

بررسی علت جنب نشدن

جنب شدن برای مردان یک امر طبیعی است و در صورتی که این اتفاق رخ ندهد ، در طولانی مدت عوارضی برای فرد به وجود می آید.علل مختلفی سبب اختلال در جنب شدن می شوند که عبارتند از :

1. رژیم غذایی فرد :

رژیم غذایی نامناسب می تواند باعث کاهش میل جنسی بشود و هرچه فرد غذای مناسب تری مصرف کند، توانایی او در روابط زناشویی بیشتر می شود.برای جنب شدن مردان بهتر است با مواد غذایی مقوی خود را تقویت کنند.

 • ویتامین های C ,B12 ,B6 ,B1 و املاحی مانند روی و مواد مغذی دیگر برای تقویت جنسی مناسب هستند.
 • مصرف ماءالشعیر ، سالاد کاهو ، اسفناج، کلم و جوانه گندم ، دانه آفتابگردان و بادام زمینی بو داده ، پسته ، گردو و بادام وخرما موجب تقویت قوای جنسی می شود.
 • برای افزایش منی ، مردان بهتر است از تخم شوید و پیاز استفاده کنند.
 • برای تحریک قوای جنسی ، زیتون بسیار مفید است.
 • برای درمان عدم توانایی جنسی مصرف آب لیموی تازه توصیه می شود.
 • منابع غنی از روی و حتی مصرف دارویی روی نیز برای این افراد بسیار موثر است.

رژیم غذایی مردان

2. شرایط محیطی آب و هوایی و جغرافیایی :

شرایط آب و هوا و جغرافیایی نیز بر روی مردان و قدرت جنسی آنها تاثیرگذار است.

3. عوامل ژنتیکی

4. خودارضایی

5. شرایط جسمی و روحی نامناسب فرد:

کاهش تستوسترون ، مصرف داروهایی خاص ، سندرم پاهای بی قرار (RLS)، افسردگی ، بیماری مزمن نیز بر روی قوای جنسی مردان تاثیر فراوان دارد.

محتلم نشدن در خواب

احتلام چیست ؟

احتلام از انواع انزال است و به خارج شدن منی از انسان به صورت ناخواسته در هنگام خواب می گویند. سلولهای جنسی در افراد مذکر همواره توسط سلولهای مخصوصی در بیضه ساخته می شوند و در لوله های مخصوصی در بیضه، ذخیره می شوند. ظرفیت این مجاری محدود است بنابراین پس از مدتی محدود این لوله ها پر می شوند و باید تخلیه گردند.

در افراد متاهل این مجاری با برقراری رابطه ی جنسی و انزال تخلیه می شوند اما در افراد مجرد که فعالیت جنسی ندارند این مجاری پر باقی می مانند و برخی شبها در موقع خواب خود به خود تخلیه می شوند که به آن احتلام می گویند.

جنب نشدن مردان

احتلام یک پدیده ی عادی در بدن است

احتلام بیماری نیست بلکه نشانه بلوغ و یک پدیده ی عادی در بدن مردان است . آقایان با رسیدن به بلوغ جنسی احتلام را تجربه می کنند پس احتلام یا خروج ناخواسته مایع منی در خواب گناه نیست. احتلام سبب می شود از فشار جنسی فرد مجرد کاسته شود پس می توان به آن به عنوان نعمتی نگاه کنیم که خدا برای آلوده نشدن به گناه در فرد قرار داده است.

دفعات طبیعی احتلام

اگر احتلام در مردان هر چهار روز یکبار پیش آید ، طبیعی است و جای نگرانی ندارد اما محتلم شدن هر روز یا دو روز یکبار مردان در خواب غیر طبیعی است. عوامل زیادی در احتلام مانند وضعیت جسمانی، مسائل ارثی، نوع تغذیه، نوع فعالیت ها، تحریکات محیطی و ...تاثیر گذار است.

علت محتلم نشدن برخی از آقایان

مردان پس از دوران بلوغ با پدیده ای با نام جنب شدن در خواب روبه رو می شوند که به علت آناتومی بدن است و مواد غذایی مصرفی در افراد بر میزان کمی یا زیادی تعداد دفعات جنب شدن تاثیر دارد . تعداد وقوع این اتفاق بسیار متفاوت است . برخی نوجوانان به طور مکرر آن را تجربه می کنند و برخی در تمام طول عمر چنین تجربه ای نمی کنند.

احتلام بر اساس یک نظم فیزیولوژیک صورت می پذیرد و فرد نباید در این نظم جسمی دخالت نماید . زمان استانداردی برای این موضوع نمی توان تعیین کرد و سه هفته جنب نشدن حتی 6 ماه جنب نشدن هیچ اشکالی ندارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

زمان احتلام به نسبت اوضاع جسمی افراد متغییر است اما در صورتی که مدت زمان آن خیلی زیاد شد، مثلا از 7 ماه بیش تر شد، خود را به دکتر متخصص نشان دهید تا مطمئن شوید مشکلی ندارید.

اگر وقتی که دچار جنابت نمی شوید، مشکلات جنسی شما را اذیت می کند، برای ارضای جنسی و تخلیه جسم، مقدمات ازدواج خود را فراهم آورید یا خود را کنترل کنید.

عوارض جنب نشدن

اگر بیش از حد محتلم می شوید :

اگر احساس می کنید که احتلام بیش از اندازه برای شما اتفاق می افتد، با رعایت کردن راهکارهای زیر می توانید تعداد دفعات احتلام را کم کنید:

 • دو ساعت قبل از خواب ، هیچ چیز حتی مایعات ننوشید.
 • سعی کنید محل خواب شما گرم نباشد و در جای خنک بخوابید.
 • روانداز سنگین و زیرانداز نرم استفاده نکنید.
 • لباسهای تنگ و چسبان نپوشید.
 • نیمه شب مثانه خود را تخلیه کنید.
 • ورزش کنید و با آب سرد استحمام نمایید.

درباره علت جنب نشدن و عوارض آن بیشتر بدانید

4.1796
این مطلب مفید بود ؟646150
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : خود ارضایی
وبگردی