وزش باد شدید

وزش باد شدید در 20 استان

تاریخ انتشار : 19 آبان 1401کد مطلب : 68675زمان مطالعه : 2 دقیقه
مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت در 20 استان کشور طی امروز خبر داد.

مهر:بنا به اعلام مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، امروز در کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، همدان، غرب لرستان، چهار محال و بختیاری، خوزستان، گیلان، غرب مازندران و نیمه شمالی و غرب فارس، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

جمعه در برخی مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی و سواحل غربی دریای خزر، شنبه در برخی مناطق نیمه غربی، بخش‌هایی از مرکز کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و نیز یکشنبه در برخی مناطق شرق، شرق سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز کشور رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

دوشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و به نسبت پایدار حاکم است. پنجشنبه در کهگیلویه و بویر احمد، جمعه و شنبه در لرستان، شمال خوزستان، غرب اصفهان و غرب چهارمحال و بختیاری بارش از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

امروز در فارس، غرب کرمان، جنوب یزد، کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، لرستان، جنوب مرکزی و غرب و جنوب اصفهان، در بعضی ساعات سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت که خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد دور از انتظار نیست. امروز غرب و مرکز خلیج فارس و شنبه شرق دریای عمان مواج است.

آسمان تهران فردا (20 آبان‌) کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 9 و حداکثر دمای 17 درجه و روز شنبه (21 آبان‌) قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر و بارش پراکنده، در اواخر وقت وزش باد شدید با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز (19 آبان) بجنورد با دمای 3- درجه سانتیگراد سردترین و اهواز و بندرعباس با دمای 31 درجه سانتیگراد گرم‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند. همچنین طی فردا (20 آبان) مشهد و همدان با دمای یک درجه سانتیگراد سردترین و بندرعباس با دمای 32 درجه سانتیگراد گرم‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

انتهای پیام/م

وزش باد شدید در 20 استان

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی