بوی بدن
تحمل بوی بدن در شرایط عادی که تنها با تعریق ایجاد می شود گاهی غیرقابل تحمل است حال تصور کنید که این بو ، بویی مثل ماهی یا پیاز فاسد باشد.

بدن این زن بوی ماهی میدهد

بوی بدن به دلیل تعریق و ترشحات سلول ها ایجاد می شود که برای اکثر افراد تحمل این بو غیرممکن است و برای کاهش و رهایی از آن روش های مختلفی را انجام می دهند.

با این اوصاف تصور کنید فردی بوی بدنش متفاوت با بوی عرق باشد .

زنی که بوی بدنش همه را فراری می دهد

" کلی فیدو " زن 36 ساله ای است که به دلیل بوی بد بدنش مجبور به ترک شیفت کاری خود شده و در شیفت شب فعالیت می کند.

بوی بدن

بوی بدن این زن غیرقابل تحمل است

این زن که بدنش بوی ماهی می دهد به دلیل اعتراض همکارانش بایستی کارش را ترک می کرد و در ساعات خلوت شب کار می کرد.

کلی تمام عمر خود از یک اختلال به نام "Trimethylaminuria " که با نام " سندرم بوی ماهی " شناخته می شود رنج برده است .به گفته ی او بدنش بوی بسیار بدی مثل بوی ماهی و پیاز می دهد.

این اختلال با تولید شیمیایی تری متیل آمین باعث ایجاد بوی بدی در تعریق و ادرار می شود.

این اختلال نوعی اختلال ژنتیکی است که باعث می شود بوی عرق بدن تبدیل به بوی قوی و بسیار بدی مثل بوی ماهی ، زباله و حتی مدفوع شود.

زمانی که بدن قادر به دفع تری متیل آمین نیست ماده شیمایی در روده تولید می شود و چنین بوی غیرقابل تحملی را تولید می کند.

 این اختلال بد بود باعث شده بود که در دوران مدرسه مرتبا توسط دانش اموزان دیگر ترد و مسخره شود.

کلی می گوید:روزی 4 بار استحمام ، 2 بار تعویض کامل لباس ها و استفاده از یک بسته ی کامل دئودورانت تما تلاش من برای رهایی از این بوی بد بود که زیاد کارساز نبوده و بازهم بدنم بوی ماهی می داد.

به پیشنهاد همسرم به پزشک مراجعه کردم و رادیوگرافی انجام دادم و متوجه اختلالی شدم که بایستی از همان دوران کودکی برای درمان اقدام می کردم.

بوی بدن 

همسر کلی می گوید:از همان دیدار اول با او متوجه بوی غیرعادی شدم و همینطور کمبود اعتماد به نفسی که از ان رنج می برد . تصمیم گرفتم تا هرگز از این بوی بد با او صحبت نکنم و تلاش کردم تا راهی برای افزایش اعتماد به نفسش پیدا کنم.

بوی بدن

زنی که بدنش بوی ماهی و پیاز می دهد

به گفته ی این زن بیماری نادر او باعث می شود سیستم های دفع بوی بدن انسان از کار افتاده و نفس، بدن، عرق انسان، بوی بسیار بد و زننده ای مانند بوی ماهی خام و گندیده را بدهد که واکنش های تند اطرافیان را به همراه دارد. همچنین یاد آور شد که فکر می کند، تنها 300 الی 600 نفر در کل جهان به این سندروم مبتلا باشند.

بوی بدن , بیماری عجیب این زن همه را فراری می دهد

4.715
این مطلب مفید بود ؟141
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
برچسب : بوی بدن
وبگردی