هضم غذا
مصرف ماست همراه با غذا در دراز مدت منجر به اختلال عملکرد معده و در نتیجه اختلال در هضم غذا می شود.

اختلال در هضم غذا

مصرف سالاد شیرازی و سالاد کاهو همراه با غذا در دراز مدت منجر به کاهش عملکرد معده و در نتیجه اختلال هضم غذا می شود؛ از دیدگاه طب سنتی ایران، اختلال هضم زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری هاست.

اشکالات سفره غذا:نان هایی که خمیر آن ها خوب پخته نشده و اصطلاحا « ورنیامده» است، دیرهضم هستند و علاوه بر ایجاد اختلال هضم در افراد با معده ضعیف، در مصرف طولانی مدت زمینه را برای برخی بیماری ها ( طبق طبقه بندی طب ایرانی، بیماریهای انسدادی نامیده می شوند) در بدن فراهم می کنند, بهترین نان, نانی است که خمیر خام کمتری داشته باشد, مثل نان سنگک برشته.

 

هضم غذا

مصرف ماست با غذا موجب اختلال در هضم غذا می شود


مصرف ماست همراه با غذا موجب اختلال هضم

مصرف ماست همراه با غذا در درازمدت منجر به اختلال عملکرد معده و در نتیجه اختلال هضم می شود؛ ماست را در وعده های جداگانه یا به صورت میان وعده و همراه با مصلحات خورده شود؛ از مصلحات ماست می توان نعناع، آویشن، پونه، زنیان نام برد.

مصرف سالاد شیرازی و سالاد کاهو همراه با غذا در درازمدت منجر به کاهش عملکرد معده و در نتیجه اختلال هضم می شود, از دیدگاه طب سنتی ایران، اختلال هضم زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری هاست باید از مصرف این سالادها همراه با غذا یا بلافاصله, قبل یا بعد از غذا پرهیز شود.

زیاده روی در مصرف میوه های آبکی استعداد ابتلا به عفونت را بالا می برد

زیاده روی در مصرف میوه ها خصوصاً میوه های آبکی به دلیل تاثیرات سوء بر دستگاه گوارش استعداد ابتلا به عفونت را بالا می برد و پرهیز از این کار به ویژه در افراد مستعد زکام ضروری است.

 

هضم غذا

مصرف بیش از حد میوه های آبکی تأثیر سوء بر دستگاه گوارش دارد

افراد قبل از خواب از مصرف فست فودها و آجیل پرهیز کنند

مصرف غذاهای روغنی، سنگین و چرب باعث می شوند افراد صبح روز بعد، احساس تنبلی کنند؛ بهتر است افراد از مصرف فست فودها، آجیل و غذاهای سرشار از پنیر به خصوص پنیر پیتزا قبل از خواب اجتناب کنند.

اختلال در هضم غذا با مصرف ماست و سالاد همراه غذا

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز/ی
برچسب : هضم غذا
وبگردی