احسان علیخانی

داستان نجات از دام اعتیاد با کمک امام رضا (ع) در ماه عسل

تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1397کد مطلب : 68244زمان مطالعه : 4 دقیقه
برنامه ماه عسل روز گذشته 30 اردیبهشت 96 میزبان دو مهمانی بود که روایتگر داستان مبارزه با اعتیاد و نجات زندگی از دام اعتیاد در سایه لطف امام رضا (ع) بودند.

بازگشت یک معتاد به زندگی در سایه لطف امام رضا (ع)

برنامه ماه عسل با اجرای احسان علیخانی روز گذشته 30 اردیبهشت 96 ساعت 19 روی آنتن شبکه سه سیما رفت. احسان علیخانی در ابتدای برنامه ضمن تشکر از نگاه های پرمهر مردم درباره موافقت دانشگاه تهران برای بررسی داروی مورد ادعای آقای تک دهقان در درمان بیماری سرطان صحبت کرد و گفت اگر این دارو به تایید برسد از طریق همین برنامه به صورت رسمی اعلام خواهد شد اما تا آن زمان آقای تک دهقان نباید برای کسی دارو تجویز کند.

چهارمین قسمت برنامه ماه عسل در سال 97 روایت گر داستان اعتیاد و دست و پنجه نرم کردن خانواده ها با این معضل بزرگ اجتماعی بود. اولین مهمان احسان علیخانی در برنامه روز گذشته ماه عسل خانمی بود که بخاطر اعتیاد همسر فرزندش را به بهزیستی سپرده بود و خانه را ترک کرده بود.

داستان تلخ اعتیاد در برنامه ماه عسل

خانم و آقای مهمان برنامه ماه عسل اولین مهمان این برنامه بودند. رضا و همسرش که از مشهد به برنامه ماه عسل آمده بودند داستان زندگی پرفراز و نشیبشان را روایت کردند. در ابتدای گفتگو خانم آقا رضا درباره ماجرای ازدواج سنتی که داشتند صحبت کرد و از اعتیاد همسرش گفت که ابتدا به عنوان دارو تریاک را مصرف میکرد و همسرش از این موضوع اطلاعی نداشت و بعدها متوجه خطرات این موضوع شد.

ماه عسل

ماجرای نجات زندگی از دام اعتیاد در برنامه ماه عسل

آقا رضای مهمان برنامه از مصرف 15 ساله تریاک گفت و اعتراف کرد که در 6 ماه پایانی زندگی شان شیشه مصرف میکرده است و درباره اینکه دیگر همه چیز زندگی از دستش در رفته بود صحبت کرد و از مشکلات زندگی زناشویی اش گفت.

همسر اقا رضا ادامه داد :آبروی من برای من خیلی مهم بود و کاری جز گریه از من برنمی آمد . من هم اشتباهاتی داشته ام که کوتاه می آمدم و این از بی اطلاعی من بود وگرنه اگر محکم تر می ایستادم اعتیاد زودتر از ما دور میشد ، ما چندبار از هم جدا شدیم اما من دوباره برگشتم و این برگشت کار ما را خراب تر میکرد.

احسان علیخانی ادامه داد :زندگی خوب شما به جایی رسید که دخترتان را به بهزیستی سپردید که خانم آقا رضا ادامه داد :بله بعد از دعواهای شدیدی که داشتیم و تهمت هایی که از سوی همسرم به من زده شد ماجرای دعوای ما شدیدتر شد و چون این تهمت ها را جلوی پسر و دخترم به من زد، پسرم در همین حین جرات پیدا کرد و از اتاق زد بیرون اما من دوباره پسرم را به اتاق برگرداندم اما پسرم دوباره برگشت و با پدرش گلاویز شد و از خانه بیرون زد و تا مدتها ما از او بی خبر بودیم. من یک هفته از خانه قهر کردم و قرار شد ما در دادگاه همدیگر را ملاقات کنیم و بعد از دادگاه من از ترس شوهرم که بلایی برسرم بیاورد و دخترم را از من بگیرد و بعد از ماجراهای فراوانی که در این بین شکل گرفت برای نجات جان دخترم او را به بهزیستی سپردم .

 ماه عسل

مهمانان روز گذشته برنامه ماه عسل

رضا ادامه داد :من که سرگردان بودم برای پیدا کردن خانواده ام و از دست دادن خانواده برای بزرگ ترین مجازات بود و من که سرگردان بودم تا سه ماه به دنبال خانواده ام گشتم و در یک اتفاق با حاج آقا سیدی آشنا شدم و ایشان شرط تحویل دخترم را که در بهزیستی بود ترک اعتیاد من عنوان کرد و من برای دخترم و خانواده ای که دوستشان داشتم تصمیم به ترک گرفتم و امام رضا (ع) در این مسیر کمکم کرد و من موفق به ترک شدم و توانستم دوباره به زندگی برگردم و سرپرستی خانواده ام را برعهده بگیرم و این لطفی بود که مدیون امام رضا بودم .

مهمان بعدی احسان علیخانی در برنامه ماه عسل دختری بود که پدرش اعتیاد داشت و دختر با وجود اینکه ازدواج کرده بود پشت پدرش مانده بود و توانسته بود پدرش را ترک دهد و دوباره به زندگی بازگرداند.

روایت کمک دختر به پدر برای ترک اعتیاد در برنامه روز گذشته ماه عسل اینگونه رقم خورد که خانم مهمان برنامه روایت کرد:بعد از فوت برادرم پدرم به دام اعتیاد افتاد و من با علاقه زیادی که به او داشتم نمیتوانستم او را اینگونه ببینم. بعد از بارها که پدر برای ترک اقدام کرده بود یک روز با او اتمام حجت کردم و به او گفتم که کسی را جز تو ندارم و با او صحبت کردم که خوشبختانه صحبت های من روی او اثرگذار بود و پدرم به صورت جدی تصمیم به ترک گرفت اما این در شرایطی بود که مادرم بعد از تلاش های فراوان برای ترک پدر ، زمانی که ناامید شد از او دور شد و الان 11 سال است که آنها دور از هم هستند و آرزو دارم که پدر و مادرم کنار هم زندگی را دوباره آغاز کنند. 

داستان نجات از دام اعتیاد با کمک امام رضا (ع) در ماه عسل

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی