تپل

چاق شدن تنها با یک جمله!

کد مطلب : 8392زمان مطالعه : 2 دقیقه
اضافه وزن، تلاش های سخت و رژیم های سنگین برای کاهش وزن تمام چیزهایی است که افراد چاق درگیر آن هستند، حال اگر تمام این تلاش ها با یک جمله خراب شوند چه خواهد شد؟

اینگونه صحبت کردن با افراد چاق باعث چاق شدن آن ها میشود

برای برخی ها مهربان بودن معنایی دیگر در رژیم درمانی دارد چرا که سالها پیش برخی متخصصان معتقد بودند که با خجالت زده کردن افراد چاق به آنها کمک می کنیم تا لاغر شوند اما این نظر امروزه بعد از مطالعات گسترده کاملا رد شده است.

در مطالعاتی که بر روی 2.944 فرد بالغ در بریتانیا در طول مدت 4 سال انجام شده است محققان به این نتیجه رسده اند که روز به روز افرادی که با عنوان تپل و یا چاق خوانده می شوند بیشتر می خورند و چاق تر می شوند.

متخصصان هشدار دادند افرادی که معمولا با لحن و برخوردی نا محترمانه در مورد اضافه وزنشان مورد صحبت قرار می گیرند بیشتر در معرض اضافه وزن قرار دارند چرا که این لحن و رفتارها مبدل به نوعی ایجاد اختلالات در تغذیه و خوراک فرد می شود و اضافه وزن را در مسیر رشد قرار می دهد.

 

چاقی

افزایش استرس و افسردگی در افراد چاق با رفتارهای اطرافیان

 

دکتر سارا جکسون از دانشگاه لندن یکی از محققان در این رابطه  از این تحقیر با عنوان زبان مقصر نام برد و به  دوستان و اعضای خانواده این افراد در این رابطه هشدار داد.

او ادامه داد:تمام افرادی که اضافه وزن دارند از این مشکلشان مطلع هستند پس نیازی به یادآوری نیست چرا که این یادآوری کمکی به حل مشکل نمی کند و تاثیرات بدتری به همراه خواهد داشت.

پروفسور جان واردل محقق بخش تحقیقاتی سرطان در بریتانیا نیز در این زمینه گفت:تحقیقات و مطالعات به طور واضح نشان داده است که این نوع رفتارها به عنوان یک ضد برای رژیم درمانی محسوب می شود و راه چاره به شمار نمی رود.

در مطالعات انجام شده از هر 20 نفر شرکت کننده یک نفر در مورد این بدرفتاری ها صحبت کرده و تحقیقات 4 ساله بر روی این افراد اضافه شدن میانگین 1 کیلوگرم به وزنشان را دوره زمانی کوتاه را نشان می دهد. این درحالی است که افرادی که از این رفتارهای بد در امان بوده اند 700 گرم کاهش وزن را در همان دوره زمانی داشته اند.

در انتها:

افزایش اشتها و پرخوری افراد به خصوص در رابطه با مصرف غذاهای ناسالم یکی از واکنش های این افراد به استرس حاصله از این رفتارها که سرشار از تبعیضات رفتاری هستند می باشد.

چاق شدن تنها با یک جمله!

2.530
این مطلب مفید بود ؟1515
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب : چاق شدن
وبگردی