ترس از تغییر شغل
راه های مبارزه با ترس از تغییر شغل را فرا بگیرید تا بتوانید موفقیت شغلی به دست آورید.

ترس های مشترک هر جوینده شغل جدید و افرادی که تصمیم به تغییر شغل دارند

تغییر شغل می تواند تنش زا باشد جامعه دوست دارد فشاری بر ما وارد کند تا راهی برای یافتن سرنوشتمان را پیدا کنیم، که به ما اضطراب می دهد. چه می شد اگر آنچه قرار بود در زندگیمان انجام میدادیم را انجام نمی دادیم؟ و چطور ما "سرنوشت" اشتباهمان را ترک می کنیم و می توانیم کار عالی خودمان را پیدا کنیم؟

هر جوینده شغلی که در تلاش برای پیدا کردن یک شغل جدید است، یک رشته ترس مشترک دارند اما نگران نباش شما سرنوشت خود را تصمیم گیری می گیرید حتی اگر به اصطلاح شغل رویایی خود را پیدا نکنید، هنوز هم قادر به خوشحال زندگی کردن بعد از آن هستید، اما این بدان معنی نیست که شما باید ترستان را از بین ببرید یا از تلاش دست بردارید ؛ در این بخش از نمناک 8 ترس شایع وجود دارد که هر شخصی که دنبال شغلی جدید با در پی تغییر شغل است تمایل به مبارزه با آن را دارد، و اینکه چگونه می توانید با آنها مقابله کنید.

8 ترس رایج افرادی که تصمیم به تغییر شغل دارند

 مشکلات تغییر شغل

 مشکلات تغییر شغل و راه های غلبه بر آن

1. جوابی دریافت نمی کنید:

هر جویای شغلی باید در زمانی که درخواست شغلی می کند، تلاش های مناسبی را نیز برایش انجام دهد. اگر نامه ای یکسان را به هر شرکت ها برای درخواست خود ارسال می کنید، پس می دانید که احتمالا جوابی دریافت نخواهید کرد بنابراین، مهم است که زمانی را برای شناختن شرکت، ارزش ها و چگونگی هماهنگی با آنها را در برنامه خود داشته باشید.داشتن این ابتکار بسیار عالی است، اما هنگامی که شما آن را ارسال کنید اضطراب می گیرید. اگر جوابی نگیرید چه اتفاقی می افتد؟ اگر رزومه شما فقط به سیاه چاله آنها برود چه می شود؟ اینها همه برای هیچ چیز بود، متاسفانه برای شما هیچ تضمینی وجود ندارد.

راه حل

این اتفاق می تواند دلسرد کننده باشد به ویژه، اگر شما برای چندین شغل درخواست کرده اید و از هیچ کدام از آنها خبری دریافت نکرده اید و عزت نفس شما ممکن است کمی پایین بیاید. مهم این است که به یاد داشته باشید که سکوت آنها هیچ ارتباطی با آینده شما ندارد این واقعیت را قبول کنید که ممکن است فردی برای این موقعیت بهتر از شما باشد، اما در عین حال، این بدان معنا نیست که شما مناسب برای کار دیگری که درخواست می کنید، نیستید. شما باید به طور کامل به هر برنامه کاری متعهد شوید، اما هنگامی که انجام می دهید،بیخیال آن شوید و تمرکز را بر روی برنامه بعدی انجام دهید.

شما همیشه می توانید بعدا بازگردید و برخی از نقایصی را که در آینده پیش می آید شناسایی و تقویت کنید، اما در آن گیر نکنید ، وقت خود را بیش از حد صرف فکر کردن نکنید. این به شما شغلی نمی دهد، فقط نگرانی های غیر ضروری و شک و تردید را به شما می دهد.

چرا از تغییر شغل می هراسیم

ترس از تغییر شغل

ترس از تغییر شغل و راه حل آن

2. مطمئن نیستید که در چه مقام و موقعیتی قرار می گیرید:

یک برنامه کاری خوب نیاز به یک کاور نامه خوب دارد، اما چه چیزی می شود اگر در پیدا کردنش مشکلی دارید؟ در این صورت می تواند عرضه خودتان سخت شود ؛ ممکن است شما حتی برای یک کار خاصی درخواست کنید، اما به این دلیل که هیچ نظری ندارید که چگونه همه چیز را تنظیم کنید، همه چیز خراب می شود. با درک اینکه چرا این کار را می خواهید شروع کنید شانس ها بسیار علاقه مند به زمینه های خاصی هستند، زیرا مهارت های شما مناسب هستند. انسان ها به طور طبیعی به چیزهایی که در آنها خوب می باشند ، کشیده می شوند. حتی زمانی که ما جوان تر بودیم و ورزش و یا با یک ابزار موسیقی کار می کردیم، معمولا به دنبال چیزهایی می رفتیم که در آنها خوب بودیم.

راه حل

اگر می خواهید کارتان را تغییر دهید و تجربه زیادی نداشته باشید، احتمالا چیز دیگری وجود دارد که شما را مجبور می کند که این تغییر را انجام دهید. این چیزی است که شما را از شغلتان جدا می کند. اگر شما در داخل خود گیر کرده اید، از اطراف خود بپرسید، از دوستان، همکاران خود (یا دشمنان اگر به اندازه کافی شجاع هستید) بپرسید.خودتان را بررسی کنید تا بتوانید دقیقا دلیل اینکه چرا شما برای آن شغل مناسب هستید را بفهمید.

ترس های رایج افراد از تغییر شغل

مشکلات تغییر شغل

مشکلات تغییر شغل را بشناسید

3. ترس از رد شدن و راه حل آن:

تنها چیزی که بدتر از نادیده گرفته شدن می باشد، این است که به حرف های شما گوش کنن، درکتان کنند، ببنندتان، و سپس ردتان کنند هیچ کسی رد شدن را دوست ندارد ؛ هرگز رد شدن، خنده دار نیست به خصوص اگر چیزی را واقعا بخواهید. هنگامی که بحث شغل پیش می آید، شما نه تنها رد می شوید، بلکه آنها رویای شما را خرد می کنند. ترس از رد شدن جهانی است و متاسفانه، اجتناب ناپذیر است. شما ممکن است رد شوید، اما به یاد داشته باشید که اگر هرگز سعی نکنید، همچنان شکست می خورید ؛اگر اصلا کاری نکنید، پس برنامه کاری خود را دور می ریزید.

راه حل

اگر شما بازی نکنید، هرگز برنده نخواهید شد و اگر اصلا سعی نکنید که کاری پیدا کنید، پس هیچ وقت شغلی بدست نخواهید آورد.در پایان، رد شدن ترسناک تر از آن چیزی نیست که ما فکر می کنیم. اغلب، ما از آن درس می گیریم و حتی اگر درسی از آن نگیریم، آن قضیه یک رد شدن باقی می ماند ، هنوز هم شبها به خواب میروید و فردا هم از خواب بیدار می شوید.

4. برچسب ناتوانی خوردن ؛ شما قادر به انجام این کار نیستید:

به عنوان یک جویای شغل ممکن است به دنبال تغییر کامل حرفه خود باشید، یا ممکن است بخواهید مقام بالاتری پیدا کنید در هر دو مورد، ایده کار جدید می تواند ترسناک باشد. چیزهای جدید در انتظار شما هستند. همه چیز تغییر خواهد کرد، اما آیا شما برای آنها آماده هستید؟ آیا می توانید این کار را انجام دهید؟

ترس های رایج تغییر شغل

با ترس های رایج تغییر شغل آشنا شوید

راه حل

طبیعی است که از ناشناخته ها بترسید، به طور طبیعی ما می خواهیم خوب عمل کنیم و خوب باشیم. فکر کردن در مورد رفتن به یک سرزمین جدید می تواند شما را شب بیدار نگه دارد ؛به یاد داشته باشید، شما این شغل را بیش از یک فکر زود گذر انجام دهید. ممکن است چیز جدیدی باشد، اما نتیجه گرفتید که می توانید در آنجا قرار بگیرید بنابراین، خودتان را کم نفروشید .

اگر از تغییر شغل تان می ترسید، این نوشته را بخوانید

5. تغییر :

اگر در گذشته شغلی را نداشته اید که باعث سریعتر زدن قلبتان شود یا شما را صبح از خواب بیدار کند، یا شاید شما به طور کامل از آن متنفرید، بنابراین ممکن است رفتن برای شغلی جدید به نظر کمی ترسناک برسد یا شاید زندگیتان یک سبک لم داده ای داشته باشد (همچنین بیکار نیز نامیده می شود)، و شما از رفتن به روال عادی زندگی ترس داشته باشید. زیرا انسانها موجوداتی از عادت ها هستند.

مشکل رایج افراد در تغییر شغل

8 مشکل رایج افراد در تغییر شغل

راه حل

طبیعی است که از ناشناخته ها ترس وجود دارد؛ دلیلی وجود دارد که چرا انسانها سالها با همین الگوی زندگی، زندگی می کردند، حتی اگر آنها از آن ناراضی و آگاه باشند. تغییر ترسناک است، اما یکی از پر ارزش ترین چیزها در زندگی است. از خودتان بپرسید که از طرف دیگر ترس چیست، چرا که معمولا هیچ چیزی وجود ندارد ،ترس خود را از ناشناخته تشخیص دهید و سپس به جلو بروید.

مشکلات و ترس های تغییر شغل را بشناسید

6. گذشته شغلی شما:

رسانه های اجتماعی همه چیز را تغییر داده اند. از جمله بازار کار. به عنوان یک جویای شغل، شما خود را آسیب پذیر می کنید ،هنگامی که به مصاحبه می روید می دانید که توانایی استفاده از Google را دارید و می توانید خودتان را در هر رسانه اجتماعی ای پیدا کنید. اگر آنها واقعا شما را کنکاو کنند، شاید حتی شما را در رسانه های اجتماعی پیدا کنند. انتخاب هایی که در گذشته انجام دادیم ممکن است ما را تعریف نکنند، اما در اغلب موارد آنها با ما در ارتباط هستند.

استرس تغییر شغل

چگونه بر استرس تغییر شغل غلبه کنیم

راه حل

اگر شما هر کاری را انجام داده اید که می توانسته بر روی شفل شما تاثیر بگذارد، پس شانس خوبی است که در مورد آنها شما را بشناسند، اما خودتان نمی توانید اجازه دهید تا متوقف شوید؛ صادق باشید و در مقابلش قرار بگیرید. کاملا در مورد آنچه شما را درگیر کرده فکر کنید، حتی اگر در حال حاضر در موقعیتی هستید که هیچ کسی متوجه شما نیست یا به شما اهمیتی نمی دهد.

7. دستمزدی که شما می خواهید را نمی دهیم!

یک کار رویایی چیزی بیش از پول است، در غیر این صورت کار رویایی نیست اما اجازه دهید تا اول با آن روبرو شوید، پول در فکر بسیاری از مردم است. پول ممکن است همه چیز نباشد، اما هزینه وام مسکن، غذا و آزادی شما را پرداخت می کند. اگر در حال تغییر شغل خود هستید، ممکن است درباره حقوق و دستمزد زیاد نخواهید بدانید خوشبختانه، شما می توانید سایت هایی مانند PayScale و Glassdoor را مشاهده کنید تا بینشی را درباره آنچه که در حال حاضر در بازار پرداخت می شود ببینید یا اگر نمی توانید مذاکره خوبی را داشته باشید، ممکن است از مذاکرات درباره حقوق و دستمزد خود ترس داشته باشید.

تغییر شغل

چرا از تغییر شغل هراس داریم

راه حل

کمی تحقیق انجام دهید و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید به یاد داشته باشید همیشه هدفتان را بالاتر از حقوق خودتان در نظر بگیرید به این ترتیب، بدون اینکه اتفاقی بیافتد، به نظر قابل مذاکره می رسد.

8 ترس فردی از تغییر شغل که نمی گذارد به رویای تان برسید

8. درخواست کمک :

اگر بیکار هستید و یا علاقمند به رشد و ترقی هستید، در این صورت شبکه سازی به اندازه مورد نیاز بودنش ترسناک می شود ، کمک خواستن می تواند بسیار سخت باشد، مخصوصا اگر شما در حال حاضر در مکان بدی قرار دارید که بهترین انتخاب را نمی دانید ؛ممکن است چیز ساده ای نباشد، اما درخواست کمک می تواند یک تغییر در بازی باشد. هنگامی که دنبال شغل جدید هستید، استفاده از روابطتان بسیار مهم است. بگویید اگر سراغ داری، به من اطلاع بده.

تغییر شغل

تغییر شغل و ترس های ناشی از آن

دو نفر می توانند به یکدیگر سود برسانند و یا یک مرجع را به هم پیوند دهند حتی اگر هرگز نفعی برایشان نداشته باشد، هرگز در کمک به دیگران آسیبی وجود نخواهد داشت، و اگر روزی بیاید که شما باشید که به کمک دیگران نیاز داشته باشید، در این صورت احتمالا لیست بلند بالایی از افرادی را خواهید داشت که مایل هستند تا به شما کمک کنند، زیرا بر گردن آنها حق دارید در عین حال سعی نکنید بیش از حد فکر کنید و از شرایطی که دارید لذت ببرید. چه اینکه بیکار هستید و یا اینکه فقط به دنبال تغییر شغل خود هستید، هنوز هم می توانید بدون هیچ گونه نگرانی در مورد شکار شغلی، از هر دقیقه و روزتان لذت ببرید همه چیز موقتی است، بنابراین بد و خوب خواهند گذشت. بر آنچه شما می خواهید تمرکز کنید و آنچه که باید انجام دهید را انجام دهید تا به هدفتان برسید، اما سر خود را در بازی زیاد گرم نکنید.

8 ترس رایج افراد از تغییر شغل و راه حل این مشکل

35
این مطلب مفید بود ؟32
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
برچسب : ترس
وبگردی