بوی بد واژن
برای رهایی از بوی بد واژن و از بین بردن باکتری های عضو تناسلی به سراغ چند ماده گیاهی می رویم تا در کمترین مدت زمان این مشکل رایج خانم ها را رفع کنیم.

روشی فوری برای رفع بوی بد واژن

به طور طبیعی اکثر خانمها بوی نامطبوع واژن را تجربه می کنند ، می توان گفت بدو بویی واژینال یک مسئله نرمال است مگر اینکه همراه با زخم و درد همراه باشد. عضو تناسلی واژن به دلیل قرار گرفتن بین ران ها و جریان نداشتن هوا در این بخش از بدن مستعد ایجاد و رشد میکروب و عفونت های مختلف است، عفونت هایی که گاهی ایجاده بوی نامطبوع می کنند. در این بخش از سلامت نمناک برای افرادی که علاقه چندانی به استفاده است نسخه های طب مدرن دارند چند پیشنهاد ساده و خانگی برای از بین بردن بوی واژن داریم.

بهترین داروهای گیاهی و خانگی برای رفع بوی بد واژن

ترکیباتی که از مواد اولیه طبیعی تشکیل شده اند را طبق دستور اماده کنید و مورد استفاده قرار دهید.

درمان بوی بد واژن با برگ لیمو و آب:

5 عدد برگ لیمو را یک لیوان آب بجوشانید. پس از چند دقیقه جوشیدن حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید تا مایع خوب سرد شود. 30 دقیقه بعد برگهای لیمو را برداشته و واژن را با آن شستشو دهید.

ترکیب برگ لیمو و روغن بابونه برای رفع بوی بد واژن:

برای رفع بوی بد واژن به یک فنجان آب دو قطره روغن بابونه اضافه کنید و مقداری برگه لیمو داخل آن بیاندازید. ترکیب را روی حرارت بجوشایند و پس از 5 دقیقه شعله را خاموش کنید.

اجازه دهید محلول شما در فضای اتاق خنک شود یعنی برای خنک شدن آن از یخچال استفاده نکنید.

از این نسخه گیاهی می توانید هفته ای یک مرتبه استفاده کنیم.به یاد داشته باشید هنگام شستشو باید واژن خشک باشد.

روغن بابونه واژن

آلوئه ورا و ماست برای رفع بوی بد واژن:

ژل آلوئه ورا را با یک قاشق چایخوری ماست به خوبی مخلوط کنید،خوشبوکننده شما آماده است.

برای رفع بوی نامطبوع واژینال این ترکیب را به مدت 5 دقیقه روی آن قرار دهید سپس به خوبی آبکشی کنید. 

رهایی از بوی بد واژن با روغن نارگیل ، گلاب و روغن گلهای لاوندر :

یک دوم فنجان گلاب را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و سه قطره روغن گلهای لوندر را خوب مخلوط کنید تا جایی که یک ترکیبی یکدست داشته باشیم.

مواد را داخل یک بطری ریخته و اجازه دهید 24 ساعت از آماده سازی آن بگذرد.

روز بعد می توانید به راحتی واژن را با این ترکیب فوق العاده شستشو دهید تا بوی نامطبوع آن به کل از بین برود.

روغن نارگیل و روغن درخت چای برای خوشبو شدن واژن :

یکی از قویترین ترکیبات ضد باکتری که برای رفع بوی بد و عفونت تناسلی زنان مورد استفاده قرار می گیرد.

یک قاشق چایخوری روغن نارگیل را با 10 قطره روغن درخت چای مخلوط کنید.

برای رفع بوی نامطبوع واژینال 10 دقیقه این ترکیب را روی آن قرار دهید و سپس با دقت بشویید.

روغن نارگیل

راهکارهای مهم دیگر برای رفع بوی بد واژن

 آشامیدن روزانه آب کافی:

نوشیدن آب به پاکسازی سموم مضر بدن کمک می کند. هم چنین برای حفظ ی دمای بدن و یکپارچگی سلولها مفید است. بوی تعفن واژن از خشکی ناشی می شود. بنابراین، حفظ رطوبت بدن برای اجتناب از بوی ناخوشایند واژن حائز اهمیت است.

پرهیز از غذاهای قندی و مخمر دار :

در اصل، قند و غذاهای حاوی مخمر بالا می تواند منجر به بوی واژینال شود. بنابراین باید از خوردن کیک ها، دونات، نان، شیرینی و همچنین غذاهای تند ... اجتناب کنید.

اجتناب از شست و شو با آب داغ :

باکتری های طبیعی و مفید بدن با آب داغ از بین می روند ، بنابراین استفاده از آب داغ برای استحمام منجر به بوی بد واژن می شود. در عوض، شما باید با آب ولرم یا آب سرد استحمام کنید. همچنین روغن های اسانس، کافور یا گلبرگ های گل رز به آب حمام خود اضافه کنید.

مصرف میوه و سبزیجات :

میوه ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی هستند که توانایی رفع بسیاری از بیماری ها از جمله عفونت های قارچی و باکتریایی، بیماری های قلبی و ... را دارند .برای جلوگیری از بوی بد واژن باید روزانه 3 وعده سبزیجات و 2 وعده میوه به رژیم غذایی خود بگنجانید. همچنین می توانید با میوه ها اسموتی درست کنید.

تعویض لباس زیر بعد از ورزش کردن:

مناطق تاریک، عرق کرده و پوشیده برای رشد باکتری ها مناسب هستند. در نتیجه لباس زیر را بعد از ورزش عوض کنید ، چون به پیش گیری از سوزش، خارش و بوی بد کمک خواهد کرد.

مصرف میوه و سبزیجات

تعویض پد بهداشتی بطور منظم:

باید بعد از هر 3 تا 4 ساعت پد بهداشتی را عوض کنید. استفاده از پد بیش از 4 ساعت باعث رشد باکتری ها و منجر به بوی بد می شود. شما نباید از پد به مدت طولانی استفاده کنید ،چون رشد باکتری را بیشتر می کند و باعث ناراحتی و خارش واژن می شود

استفاده از پد نرم :

به طور کلی، استفاده از پدها می تواند موجب خارش و سوزش واژن شود. استفاده از پد ممکن است باکتری طبیعی مهبل را نابود کرده و رشد باکتری مضر را افزایش دهد. بنابراین باید پد نرم و راحت را انتخاب کنید. این کار از بوی بد واژینال و رشد باکتری های مضر جلوگیری می کند.

اجتناب از گوشت یا روغن زیاد در طول دوران قاعدگی :

از مصرف مقدار زیادی روغن و گوشت در غذاهای خود قبل از عادت ماهانه برای جلوگیری از بوی واژینال پرهیز کنید. به جای آن، سبزیجات ، اسموتی ها، سوپ سبزیجات، میوه های تازه و آب میوه بخورید ، زیرا برای جلوگیری از رشد باکتری، حفظ pH و از بین بردن سموم از بدن مفید است.

شست و شوی لباس زیر در آب گرم :

برای جلوگیری از بوی بد واژینال باید با آب گرم لباس زیرها را مرتب بشویید. لباس زیر خود را به مدت 10 دقیقه با پودر خیس کرده و سپس خوب بشویید ، همچنین به درستی قبل از پوشیدن آن را خشک کنید.

استفاده نکردن از صابون های عطری :

صابون های عطری شامل مواد شیمیایی هستند که بر تعادل pH مهبل اثر می گذارند و منجر به رشد باکتری ها می شود. علاوه بر این، مواد شیمیایی نیز باکتری های طبیعی را در ناحیه واژینال شما نابود می کنند.

بنابراین، از عطر و صابون های عطری در ناحیه واژینال خود داری تا از بوی واژینال جلوگیری کنید. هم چنین، موضع واژینال را با اسپری آب نشویید زیرا با ازبین بردن باکتری های طبیعی منجر به بوی بد واژینال می شود.

 صابون های عطری

رفع چربی ران:

چربی زیاد ران می تواند منجر به عرق اضافی شود چون ران ها به طور پیوسته به یکدیگر می چسبند و منجر به رشد باکتری و نیز بوی واژینال می شود. توصیه می شود که با ورزش منظم چند کیلو وزن خود را کاهش دهید. این کار به طور کامل خارش و بوی واژینال را از بین می برد.

بررسی هورمون های بدن :

زنانی که از عدم تعادل هورمونی یا تغییر هورمونی رنج می برند ممکن است ترشحات واژینال یا بوی زننده داشته باشند. در نتیجه باید با متخصص زنان مراجعه کنند تا درمان یا علت اصلی ترشحات واژینال را بیابند . شما می توانید از یک پودر ضد قارچی و ضد باکتری داخل ران برای از بین بردن موقت بوی واژینال استفاده کنید.

تعویض لباس زیر دو بار در روز:

تعویض لباس زیر روزی 2بار یا هر دوازده ساعت ،یک راه عالی برای از بین بردن بوی واژن است. باید لباس زیر نخی و پنبه ای بپوشید. همچنین می توانید از لباس زیر ساتن و یا ابریشم استفاده کنید، اما برای زمان های کوتاه زیرا ابریشم با جذب ادرار و عرق موجب رشد باکتری و بوی بد می شود. قبل از اینکه بخوابید لباس زیر خود را تعویض کنید.

استفاده از سرکه سیب:

قبلا هم در بخش سلامت نمناک گفتیم که سرکه سیب به بهبود اسیدیته طبیعی واژن کمک می کند. علاوه بر این، خاصیت ضد باکتری دارد .2 تا 3 فنجان سرکه سیب را در وان آب گرم حمام بریزید و سپس در آن بنشینید. این کار به رفع بو و تعادل pH واژن کمک می کند.

استفاده از سیر:

سیر یکی از درمان های طبیعی برای بسیاری از بیماری ها است و به دلیل داشتن خاصیت ضد قارچی برای درمان بوی واژینال استفاده می شود. به همین منظور، 1 سیر را بردارید و پوست آن را بکنید و سپس یک نخ به آن ببندید و وارد واژن خود کنید.

بوی بد واژن , نسخه ها ی خانگی برای خوشبویی واژن

4.2660
این مطلب مفید بود ؟548112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی