خواص گل درخت موز

تا به حال چیزی از گل درخت موز و خواص آن شنیده اید ؟

کد مطلب : 25348تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 7 دقیقه
گل درخت موز از خواص و فواید مناسبی برخوردار است، همچنین گل درخت موز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و برای سلامت بدن و درمان برخی بیماری ها مفید است.

خواص درمانی و زیبایی گل درخت موز

همه ما می دانیم که اگر میخواهیم سالم زندگی کنیم؛ سبزیجات خوراکی الزامی برای خوردن هستند. در میان انواع گیاهان مختلفی که شناخته شده هستند، گیاهی وجود دارد که با قیمت ارزان خود، فواید زیادی را مانند دیگر گیاهان دارد. آن گیاه، گل درخت موز است که اغلب به عنوان رژیم غذایی سالم صرف می شود.

محتوای مغذی صد گرم گل درخت موز:

 • 51 کیلو کالری انرژی
 • 6 گرم پروتئین
 • 1/7 میلی گرم ویتامین ای
 • 7 میلی گرم فیبر
 • 6 گرم چربی
 • 9 گرم کربوهیدرات
 • 56 میلی گرم کلسیم
 • 3 میلی گرم فسفر
 • 3 میلی گرم پتاسیم
 • 7 میلی گرم منیزیم
 • 4 میلی گرم آهن
 • 13 میلی گرم مس

گل درخت موز همچنین حاوی ویتامین های A, B6 و C است. از آنجا که این گل دارای محتوای مغذی بسیار خوبی برای بدن است، بنابراین شما می توانید حتی از آن برای آشپزی خود نیز استفاده کنید.

پروتئین ها گل درخت موز:

محتوای پروتئینی موجود در گل موز بسیار زیاد است. این محتوا به گل موز این امکان را می دهد تا در شکل گیری و تولید سلول ها نقش داشته باشد.

محتوای چربی گل درخت موز:

محتوای چربی موجود در گل موز می تواند به فرآیند تشکیل و افزایش ضخامت دیواره سلول کمک می کند. گل های موز برای افرادی که در فرآیند حجم دهی به بدن قرار دارند مناسب است.

پروتئین گل موز

محتوای مغذی درخت گل موز

فواید و خواص گل درخت موز

اضافه کردن کالری به انرژی بدن:

یک گل موز قادر است تا به بدن انرژی اضافه کند. گل های موز می توانند آن حجم از کالری مورد نیاز بدن را تامین کنند، کالری مورد نیاز انسان 2200 کالری است.

گل موز برای افزایش مقدار هموگلوبین:

آهن موجود در گل موز همچنین برای افزایش تولید هموگلوبین مفید است پس شما شما با بیماری های ناشی از نقص و کمبود هموگلوبین مواجه نخواهید شد.

شتاب دادن به التیام زخم بعد از جراحی:

هر نوع عمل جراحی از خود زخمی به جا می گذارد که نیاز به ترمیم دارد. زخم ناشی از جراحی در برخی از افراد به سختی درمان می شود، به خصوص در آنهایی که مشکلات انعقاد خون یا دیابت دارند. پس برای ترمیم سریع زخم ها، فواید گل موز را امتحان کنید.

گل موز برای غلبه بر چاقی:

چاقی به قدری خطرناک است که می تواند باعث مرگ شخص در اثر توقف فعالیت های مغز و قلب شود. بخش سلامت نمناک توصیه می کند که اگر میخواهید از خطرهای چاقی برای سلامتی اجتناب کنید، تحت نظر پزشک فواید گل موز را امتحان کنید.

غلبه بر چاقی

غلبه بر چاقی با مصرف گل درخت موز

تغذیه قلب:

فایده دیگر گل موز پاکسازی بدن از هرگونه بیماری است که این موضوع به علت غنای بالای محتوای چربی کم چگال در این گیاه است. خلاص شدن از دست چربی های پرچگال باعث می شود تا از بیماری های قلب و عروق کرونری دور بمانید.

گل درخت موز برای جلوگیری از سرطان مغز و سینه:

سرطان مغز و سینه به علت مرگبار بودن بسیار وحشتناک هستند. یکی از راه های جلوگیری از ابتلا به این دو سرطان مصرف گل موز با محتوای مغذی بالای آن است.

فعال سازی هورمون های مهم:

چندین هورمون مهم، مانند دوپامین، سرتونین، آدرنالین و تیروئید در صورت وجود فواید گل موز در بدن به خوبی کار خود را انجام می دهند. به خصوص آنکه گل موز ترشح این هورمون ها را فعال سازی می کند.

گل موز برای افزایش اشتها:

گل موز به اندازه کافی برای افزایش اشتها مقوی است. بسیاری از مردم به این موضوع اذعان داشته اند که عطر و طعم این گیاه اشتهای آن ها را مجددا افزایش داده است. با توجه به این ویژگی، گل موز یکی از گیاهانی شد که نقش مهمی در بهبود تغذیه ایفا می کند.

گل موز

مصرف گل موز برای افزایش اشتها

گل موز برای بهبود اخلاق:

گل موز سرشار از منیزیم است. یکی از فواید منیزیم کمک به بهبود خلق و خو است و می تواند سطح استرس را به طور طبیعی کاهش دهد. به جای استفاده داروهای شیمیایی برای درمان افسردگی، مصرف گل موز را امتحان کنید.

گل موز برای درمان و جلوگیری یبوست:

مانند پاپایا، گل موز نیز محتوای فیبری مناسبی دارد که برای نرم کردن سیستم گوارشی بسیار مهم است. پس مشکل یبوست می تواند بدین طریق حل شود.

گل موز حاوی فیبر غیر محلول است که می تواند ریسک یبوست را کاهش داد که طبق انچه بارها در بخش سلامت نمناک گفته ایم فیبر غیر محلول همچنین در کمک به آزاد شدن حرکات روده نیز موثر است که از مشکلات یبوست و اسهال جلوگیری می کند. فیبر غیر محلول همچنین به سم زدایی حداکثری روده کمک کرده و سطح نرمال PH را تثبیت می کند. این موضوع برای جلوگیری از ریسک سرطان روده در سیستم گوارشی بسیار مهم است.

فیبر محلول موجود در گل موز فرآیند خالی کردن معده را کاهش می دهد، این موضوع می تواند مفید باشد از آنجا که احساس سیری می کنید و از اشتیاق شما برای مصرف زیاد غذا جلوگیری می کند.

هر دو نوع فیبر موجود در گل موز بسیار مهم هستند از آنجا که سلامت گوارش را تثبیت می کند و بر بسیاری از مشکلات گوارشی فائق می آید.

گل درخت موز برای غلبه بر دیابت:

شما می توانید گل موز بخورید که این گیاه به غلبه بر دیابت کمک می کند. دیابت شما را در مصرف شیرینی و شکر محتاط می کند. یک مطالعه دریافت که سطح انسولین در بیماران دیابتی بعد از مصرف منظم گل موز، کاهش داشته است. گل موز محتوای فیبری بالایی دارد که نقش مهمی در جلوگیری از افزایش قند خون دارد.

گل درخت موز برای جلوگیری از عفونت و التهاب:

گل موز خواص ضد التهاب و ضد باکتری داد، این خاصیت گل موز مانند عسل است ؛ با این خواص گل موز می تواند به مشکلات متعدد همچون بیماری های معده، عفونت های قارچی، آرتروز و مشکلات التهابی مختلف و دیگر عفونت ها، غلبه کند.

مطالعه ای که در سال 2010 انجام شد، توضیح می دهد که گل موز می تواند به روند التیام زخم و جلوگیری از عفونت کمک کند. مطالعه دیگری که یک سال بعد انجام شد، دریافت که عصاره اتیل استات موجود در گل موز قادر به مهار انگل های مالاریا است.

گل درخت موز برای کاهش وزن:

گل موز حاوی فیبر زیادی است که معده را در مدت زمان زیادتری پر کرده و گوارش را نرم می کند. از آنجا که معده احساس سیری می کند، این بسیار مفید است تا شخص را از پرخوری بازدارد.

کاهش وزن

استفاده از گل موز مفید برای کاهش وزن

گل موز برای غلبه بر کم خونی:

علاوه بر فوایدی که اسفناج دارد، گل موز نیز محتوای آهن قابل توجهی دارد که در افزایش تولید گلبول های قرمز خون در بدن موثر است. آنمی یا همان کم خونی یک بیماری جدی است که در آن بدن قادر به تولید گلبول های قرمز کافی نیست. گلبول های قرمز عملکرد مهمی در گسترش دادن اکسیژن به سلول های بدن دارند. خوردن گل موز به غلبه کردن بر آنمی کمک میکند و انرژی کافی را برای بدن فراهم می کند.

گل درخت موز برای دفع حملات رادیکال های آزاد:

حملات رادیکال های آزاد می تواند منجر به ایجاد مشکلات جدی برای سلامت بدن شود. عصاره متانول موجود در گل موز یک آنتی اکسیدان مهم برای بدن است. این نوع آنتی اکسیدان حملات رادیکال های آزاد را خنثی می کند. گل موز سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که می توانند با رادیکال های آزاد مقابله کرده و از آسیب های آن جلوگیری کنند.

گل درخت موز برای کاهش خونریزی:

در هنگام قاعدگی مصرف گل موز پخته شده جهت غلبه بر مشکلات خونریزی مفید است. خواص گل موز و ماست می تواند سطح پروژسترون در بدن را افزایش داده و مانع از خونریزی شدید شود. این باور وجود دارد که گل موز بر سندرم کیست تخمدان نیز غلبه می کند.

گل موز برای غلبه بر کلسترول بالا:

گل موز برای اجتناب از وقوع مشکلات ناشی از کلسترول بالا نیز بسیار مفید است. این موضوع به علت محتوای فیبری گل موز است. علاوه بر آن گل موز چربی کمی دارد. با این محتوای سالم، گل موز جهت دفع کلسترول و چربی از بدن بسیار با فایده است.

گل درخت موز برای جلوگیری از پیری:

محتوای فلاونوئید موجود در گل موز سلول های آسیب دیده را ترمیم می کند. گل موز سرشار از ترکیبات ویتامین ث مانند تانن و فلاونوئید است که جزو آنتی اکسیدان ها محسوب می شوند. ترکیبات آنتی اکسیدانی فرآیند پیری را کند می کنند و در نتیجه مانع از پیری زود رس می شوند.

گل درخت موز

جلوگیری از پیری با استفاده از گل موز

مصرف گل موز برای غلبه بر مشکل اختلالات عصبی:

مصرف گل موز می تواند مانع اختلالات عصبی همچون بیماری های آلزایمر و پارکینسون شود. هر دوی این بیماری ها در اثر تاثیرات خطرناک رادیکال های آزاد به وجود می آیند. محتوای آنتی اکسیدانی در گل موز حملات رادیکال های آزاد را خنثی می کنند و مانع بروز چنین مشکلاتی می شوند.

گل موز برای تقویت رحم زنان:

یکی از فواید گل موز حمایت از سلامت رحم است. گل موز حاوی مواد معدنی مهمی همچون کلسیم، مس و آهن است. محتوای معدنی آن دیواره رحم را مستحکم می کند و همچنین مانع از وقوع عفونت در رحم می شود.

فواید دیگر گل موز

تسهیل گردش خون:

گل موز خواص ضد انعقادی دارد که مانع از وقوع لخته شدن خون می شود.

گل موز برای جلوگیری از اوریون:

از آنجا که گل موز حاوی ید است می تواند مانع از بروز اوریون شود.

بیماری هایی که با خواص گل درخت موز درمان می شوند

4.6283
این مطلب مفید بود ؟25924
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : drhealthbenefits / drhealthbenefits / stylecraze / healthbenefitstimes / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : پوست موز
1 نظر به ثبت رسیده است
گریشارد1395-02-01
تشکر میکنم از اطلاعات مفیدی که به ما میدهید در ضمن میخواستم خواهش کنم درباره گرفتگی عروق قلب علت و راههای جلوگیری از ان چکار باید کرد . از امریکا برای همه شما هم وطنان عزیز ارزوی سلامتی و طول عمر دارم .
84
وبگردی