رنگ مو
اگر تصادفاً رنگ مو را جایی بمالید که نباید مالیده شود، مثلاً بر روی پوستتان! چکار خواهید کرد؟ در این راهنما چندین راه ارزان و بدون زحمت را برایتان توضیح خواهیم داد تا بتوانید رنگ مو را از جایی که به آن تعلق ندارد پاک کنید!

چگونه رنگ مو را از روی پوست پاک کنیم؟

حتما شما نیز رنگ کردن موهای خود را دوست دارید اما از ریختن رنگ مو بر روی پوست و باقی ماندن اثر آن می ترسید. رنگ کردن مو یکی از مواردی است که می تواند تاثیر بسیار خوبی بر استایل فرد داشته باشد اما زمانی که بر روی پوست می ریزد به طور کلی ایده زیبایی شما را خراب خواهد کرد. حالا سوال اینجاست که آیا روش ساده ای برای جلوگیری از ریختن رنگ مو بر روی پوست و ایجاد لکه وجود دارد؟ در این مقاله به همین موضوع می پردازیم.

رنگ کردن مو در منزل:

رنگ کردن مو در منزل کار آسانی است اما بیشتر افراد به هنگام رنگ کردن موهای خود قسمتی از رنگ را روی پوست می ریزند. اگر اقدامات احتیاطی مناسب صورت نگیرد، ممکن است در انتهای کار با لکه های رنگی بر روی پوست خود مواجه شوید.

رنگ مو

پاک کردن لکه رنگ مو از صورت

5 روش برای جلوگیری از لکه دار شدن پوست با رنگ مو

اگرچه لکه های حاصل از رنگ های مو دائمی نیستند اما هنوز هم می توانند به مدت چند روز روی پوست باقی بمانند. بنابراین، بهتر است قبل از آغاز کار به فکر جلوگیری از این موضوع باشید.

زمانی را برای رنگ گردن انتخاب کنید که در آن روز موهای خود را نشسته اید:

بیشتر افراد دوست دارند موهای خود را قبل از شستشو ، رنگ کنند. سعی کنید زمانی را برای رنگ کردن موهای خود انتخاب کنید که هنوز موها را نشسته اید. استفاده از روغن های طبیعی بر روی پوست سر می تواند همانند یک ماده ضد لکه عمل کند. یکالی دو روز قبل از رفتن به حمام، موهای خود را رنگ کنید.

استفاده از وازلین:

وازلین یکی از محصولاتی است که مزایای متعددی دارد. این محصول توسط آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. حفاظت از پیشانی با وازلین یک روش عالی برای جلوگیری از باقی ماندن لکه های حاصل از رنگ بر روی پوست است. این ماده خواص مرطوب کنندگی دارد که می تواند فرمول رنگ های مو را بشکند و از بروز لکه جلوگیری کند. همچنین می توانید از کرم های مرطوب کننده سنگین یا حتی لوسیون ضخیم استفاد کنید. این گونه مواد همانند یک دیوار دفاعی در برابر ریختن رنگ مو بر روی پوست عمل می کنند. مقدار مناسبی از محصولات را در خارج از خط رویش موهای خود، پیشانی و قسمت های بیرونی گوش اعمال کنید. مراقب باشید وازلین یا کرم به موهایتان نخورد.

استفاده از پنبه:

شما می توانید به سادگی و با استفاده از پنبه از اینکار جلوگیری کنید.لایه ضخیمی از پنبه را بردارید و در وازلین فرو ببرید.سپس آن را در اطراف خط رویش مو و گوش قرار دهید. پنبه رنگ مو را به خود جذب می کند و باعث می شود پوست نرم و تمیزی داشته باشید.

روغن زیتون:

رنگ مو

اگر دوست دارید از مواد طبیعی استفاده کنید، روغن زیتون انتخاب خوبی خواهد بود. این روغن مرطوب کننده قوی در خود دارد و پوست شما را در برابر لکه های حاصل از رنگ مو محافظت می کند. برای استفاده از روغن زیتون کافیست یک اسفنج بردارید و آن را به روغن زیتون آغشته کنید. این اسفنج را در خط رویش مو و گوش های خود اعمال کنید.

روغن بچه:

روغن بچه بسیار ملایم است اما تاثیر بسیار خوبی در پیشگیری از ایجاد لکه های حاصل از رنگ مو بر روی پوست دارد. افرادی که دارای پوست حساس هستند می توانند به خوبی از این روغن استفاده کنند.
رنگ کردن مو تنها پنهان کردن موهای سفید یا خاکستری نیست بلکه برای زیبایی نیز به کار می رود. زمانی که پوست شما با رنگ مو لکه دار می شود زیبایی تان نیز از دست خواهد رفت. بنابراین اگر به دنبال رنگ موی خوب هستید ، می توانید از ترفندهای بیان شده در این مقاله استفاده کنید.

چگونه از شر عوارض رنگ مو های شیمیایی رها شویم؟

بسیاری از خانم ها پس از رنگ کردن موهایشان به مشکلات بسیار زیادی بر می خورند و مواد شیمیایی داخل رنگ مو ها سبب آسیب رساندن بهمو های سر می شو در اینجا به معرفی راهکار های خانگی و طبیعی برای جایگزین کردن رنگ مو می پردازیم.

رنگ کردن مو به کمک پوست گردو

رنگ مو

شاید دیده باشید که افراد پس از دست زدن به پوست گردو دستشان سیاه می شود؛ از اعجاز پوست گردو بر رنگ کردن مو ها نمی توان گذشت برای رنگ کردن مو های سرتان به همراه پوست گردو کافی است مقداری از پوست گردو را خرد کنید و 4 قاشق از آن را در 6 لیوان آب بریزید و سپس آن را بر روی حرارت قرار دهید، البته توجه داشته باشید که پیش از رنگ کردن موهایتان به همراه پوست گردو سرخود را به خوبی بشویید.

ترکیب مریم گلی و رزماری برای رنگ کردن موی سر

برای رنگ کردن موهایتان به روشی طبیعی کافی است مقداری رزماری و مریم گلی را تهیه کنید و 3 پیمانه رزماری را با چهار پیمانه مریم گلی مخلوط کنید و 2 قاشق سرکه سیب و مقدار کمی آب را هم به آن اضافه کنید و همه این مواد را در ظرفی ریخته و بر روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید و پس از گذشت چند ساعت که این مخلوط رنگ گرفت آن را صاف کنید و بر روی مو های سرتان بمالید

ترکیب گردو و گل شقایق برای رنگ پذیری مو

پوست گردو را می توانید به همراه پودر گل شقایق و آب جوش مخلوط کنید تا محلولی خمیری شکل به دست آورید و پس از آنکه به خوبی رنگ گرفت آن را بر روی موی سرتان بمالید و پس از گذشت چند ساعت بشویید.

ریشه ریواس و خاصیت رنگ دهی بالای آن

 رنگ مو

برای رنگ کردن مو های سفید سرتان می توانید از ریشه ریواس استفاده کنید، زیرا ریشه این گیاه خاصیت رنگ دهی بسیار خوبی دارد و مو های سفید سرتان را قهوه ای می کند، مقداری از ریشه ریواس را بجوشانید و پس از گذشته یک روز از صافی عبور دهید و مایع مانده را با چهار قاشق سرکه سیب و یک تخم مرغ مخلوط کنید و بر روی موی سرتان قرار دهید.

به کمک چای موهایات را رنگ کنید

به کمک چای می توانید رنگ مو برای خود بسازید، 6 پیمانه آب جوش را بر 6 قاشق چای بریزید و پس از دم کشیدن چای موهایتان را ماساژ دهید و این کار را دوبار پشت سرهم تکرار کنید تا نتیجه عالی آن را ببینید.

چگونه لکه رنگ مو را از روی دست و پوست خود پاک کنیم؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت - باشگاه خبرنگاران / ر
برچسب : رنگ مو
وبگردی