نقل و انتقالات فوتبال

پنجره پرسپولیس، استقلال و 3 باشگاه بسته است!

تاریخ انتشار : 24 دی 1398کد مطلب : 1890زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ آخرین وضعیت جابه جایی بازیکنان و فعالیت تیم ها در پنجره زمستانی را تشریح کرد.

بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس و استقلال

ورزش3:رفریبرز محمودزاده در گفتگو با برنامه فوتبال برتر اظهار کرد:باشگاه ها در صورت داشتن جای خالی در فهرست خود می توانند بازیکن آزاد را به صورت سهمیه فیفا جذب کنند.

او ادامه داد:حداکثر تعداد سهمیه آزاد فیفا برای هر تیم از ابتدا تا انتهای فصل 3 بازیکن است و در صورتی که باشگاه ها از این سه سهمیه استفاده نکرده باشند، می توانند بازیکن بگیرند؛ مثلا اگر قبلا دو بار از سهمیه خود استفاده کرده باشند، فقط می توانند یک بازیکن دیگر بگیرند.

مسؤول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ با اشاره به بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی برخی باشگاه ها ابراز کرد:تا این لحظه با توجه به همکاری هایی که با باشگاه ها داشتیم، فقط رویت قرارداد های جدید را انجام دادیم.

محمودزاده یادآور شد:باشگاه های پرسپولیس، استقلال، صنعت نفت و شهرخودرو تا این لحظه مجوز ثبت قرارداد از کمیته تعیین وضعیت را نگرفتند و از طرف دیگر پرسپولیس، استقلال، نساجی و صنعت نفت در کمیته انضباطی پرونده دارند و نمی توانند قرارداد های جدیدشان را ثبت کنند.

او تصریح کرد:قرارداد های بازیکنان جدید تیم ها رؤیت شده، ولی اگر نتوانند پنجره نقل و انتقالاتی را باز کنند، حتی نمی توانند بازیکنی را به عنوان سهمیه فیفا بگیرند، اما جالب است بدانید که فقط باشگاه صنعت نفت آبادان تا پایان زمان نقل و انتقالات به سازمان لیگ و فدراسیون هیچ مراجعه ای نداشته و به همین دلیل فقط می تواند بازیکن را به عنوان سهمیه فیفا جذب کند.

مسؤول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درباره پشیمانی استقلال از انتقال قرضی سجاد آقایی به ذوب آهن گفت:استقلال انتقال موقت انجام داد و بعد ابطال کردند، اما سازمان لیگ این مسئله را نمی پذیرید، چون طبق قوانین حقوقی، دو نوع انتقال داریم؛ یا فسخ دو طرفه یا انتقال موقت. در هر دو حالت توافق دو طرفه حاکم است. حالت سوم هم فسخ یک طرفه است که به کمیته تعیین وضعیت می رود.

محمودزاده یادآور شد:اگر یکی از دو حالت اولیه انجام شود، باشگاه نمی تواند یک طرفه تصمیم بگیرد و باید کمیته تعیین وضعیت برای بازگشت یا عدم بازگشت بازیکن (سجاد آقایی) به استقلال تصمیم بگیرد؛ ضمن اینکه در نحوه امضای این قرارداد ها هم البته حرف و حدیث هایی وجود دارد.

او عنوان کرد:همه شکایت ها در نقل و انتقالات به کمیته تعیین وضعیت می رود. شاکیان زیادی بخاطر فسخ یک طرفه قرارداد ها مثل پرونده مهدی ترکمان، ارسلان مطهری و ... وجود دارد.

انتهای پیام/م

پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس ، استقلال و 3 باشگاه بسته است

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
وبگردی