گرد و خاک شدید

10 استان درگیر گرد و خاک شدید هستند

تاریخ انتشار : 4 خرداد 1401کد مطلب : 63839زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از شدت بالای گرد و خاک در 10 استان با منشأ خارجی از کشورهای ترکیه و عراق خبر داد.

ایسنا:صادق ضیاییان درباره پیش‌بینی وضعیت گرد و غبار طی امروز (4 خرداد) اظهار کرد:امروز گرد و غبار کماکان در برخی از استان‌ها وجود دارد که در برخی استان‌ها غلظت آن کمتر و در برخی از استان‌ها نیز با غلظت بالا ادامه دارد.

وی افزود:استان‌های تهران، البرز، قم، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، خوزستان، بوشهر و هرمزگان غلظت بالایی از آلودگی هوا را تجربه خواهند کرد ولی در تهران و البرز میزان گرد و غبار نسبتا کاهش خواهد یافت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در پاسخ به این پرسش ایسنا که غلظت گرد و خاک در چه بازه زمانی از روز بیشتر است، اظهار کرد:میزان غلظت گرد و خاک با توجه به شدت وزش باد کاهش و یا افزایش می‌یابد بنابراین نمی‌توان بازه زمانی دقیقی را ذکر کرد.

وی با بیان اینکه منشا داخلی گرد و غبار نیز قابل چشم پوشی نیست، گفت:با این حال گرد و غبار موجود در کشور غالبا منشأ خارجی دارد و از کشورهای عراق و سوریه وارد ایران شده است.

ضیاییان در پایان برای کاهش آسیب‌های احتمالی به افراد در این شرایط جوی توصیه کرد:تمامی افراد به‌ویژه افراد آسیب‌پذیر از قرار گرفتن در فضای باز اجتناب کنند، استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره را تامین و از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره خودداری کنند.

انتهای پیام/م

10 استان درگیر گرد و خاک شدید هستند

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : آلودگی هوا
وبگردی