بستن به روز رسانی گوگل پلی
اگر با به روزرسانی خودرکار اپلیکیشن های اندروید در گوشی خود مشکل دارید در این گزارش با آموزش تصویری غیرفعال کردن به روز رسانی گوگل پلی آشنا خواهید شد.

آموزش غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک گوگل پلی

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که پس از خرید تلفن همراه جدید و یا پس از تنظیمات کارخانه احساس کندی و کم شدن میزان دیتای خریداری شده از اپراتور سیم کار خود باشید که این اتفاق بصورت کلی احساس خوشایندی را به ما نخواهد داد و تنها هزینه اضافی را باید در این راستا بپردازیم. با این وجود اگر زمانیکه داده های گوشی را فعال می کنید و سپس نوتیفیکیشن دانلود برنامه ها از گوگل پلی را مشاهده کردید، بدین معنا می باشد که گوگل پلی شما بصورت خودکار برنامه های گوشی را آپدیت می کند.

فروشگاه گوگل پلی بزرگترین و اصلی ترین مرجع برای گوشی های اندرویدی در زمینه دانلود برنامه های مختلف می باشد که شما با استفاده از این فروشگاه می توانید برنامه های مختلف اندرویدی را بدون هر گونه مشکلی دانلود و نصب کنید. اما همیشه نیازی به این ندارید که برنامه های مختلف را هر چند مدت یکبار آپدیت نمائید چرا که اصلا به آنها نیازی ندارید و شاید دار طول سال 2 بار آنها را بصورت اتفاقی اجرا کنید.

از این رو بهتر است آپدیت خودکار گوگل پلی را متوقف کنید تا هم گوشی شما کند نشود و هم بسته اینترنتی شما به اتمام نرسد. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه غیرفعال کردن به روز رسانی گوگل پلی آشنا خواهیم نمود. همراه ما باشید.

در قدم اول از منو کاربری وارد برنامه Play Sore شوید که در تصویر ذیل این برنامه مشخص شده است.
 
به روز رسانی گوگل پلی
 
قدم دوم؛ از قسمت بالا سمت چپ 3 خط افقی را انتخاب کنید.
 
غیرفعال کردن دانلود اتوماتیک اندروید
 
قدم سوم؛ هم اکنون کمی به سمت پائین اسکرول کنید و سپس گزینه Settings یا همان تنظیمات را در نوار نمایش داده شده انتخاب نمائید.
 
دانلود خودکار برنامه ها در اندروید
 
در قدم چهارم پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که اگر شما قصد دارید تا آپدیت خودکار گوگل پلی را برای همیشه غیرفعال کنید، باید گزینه سوم یعنی Auto-update Apps را انتخاب نمائید.
 
غیرفعال کردن آپدیت خودکار
 
قدم پنجم؛ پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که برای غیر فعال کردن به روز رسانی خودکار برنامه ها در فروشگاه گوگل پلی باید گزینه سوم، یعنی Don't auto-update apps را انتخاب کنید.
 
به روز رسانی اپلیکیشن ها

توجه بسیار مهم : هم اکنون به روز رسانی گوگل پلی شما بسته شده است و دیگر مشکلاتی در این زمینه نخواهید داشت. اما واقعا برخی از برنامه ها در طول زمان نیاز به آپدیت دارند چرا که شاید نسخه قبلی آنها باگ امنیتی داشته باشد و شما باید با دانلود نسخه جدید برنامه مدنظر، این مشکل را برطرف کنید. به همین دلیل توصیه می شود برنامه هایی که از آنها خیلی استفاده می کنید را در طول زمان آپدیت کنید تا چنین مشکل هایی برای شما رخ ندهد. از این رو آموزش ذیل را مطالعه و اجرا کنید.

دانلود دستی آپدیت های گوگل پلی

برای به روزرسانی برنامه های به روز شده که در طول روز به آنها نیاز دارید و استفاده می کنید، تنها کافی است تا به منو برنامه Play Store بروید و سپس گزینه My apps & games را از خط افقی بالا سمت چپ انتخاب و سپس شروع به بروز رسانی برنامه ها مدنظر خود نمایید. در اصل این شیوه به روز رسانی کاملا مناسب است و برای کاربران توصیه می شود چرا که می توانید با مدیریت خودتان شروع به آپدیت برنامه هایی که به آن نیاز دارید، کنید و از طرفی دیگر دیتای شما بصورت کنترل شده استفاده خواهد شد.

 دانلود دستی از گوگل پلی

آموزش غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار گوگل پلی

3.9222
این مطلب مفید بود ؟17349
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی