شب زنده داران
اغلب افراد در هنگام شب بیدار بمانند و شب زنده داری می کنند، در این مطلب قد داریم به بررسی مزایای شب بیداری و سحرخیزی بپردازیم.

شب زنده داران باهوش ترند یا سحرخیزان؟

امروزه اغلب جوانان شب ها تا دیر وقت بیدار هستند و بیشتر ساعات روز را در خواب سپری می کنند و شاید این امر را کاری لذت بخش می پندارند ولی سبک صحیح زندگی این طور توصیه می کند که خواب شب را به هیچ قیمتی از دست ندهید. اما یافته های جدید دانشمندان خلاف این گفته را ثابت می کند که شب بیداری ذاتا منفی است، در ادامه این بخش از سلامت نمناک با ما همراه شوید تا به شما بگوییم که این ویژگی می تواند فوق العاده مثبت باشد.

بررسی مزایای شب بیداری

افرادی که ساعات طولانی را در شب بیدار می مانند نسبت به دیگران از هوش و حافظه بهتری برخوردارهستند. یکی از ویژگی های شب زنده داران این است که زمان بیشتری را به فعالیت های استرس زا قبل از خواب اختصاص می دهند و با انجام کارهایی مانند یوگا یا کتاب خوانی استرس را از خود دور می کنند تا به آرامش مطلوب و تعادل ذهنی برسند. افراد شب زنده دار اغلب هم دیرتر از دیگران می خوابند و هم دیرتر بیدار می شوند و از توانایی های فکری زیادی نسبت به افراد دیگر برخودار هستند. افرادی که ذاتا به بیدار ماندن تا نیمه شب تمایل دارند، از خلاقیت فوق العاده بیشتری نسبت به دیگران برخوردار هستند. این افراد به راحتی آزمون های خلاقیت را با نمرات بالا به انجام می رسانند، درحالی که افراد سحرخیز فقط می توانند نمرات متوسطی در این آزمون ها کسب کنند.

شب زنده داری و سحرخیز بودن

مزایای شب زنده داری چیست؟

اما فراموش نکنیم که سحرخیز بودن :

سحرخیز بودن فواید بسیاری دارد و شب زنده داری بیش از اندازه می تواند عوارض جدی به دنبال داشته باشد.

سحر خیز بودن

فواید سحرخیز بودن 

 

شب زنده داران یا سحرخیزان؟ + کدام یک با هوش ترند؟

4.161
این مطلب مفید بود ؟5011
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی