آب پیاز

چگونه آب پیاز را بگیریم ؟

کد مطلب : 57774زمان مطالعه : 3 دقیقه
آب پیاز سرشار از ویتامین های مفید است که برای بسیاری از بیماری ها مفید است از جمله برای رشد مجدد موها و برای گرفتن آب پیاز روش های مختلفی وجود دارد.

چگونگی گرفتن آب پیاز برای مصارف درمانی و زیبایی

پیاز از میزان آب نسبتا بالایی برخوردار است ، به طوری که می ‎توانید آب آن را گرفته و مورد استفاده قرار دهید . اگرچه آب پیاز حاوی مقادیر بالای مواد مغذی نیست اما با این حال در بسیاری از فرهنگ ها برای درمان فشار خون ، گردش خون ضعیف ، عفونت های ادراری و سرما خوردگی مورد استفاده قرار می ‎گیرد . پیاز متابولیسم بدن را تقویت می ‎کند، سطح کلسترول را کاهش می ‎دهد و از بروز حملات قلبی عروقی پیشگیری می ‎کند. این گیاه سرشار از گوگرد ، ویتامین های C، B، A، E، آنتی اکسیدان ها و بسیاری از فلانوئید های دیگر است . آب پیاز از بروز چین و چروک بر روی پوست جلوگیری کرده و آن را درخشان نیز خواهد کرد . برای تهیه آب پیاز می ‎توانید از رنده، مخلوط کن و یا آب میوه گیری استفاده کنید .

مرحله اول :

آماده کردن پیاز

با استفاده از چاقو، سر و ته پیاز را بریده و از آن جدا کنید و با ایجاد شکافی کوچک بر روی پوسته آن، آن را پوست بگیرید . به این ترتیب گرفتن آب پیاز با استفاده از مخلوط کن و یا آبمیوه گیری بسیار راحت تر خواهد شد اما اگر می ‎خواهید آب پیاز را با استفاده از رنده تهیه کنید ، بهتر است ته پیاز را با چاقو نبرید و پس از انجام این کار، پیاز را شستشو دهید تا هرگونه آلودگی از آن جدا شود .

پیاز سفید

روش 1:

استفاده از رنده

یک رنده و یک کاسه بزرگ تهیه کنید. قسمت بریده نشده ته پیاز را گرفته و بر روی رنده بالا و پایین بکشید تا به خوبی خرد شود و پس از اتمام کار، پیاز رنده شده را درون یک صافی ریخته و درون ظرفی قرار دهید . با ایجاد فشار بر روی پیاز، آب آن جا شده و درون ظرف ریخته خواهد شد . از فشار دادن بیش از حد پیاز خودداری کنید زیرا ممکن است قطعات پیاز از سوراخ های صافی عبود کرده و به آب آن منتقل شوند.

بعد از این که آب پیاز از پیاز رنده شده خارج شد ، باقی مانده آن را درون تکه ای پارچه بریزید و گوشت های پارچه را جمع کنید و پارچه را درون دست خود فشار دهید تا آب بیشتری از پیاز باقی مانده بگیرید . 

روش 2:

استفاده از مخلوط کن

با استفاده از یک چاقو پیاز را به قطعات متوسط و مساوی خرد کنید . برای استفاده از مخلوط کن بهتر است قطعات پیاز در حد متوسط باشند نه خیلی بزرگ و سپس قطعات خرد شده را درون مخلوط کن بریزید و با سرعت متوسط به مدت 1 دقیقه آن را روشن کنید . همین میزان استفاده از مخلوط کن، برای له شدن پیاز کافی است ، با این حال اگر لازم بود این روند را دوباره طی کنید و سپس پیازه پوره شده را درون یک صافی ریخته و با فشار آوردن بر روی آن با قاشق ، آب آن را جدا کنید .

پیاز

روش 3:

استفاده از آبمیوه گیری

با استفاده از یک چاقوی تیز پیاز را در قطعات کوچک خرد کنید . نوع آبمیوه گیری مناسبی برای انجام اینکار انتخاب کنید . برای مثال آبمیوه گیری دستی و برقی نوعی مناسبی برای انجام این کار هستند . در صورت لزوم کاسه ای زیر آبمیوه گیری قرار دهید که در صورت استفاده از آبمیوه گیری نیازی به اعمال فشار بر روی پیاز برای جدا شدن آب آن وجود نخواهد داشت و آب آن به طور خودکار درون کاسه ریخته خواهد شد .

3 روش برای گرفتن آب پیاز ؛ چگونه و با چه وسیله ای ؟

4.772
این مطلب مفید بود ؟684
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
برچسب : پیاز
وبگردی