لک های پوستی

کرم درمان لک های پوستی

کد مطلب : 62941زمان مطالعه : 5 دقیقه
درمان لک های پوستی توسط ، کرم های ضدلک را در ادامه مطلب مشاهده کنید

رپورتاژآگهی: لک پوست من را درمان کن

لک پوست یکی از شایع ترین مشکلات پوستی امروزه مردم است. پیغام زیر را بخوانید:
"دختری 28 ساله هستم. لک های صورتم ناراحتم می کنه و حس خوبی بهشون ندارم. لک هام خیلی زیاد نیستن اما همیشه باید حواسم باشه که دیده نشن و باید زیاد آرایش کنم. چند تا کرم مختلف برای از بین بردن لک هام استفاده3مشا کردم اما نتیجه خوبی نگرفتم. شما کرم ضد لک خوبی دارید که بتونه لک های من رو از بین ببره؟"
 
این پیغام یکی از مراجعین ما است که برای درمان لک از دکتران داروساز ما مشاوره گرفت. هر روز نمونه های مشابه زیادی با مشکلاتی مشابه برای درمان لک های صورت و پوست شان، به صورت حضوری و یا اینترنتی به سایت ما، داروخانه اینترنتی مهتاطب، مراجعه می کنند. به همین دلیل، در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات اصلی لازم برای پیشگیری و درمان لک و انتخاب کرم ضد لک مناسب را در اختیار شما بگذاریم. توجه داشته باشید که تشخیص نوع پوست و نوع لک کار تخصصی است و بهتر است علاوه بر اطلاعات ارائه شده در این مقاله، برای درمان کامل و سریع لک های خود با دکتران داروساز ما در داروخانه اینترنتی مهتاطب مشورت کنید.

لک پوست و درمان آن :

اولین گام برای درمان لک های روی پوست، تشخیص علت به وجود آورنده لک است. اکثراً لک پوست به دلیل ماندن به مدت طولانی زیر نور آفتاب به وجود می آیند. معمولاً لک هایی که به دلیل تغییر رنگ پوست زیر نور آفتاب به وجود می آیند، با کرم های ضد لک درمان می شوند. اما به غیر نور آفتاب عوامل دیگری، مثل تغییرات هرمونی (به خصوص تغییرات هرمونی زنان در دوران بارداری)، مسائل ژنتیکی، تغذیه نامناسب، مصرف برخی داروها (مثل داروهای ضدبارداری، یا داروهای ضد سرطان)، بعضی بیماری ها (مثل آسم و بیماری های کبدی-کلیوی) می توانند باعث لکه های پوستی بشوند که درمان هر یک از این لک ها نیاز به مشاوره با یک دکتر متخصص پوست یا دکتر داروساز دارد چون علاوه بر درمان لک باید عامل به وجود آورنده لک هم درمان شود. اما در این مقاله می خواهیم تنها به درمان لک ها بپردازیم.
 
به طور کلی، درمان همه انواع لک مستقل از اینکه چه عاملی باعث به وجود آمدن آن شده است، دو مرحله دارد. در وهله اول از یک کرم ضد لک معمولی برای درمان لک استفاده می شود. طول دوره درمان با استفاده از این کرم های ضد لک معمولاً بین 2 تا 3 ماه بوده و معمولاً نتایج بعد از دو تا سه هفته روی پوست مشخص شده و لک ها به تدریج از بین می روند. در صورتی که بعد از سه هفته هیچ نشانه ای از کم شدن و کمرنگ شدن لک ها روی پوست مشاهده نشد، در مرحله بعد با مشاوره با یک دکتر متخصص پوست یا دکتر داروساز، یک کرم ضد لک قوی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر لک قابل درمان با استفاده از کرم های ضد لک باشد، با استفاده از این کرم های ضد لک باید درمان شود. اکثر لک های معمولی، کمرنگ و کوچک و لک هایی که در اثر ماندن زیر نور آفتاب به وجود می آیند با استفاده از این کرم های ضد لک از بین می روند و پوست سالم، زیبا و بدون لک جایگزین پوست لک دار می شود.
توجه به این نکته ضروری است که بعضی از انواع لک مثل کک و مک، لک و پیس، و لک های بزرگ و وسیع معمولاً با استفاده از کرم های ضدلک قابل درمان نبوده و بر حسب نوع لک و نوع پوست ممکن است روش های دیگر درمان لک مثل مزوتراپی، میکرودرم ابریژن، و یا لیزر درمانی توسط پزشکان متخصص پوست مورد استفاده قرار بگیرند.

درمان

همان طور که در قبل گفته شد، به طور کلی درمان همه انواع لک مستقل از عامل به وجود آورنده لک، در دو مرحله انجام می شود.
مرحله اول :درمان لک در ابتدا با استفاده از کرم های ضد لک حاوی هیدروکینون و ترتینوئین انجام می شود. با توجه به اندازه و عمق لک درمان کامل ممکن است به مدت 2 الی 3 ماه به طول بیانجامد اما معمولاً بعد از 2 الی 3 هفته نتایج استفاده از کرم های ضد لک مشخص شده و لک ها شروع به کم رنگ شدن و از بین رفتن می کنند.
مرحله دوم :پس از استفاده از کرم های ضدلک گفته شده به مدت 3 ماه، در مرحله بعد از روشن کننده های قوی پوستی که حاوی اسیدهای میوه (AHA) با درصد 10 الی 15 درصد می باشند، استفاده می شود. این کرم ها مانع برگشتن لک ها می شوند و به طور کامل لک های روی پوست را درمان می کنند. این کرم ها باید به مدت 6 ماه مورد استفاده قرار بگیرند. توجه داشته باشید که این کرم ها، تنها شب ها و بعد از پاک کردن پوست و قبل از خواب باید استفاده شوند. در ضمن قبل از بیرون رفتن از خانه حتماً کرم ضد آفتاب زده و هر 3 ساعت یکبار کرم ضدآفتاب را مجدداً استفاده نمائید.

بهترین برندهای کرم ضدلک

یکی از نکات بسیار مهم در درمان لک انتخاب بهترین نوع و برند کرم ضدلک، در هر یک از مراحل درمان لک های پوستی است. 30 سال تجربه ما در داروخانه مهتاطب نشان داده است که در مرحله اول ترکیبی از ماسک های لیراک (Lierac) و یونیتون 4 (Unitone 4 ISIS) به مدت 4 هفته در روشن شدن پوست و کمرنگ شدن لک ها بسیار مؤثر است. در مرحل? دوم ماسک ها و سرم های ضدلک ALCINA AKTIV و Neotone ISIS نتایج بسیار خوب و شگفت انگیزی بر روی پوست مشتریان داشته و لک های آن ها را به طور کامل از بین برده اند.
 
آیا می توان از بروز لک پیشگیری کرد ؟
مهمترین راه پیشگیری از بروز بسیاری از انواع لک پوست استفاده مرتب و منظم از کرم های ضدآفتاب است. کرم های ضدآتفاب باید با توجه به SPF و نوع پوست فرد انتخاب شده و استفاده شوند. در صورتی که در تشخیص نوع پوست و یا انتخاب کرم ضدآفتاب مناسب سوألی داشتید، می توانید با دکتران داروساز ما در داروخانه اینترنتی مهتاطب تماس بگیرید. به علاوه سعی کنید، حتی الامکان بین ساعات 10 صبح تا 4 بعد از ظهر بیرون نروید. پوشیدن لباس مناسب، استفاده از کلاه همراه با مصرف کرم های ضدآفتاب می توانند در پیشگیری از لک های پوستی بسیار مؤثر باشند.
 
در صورتی که در خصوص درمان لک های پوستی، انتخاب و یا استفاده از کرم های ضدلک خود نیاز به کمک و مشاوره داشتید، می توانید از طریق شماره تلفن 021-53867 با دکتران داروساز سایت داروخانه اینترنتی مهتاب تماس بگیرید.

کرم درمان لک های پوستی

3.9255
این مطلب مفید بود ؟19956
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی