جواد افشار
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک مروری بر پربیننده ترین سریال های تلویزیون جواد افشار کارگردان کشورمان خواهیم داشت.

پربیننده ترین سریال های جواد افشار

جواد افشار کارگردان کشورمان از چهره های شناخته شده در میان مخاطبان تلویزیون است که سریال های ماندگار و پربیننده ای را در تلویزیون کارگردانی کرده است.

این کارگردان کشورمان اولین بار در سال 1379 سریال غروب بی پایان را کارگردانی کرد و این کار شروعی برای سریال سازی او در تلویزیون بود که تابحال ادامه داشته و سریال های پربیننده ای به کارگردانی جواد افشار برای تلویزیون ساخته شده است.

معرفی سریال های پربیننده جواد افشار در تلویزیون

در این مطلب مروری بر پربیننده ترین سریال هایی که به کارگردانی جواد افشار از تلویزیون پخش شد خواهیم داشت.

جواد افشار

سریال کیمیا

کیمیا یکی از پربیننده ترین سریال های جواد افشار است که پخش آن از مهرماه سال 94 در شبکه دو سیما آغاز شد و در 110 قسمت روی آنتن این شبکه رفت.

این سریال جواد افشار با استقبال ویژه ای از سوی مخاطبان روبرو شد و تکرار آن در شبکه های مختلف سیما باز هم بیننده های خاص خودش را دارد.

سریال کیمیا روایتگر زندگی زنی به نام کیمیا در مقاطع زمانی مختلف از زمان قبل از انقلاب تا دوران جنگ ایران و عراق است و بازیگرانی چون مهراوه شریفی نیا، آزیتا حاجیان، حسن پورشیرازی، علی شادمان، مهدی پاکدل، امیرحسین آرمان، پوریا پورسرخ، سوگل طهماسبی، عاطفه رضوی، سیدمهرداد ضیایی، نسرین نکیسا و بسیاری دیگر از هنرمندان کشورمان در این سریال ایفای نقش کردند.

بازیگران سریال کیمیا

سریال آنام

سریال آنام یکی دیگر از سریال های ماندگار جواد افشار در تلویزیون است که بهمن ماه سال 96 روی آنتن شبکه سه سیما رفت و توانست نظرات مثبتی از سوی بیننده ها دریافت کند و به یکی از سریال های پربیننده تلویزیون تبدیل شد.

این سریال روایتی از زندگی پر فراز و نشیب زنی به نام مارال را به تصویر میکشد و بعد از سالها متوجه میشد که دخترش زنده است و برای رسیدن به دخترش هرکاری را انجام میدهد.

گلچهره سجادیه بازیگر قدیمی کشورمان بعد از سالها دوری از تلویزیون با سریال آنام به قاب تلویزیون بازگشت و در نقش مارال شخصیت اصلی قصه این سریال مقابل دوربین رفت و با بازیگرانی چون شبنم قلی خانی، مهرانه مهین ترابی، عبدالرضا اکبریف مجید واشقانی، سامیه لک، امیررضا دلاوری، لاله مرزبان، احمد پورخوش و... همبازی بود.

جواد افشار و شبنم قلی خانی

سریال برادر

یکی دیگر از سریال های ماندگار و پربیننده جواد افشار در تلویزیون، سریال برادر است که ماه رمضان سال 95 از شبکه دو سیما پخش شد.

سریال برادر درباره یک تاجر خوش نام برنج و خانواده او است که پسر کوچکتر خانواده توسط دشمنان پدرش اغفال شده و دست به کار خطایی میزند که آبروی پدر را نشانه میرود و این سرآغاز ماجراهایس متعدد در این سریال است.

حسن پورشیرازی، حسین یاری، پوریا پوسرخ، سوگل طهماسبی، سهیلا رضوی، گلاره عباسی، کاوه خداشناس، مجید واشقانی، رضا توکلی و... در سریال برادر به ایفای نقش پرداختند.

جواد افشار و پوریا پورسرخ

سریال مادرانه

سریال مادرانه یکی دیگر از سریال های پربیننده جواد افشار در تلویزیون است که ماه رمضان سال 92 از شبکه سه سیما پخش شد.

این سریال هم جزو ماندگارترین و پربیننده سریال هایی بود که به کارگردانی جواد افشار روی آنتن رفت و بارها و بارها از شبکه های مختلف پخش شد.

بازی های درخشان بازیگران همراه با داستان این سریال توجه بسیاری از مخاطبان را جلب کرد و در ذهن علاقه مندان به سریال های تلویزیونی ماندگار شد. مهدی سلطانی، لعیا زنگنه، شقایق فراهانی، هستی مهدوی، عباس غزالی، مهرداد ضیایی، آتیلا پسیانی، شهین تسلیمی و... در سریال مادرانه هب ایفای نقش پرداختند.

جواد افشار و مهدی سلطانی

سریال جابربن حیان

سریال جابرن حیان یکی از سریال های متفاوت کارنامه جواد افشار است که محرم سال 85 از شبکه سه سیما پخش شد.

این سریال جواد افشار که روایتگر برهه ای از زندگی جابربن حیان دانشمند ایرانی است متفاوت ترین سریال این کارگردان است که توانست نظرات خوبی از سوی مخاطبان دریافت کند.

در سریال جابربن حیان بازیگرانی چون اکبر عبدی، حسن جوهرچی، زیبا بروفه، انوشیروان ارجمند، علیرام نورایی، عنایت بخشی، فاطمه طاهری، جعفر دهقان, حسن اسدی، کریم اکبری مبارکه و... به ایفای نقش پرداختند.

سریال روزهای زیبا، روز رفتن، سی امین روز، لبه آتش، گل یا پوچ، پول کثیف، سایه سکوت و غروب بی پایان دیگر سریال های تلویزیونی جواد افشار هستند.

 جواد افشار

سریال های ماندگار جواد افشار از کیمیا و مادرانه تا آنام

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی