بهترین آب معدنی
می دانید آب معدنی ها هم انواع مختلف دارند ؟ با توجه به اهمیت نقش آب در سلامت بدن به خصوص قلب و مغز پس با اطلاعات کافی در این مورد بهترین آب معدنی را برای مصرف انتخاب کنید.

بهترین آب معدنی را برای سلامت جسم و مغزتان انتخاب کنید

بهترین نوع آب برای نوشیدن آبی است که حاوی مقدار مواد معدنی پایینی باشد. طبق گفته متخصصان آب آشامیدنی باید حاوی سطوح پایین مواد معدنی و نمک ها باشد. با این حال، ما باید آگاه باشیم که انواع مختلفی از آب معدنی موجود در بازار وجود دارد. آب 70 درصد از بدن انسان را تشکیل می دهد طبیعتا آب آشامیدنی برای مرطوب نگه داشتن و کار کردن بدن حیاتی است و کمبود شدید آب بدن می تواند منجر به عواقبی برای بدن و مغز شود.
توصیه های مهم  مصرف آب معدنی
اول از همه، زنان باید هر روز بین 2 تا 2.5 لیتر آب مصرف کنند در حالی که مردان باید 3 لیتر و یا بیشتر را هدف قرار دهند. کودکان باید وقتی بزرگ تر شوند ، آب بیشتری مصرف کنند. با این حال، کودکان 10 ساله باید روزانه 1.5 لیتر آب مصرف کنند ، در عین حال، باید از جایگزینی آب با نوشیدنی های دیگر اجتناب کنیم.
بهترین آب معدنی

بهترین آب معدنی برای مصرف و سلامت بدن کدام است؟

انواع آب معدنی :

آب معدنی نوعی آب بطری است. با این حال، 3 نوع یا شاید تعریف اصلی برای آن وجود دارد:
آب معدنی طبیعی: این نوع آب معدنی از منابع طبیعی تهیه می شود که سالم هستند و با توجه به محتوای نمک های معدنی خاصش و مقادیر وابسته مشخص شده باشد.
برای هر تغییری کاربرد ندارد به جز موارد معدودی مثل کربناته سازی، حذف آهن یا منگنز و ممکن است اثرات دارویی داشته باشد.
 
آب چشمه :این نوع آب از منابع زیرزمینی سرچشمه می گیرد. بطور کلی، آب چشمه به طور طبیعی روی سطح زمین پدیدار می شود. بهتر است بدون هیچ گونه تغییراتی ، فورا آب را بخورید. همواره مصرف آن از منبع برای انسان مناسب است و اگر بسته بندی شود در آن شرایط باقی میماند ، این نوع آب مورد اصلاح یا تغییر رفتاری به جز مواردی که در این استاندارد اجازه داده شده قرار نگرفته باشد.
 
آب آماده یا آب تهیه شده : این نوع آب نوعی مداخله شیمیایی را به منظور مناسب بودن برای مصرف انسان دریافت می کند. از آنجا که از هر جایی می تواند بیاید، به درمان نیاز دارد تا نیازهای بهداشتی برطرف شود. در معرض هر تغییری که آب اصلی را به منظور تطبیق با ملزومات امنیتی شیمیایی، میکروبیولوژیکی و رادیولوژیکی اصلاح کند برای آب بسته بندی نشده قرار گرفته باشد.
آب تهیه شده استانداردی برای کشورهای نوظهور است که که خلوص آب بیشترین اهمیت را دارد. با توجه به قانون گذاری آب را با برچسب «آب تصفیه شده» یا «آب آشامیدنی» برچسب میزنند.
بهترین آب معدنی

مشخصات انواع آب معدنی موجود  

انواع آب معدنی شیشه ای

به طور کلی، امروزه گستره وسیعی از برندهای آب معدنی در بازار وجود دارد. هر یک از آن ها محتویات معدنی موجود در آب را بیان می کند ، دانستن انواع آب موجود به ما این امکان را می دهد که بدانیم کدام آب بهترین آب برای بدن ماست.
آب معدنی با محتوای مواد معدنی پایین
این نوع آب شامل سطوح پایین منیزیم و کلسیم است. برای نوزادان و بیماران با مشکلات کلیوی توصیه می شود. به خاطر مقدار کم مواد معدنی، برای بدن راحت تر است که نمک ها را پردازش کند.
آب با محتوای مواد معدنی بالا
این نوع آب حاوی باقیمانده های کلسیم و منیزیم است. نتیجه یک آب با غلظت بالای نمک است برای افراد دارای مشکلات کلیوی نامناسب است.
آب کم سدیم
این نوع آب بیشتر برای افراد با فشار خون بالا، مشکلات کلیوی توصیه می شود. همچنین برای بیمارانی که دچار مشکلات قلبی هستند ، مناسب است.
آب بی کربنات
اغلب به عنوان آب کربناته اشاره می شود که غلظت کربنات بالایی دارد، به هضم غذا کمک می کند. آب بی کربنات نیز اسید را تسکین می دهد.
آب با سدیم بالا
برخلاف آب با سدیم کم، این نوع آب شوری بالایی دارد. این کار برای ورزش کاران حرفه ای به منظور بهبود بدنشان بعد از مسابقه مناسب است.
آب با سولفات
گاهی اوقات به آب چاه اشاره می شود که شامل بیش از 200 میلی گرم سولفات است. با وجود بوی ناخوشایند، تاثیر بازسازی برای پوست دارد.
آب حاوی آهن
این آب هم چنین به عنوان آب آهن شناخته می شود و شامل مقادیر بالایی از آهن است. برای افراد مبتلا به کم خونی یا میزان آهن کم توصیه می شود.
آب سخت
این نوع آب کلسیم بالایی دارد. برای کودکان، زنان مسن و باردار توصیه می شود. به بدن کمک می کند تا کلسیم را جذب کند .
آب سرشار از منیزیم
این آب خاصیت ملینی دارد و هم چنین تاثیرات ضد استرس دارد و به بهبود ماهیچه ها پس از فعالیت های فیزیکی شدید کمک می کند. برخی متخصصان از آن حمایت می کنند و معتقدند که آب غنی از منیزیم کلسترول را کاهش می دهد.
بهترین آب معدنی

اهمیت انتخاب آب معدنی سالم و طبیعی

چرا نوشیدن آب معدنی از اهمیت زیادی برخوردار است ؟

بدن انسان به مقدار معینی از آب نیاز دارد تا درست کار کند. آشامیدن آب کافی قلب را بهبود می بخشد. علاوه بر این ،به جلوگیری از حملات قلبی با بهبود شریان ها کمک می کند.
دلیل مهم دیگر این است آب اکسیژن را به مغز حمل می کند. با انجام این کار، کمک می کند مغز به درستی کار کند و عملکرد بهتری داشته باشد .
علاوه بر این ، نوشیدن آب معدنی ، متابولیسم را افزایش می دهد و بدن را در سالم نگه می دارد.
در یک یادداشت نهایی باید گفت آب معدنی از خشکی که موجب خستگی و ضعف می شود ، جلوگیری می کند.
نمی توانیم فراموش کنیم کمبود شدید آب بدن می تواند منجر به آسیب جبران ناپذیرکلیه شود، در نتیجه، خشکی می تواند بر اندام های دیگر بدن نیز تاثیر بگذارد.

انواع آب معدنی و بهترین آب معدنی برای مصرف

310
این مطلب مفید بود ؟64
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
برچسب : آب معدنی
وبگردی