درمان خانگی
هر چند اغلب ما به وسایل و خوراکی های اطرافمان با یک دید می نگریم و از خواص مختلف آنها بی خبر هستیم.اما همین وسایل به ظاهر ساده می توانند بسیاری از مشکلات جزئی و اضطراب های ما را یه صورت خانگی درمان کنند.

انواع روشهای درمان خانگی ساده

هرچند اغلب اوقات از اثرات مثبت این وسائل یا خوراکی ها غافل هستیم اما آگاهی از تاثیرات مثبت آنها و استفاده از این روش های خانگی به ظاهر عجیب می تواند به از بین بردن بسیاری از استرس ها و مشکلات جزئی اما دائمی روزمره کمک کند.درمان برخی مشکلات سلامتی آسان تر از آن چیزی است که تصور می کنیم.

بهتر است افراد راهکارهای ساده حل مشکلات روزمره را یاد بگیرند تا هم در زمان و هزینه صرفه جویی شده و هم سریع تر به نتیجه برسند.
 
کاهش سردرد با دستمال پارچه ای
یک دستمال را به دور سرتان ببندید و گره ی آن را محکم کنید تا وجود فشار در نقاط مختلف سر احساس شود. این کار باعث کاهش خون رسانی به سر شده و سردرد ناشی از تورم عروق خونی سر را کاهش می دهد.
می توانید دستمال را با سرکه خیس کنید که بهتر کارساز شود، ولی شاید بوی سرکه آزارتان دهد.
توقف خون دماغ با گیره لباس
اغلب خونریزی بینی یک معضل بزرگ محسوب می شود و هر کس سعی می کند با یک روش درست آن را متوقف کند. اما ما یک پیشنهاد متفاوت برایتان داریم.
صاف بنشینید و سر خود را به سمت جلو خم کنید و یک گیره لباس به بینی تان بزنید و بگذارید 10 دقیقه روی بینی تان بماند. شاید به نظر مضحک باشد، اما واقعا کارساز است.
 
درمان های خانگی جالب
 
 کاهش درد پا با مداد  
آیا کفش هایتان بیش از اندازه تنگ است؟ آیا در طول روز زیاد راه می روید؟ آیا برای طولانی مدت می ایستید؟ خب بهتر است برای خلاص شدن از شر درد پاهایتان یک ورزش ساده را امتحان کنید. چند مداد کف زمین بگذارید و کف پاهایتان را روی آن ها حرکت دهید تا بی قراری پاها کاهش یابد.
 
ترمیم ناخن شکسته با قوطی کبریت  
اگر سر ناخن هایتان بشکند، محل شکستگی زبر می شود و نیاز به سوهان ناخن پیدا می کند.
اگر در دسترس تان سوهان ناخن ندارید (مثلا اگر در مسافرت هستید)، می توانید از قسمت زبر جعبه کبریت (محل روشن کردن چوب کبریت) برای سوهان کشیدن ناخن استفاده کنید.
 
استفاده از نوار چسب برای پوشاندن تاول
تاول پشت پاشنه پا یکی از دردآورترین مشکلاتی است که برایمان پیش می آید. این مشکل اغلب با پوشیدن کفش های تنگ ایجاد می شود و راه رفتن را سخت می کند. یک گاز استریل را به شکل مربع تا کنید و با یک نوار چسب آن را به محل تاول بچسبانید. با این روش راه رفتن راحت تر می شود.
 
بهبودی بریدگی پوست با بادکنک  
وقتی دستمان را با یک چاقو و یا هر شی دیگری می بریم تا مدت ها حواسمان هست که محل بریدگی خیس نشود و کاملا خشک بماند تا به طور کامل بهبود یابد که البته این کار تقریبا غیر ممکن است. 
پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید ظرف بشویید و یا استحمام کنید، انگشت تان را درون یک بادکنک کرده و با یک کش انتهای آن را ببندید تا خیس نشود. به همین سادگی!
 
آتل بندی موقت با چوب بستنی  
اگر انگشتتان دچار شکستگی شود باید به پزشک مراجعه کنید، اما تا رسیدن به بیمارستان بهتر است با چوب بستنی و باند آن را به طور موقتی ببندید.
 
حذف تراشه ها با نوار چسب  
ممکن است تا به حال برایتان پیش آمده که تکه های کوچک چوب وارد دستتان شده و نتوانسته اید به راحتی و حتی با موچین آن ها را بیرو بیاورید.
برای این کار می توانید یک نوار چسب روی دست تان بگذارید و وقتی خوب به تراشه چوب چسبید، آن را جدا کنید. امکان دارد که تراشه از دست تان خارج شود. برای خارج کردن تیغ گیاهانی مانند کاکتوس نیز می توانید از این روش استفاده کنید.
 
رفع عفونت ادراری با جوش شیرین  
1.4 قاشق چایخوری جوش شیرین را با مقداری آب ترکیب کرده و بنوشید. این محلول خاصیت شبه آ نتی بیوتیکی دارد و با قلیایی ساختن محیط مثانه از تکثیر باکتری ها جلوگیری می کند. در صورت ابتلا به عفونت های ادراری می توانید موقتا و تا مراجعه به پزشک ازاین محلول استفاده کرده و تکثیر باکتری ها را کاهش دهید.
 
درمان حالت تهوع با زیتون یا لیموترش
بیماری سفر موجب ترشح بیش از حد بزاق دهان می شود و فرد را دچار حالت تهوع می کند. ترکیب های موجود در زیتون یا لیموترش با خشک کردن دهان حالت تهوع را از بین می برند.

10 روش درمان خانگی جالب و خنده دار

4.519
این مطلب مفید بود ؟172
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از تبیان-/ف
وبگردی