اشتباه در انتخاب همسر
بعضی از دخترها در انتخاب همسر آینده خود بسیار حساس هستند اما این حساسیت های بیش از حد دچارایجاد مشکلات و اشتباهات بزرگی در زندگی آن ها می شود.

رایج ترین اشتباه در انتخاب همسر

یکی از مهم ترین مراحل در زندگی همه دختران جوان انتخاب همسر است . بسیاری از آنان برای ازدواج بسیار ظریف تر و دقیق تر از آقا پسرها عمل می کنند اما گاهی دچار خطاهاییی در انتخاب و تصمیم گیریشان در ازدواج می شوند که آن ها را به اشتباه می اندازد و نتیجه ازدواج شان را خوشایند نمی کند.

اگر در آستانه ازدواج و انتخاب همسر هستید این بخش از نمناک را از دست ندهید تا رایج ترین اشتباهات دختران در انتخاب همسر را بشناسید.

اشتباه در انتخاب همسر

اشتباهاتی که دخترها در انتخاب همسر مرتکب می شوند

دخترخانم ها چه اشتباهاتی را در انتخاب همسر مرتکب می شوند؟

بیش از حد حساس اند

برخی از دختر خانم ها لیست بلند بالایی از خصوصیات همسر آینده خود تهیه می کنند و خواستگار مورد نظر خود را نسبت با آن لیست می سنجند .آن ها زیاد از حد محافظه کارانه عمل می کنند و خصوصیات فرد مورد نظر خود را بیش از حد مورد بررسی قرار می دهند . این امر سبب می شود برخی از ویژگی های او را منطبق با فهرست دختر خانم همخوانی نداشته باشد و فرد مورد نظر رد شود .

انتخاب عجولانه ای دارند

در برخی موارد دختر خانم ها انتخاب عجولانه ای به دلیل بالا رفتن سن ازدواج دارند و فورا به خواستگارشان جواب مثبت می دهند.

انتخاب عجولانه همسر

جواب مثبت عجولانه به خواستگار 

خواستگارها را مقایسه می کنند

یکی دیگر از اشتباهات خانم ها در انتخاب همسر مقایسه کردن دائم خواستگارها با اطرافیان مورد تایید است.

افسوس گذشته را می خورند

برخی از خانم ها به دلیل از دست دادن موقعیت های خوب گذشته در انتخاب همسر افسوس می خورند و دائما ناراحت هستند. اگر جزو این افرادید باید بدانید که زندگی تمام نشده بلند شوید و خودتان را برای آینده آماده کنید.

افسوس خوردن

افسوس از دست دادن موقعیت های خوب گذشته

روی نکات منفی مانور می دهند

یکی از خطاهای بزرگ انتخاب همسر تمرکز روی نکات منفی است که باید آنها را کنار بگذارید و با دید مثبت، انتخابی درست داشته باشید.

اعتماد به نفس پایین دارند

داشتن اعتماد به نفس پایین در برخی از دختران سبب می شود که آنان نقاط مثبت خود را نبینند و بپندارند پر از اشکال هستند و مورد تایید دیگران قرار نمی گیرند .

اعتماد به نفس پایین

اعتماد به نفس پایین در دخترها

کاراکتر فیلم ها بر انتخابشان تاثیر گذار است

دختر خانم ها متاسفانه همیشه در خیالات سیر می کنند و هنگام انتخاب همسر دوست دارند که فردی را انتخاب کنند که مانند شخصیت محبوب آن ها در رمان ها یا فیلم ها باشد .

رویایی فکر می کنند

برخی از دختر خانم ها بسیار رویایی فکر می کنند و انتظار دارند طرف مقابل با یک بار دیدنشان یک دل نه صد دل عاشقشان بشود و یک رابطه عمیق و شدید بینشان ایجاد گردد و اگر اینچنین نشود فورا دلسرد شده، عقب می کشند.

فکر رویایی دخترها

رویای عاشق شدن و ازدواج دخترها

همسرشان را بر اساس یک خصوصیت انتخاب می کنند

گاهی دخترها به خاطر داشتن یک خصوصیت مورد تایید سراغ فردی می روند که هیچ شباهتی به آنها ندارد در اینگونه موارد شما نمی توانید تنها با یک خصوصیت زندگی کنید.

دهن بین هستند

یکی از خطاهای بزرگ در انتخاب همسر این است که شما به حرف و حدیث بی منطق و دور از عقل دیگران، فرصت دوست داشتن و بله گفتن را از خودتان بگیرید.

دهن بین بودن

در انتخاب همسر به حرف دیگران گوش می دهند

ایثار و فداکاری بیش از حد دارند

یکی از بزرگترین خطاهای انتخاب همسر ایثار و فداکاری بیش از حد به دیگران و مقدم دانستن نیاز دیگران به خود است . برخی از این دختر خام ها به علت بار مسئولیت سنگین خانوادگی به ازدواج فکر نمی کنند و موقعیت ها را از دست می دهند . در صورتی که اول به خود، نیازها و آینده فکر کرد.

خود را بالاتر از دیگران می دانند

بعضی دختر خانم ها به دلیل تحصیلات بالا و داشتن شغل مناسب، از موضع بالا با دیگران صحبت می کنند و دیگران را از خود می رنجانند. این طرز تفکر موجب ایجاد سد بزرگی مقابل خودشان می شود و توانایی انتخاب درست را از آنان می گیرد.

اعتاد به نفس بالای دخترها

ازدواج دخترهایی که خود را بالاتر از دیگران می بینند

اجازه نمی دهند کسی را دوست داشته باشند

بعضی ها از دختر خانم ها به خودشان اجازه نمی دهند کسی را دوست داشته باشند و این مساله برایشان مشکل ایجاد می کند.

 

بزرگترین اشتباهات دخترها در انتخاب همسر

4.3113
این مطلب مفید بود ؟9716
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : انتخاب همسر
وبگردی