21 رمضان

21 رمضان در خرداد 98 چه روزی است؟

تاریخ انتشار : 1 خرداد 1398کد مطلب : 56869زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری روز شهادت حضرت علی (ع) مصادف با 21 ماه مبارک رمضان را در خرداد ماه 98 اعلام کرد.

21 رمضان در خرداد 98 چه روزی است؟

ایلنا؛ بنابر اعلام رئیس ستاد استهلال دفتر رهبری، روز دوشنبه 6خرداد، 21 رمضان و تعطیل رسمی است.

براساس تقویم سال 1398 شروع ماه مبارک رمضان روز دوشنبه 16 اردیبهشت ماه بود، اما با توجه به اینکه هلال ماه در روز 29 ماه شعبان مطابق با 15 اردیبهشت ماه رویت نشد، از سوی ستاد استهلال اعلام شد که شروع ماه مبارک رمضان از روز سه شنبه 17 اردیبهشت خواهد بود و ماه شعبان نیز 30 روز کامل است. 

بر اساس این اعلام ماه مبارک رمضان از روز 17 اردیبهشت ماه آغاز شد، اما با توجه به تاخیر در شروع این ماه مبارک تغییراتی در تقویم شمسی ایجاد شد و تاریخ قمری در تقویم یک روز جابجا شد، برهمین اساس نیز زمان شب های قدر و شب شهادت امام علی(ع) نیز تغییر کرده و یک روز جابجا شده است، از همین رو روز شهادت امام علی(ع) که در تقویم تعطیل رسمی است از یکشنبه 5 خرداد به روز دوشنبه 6 خرداد موکول شده است. 

حجت الاسلام علیرضا موحدی نژاد (رئیس ستاد استهلال دفتر رهبری) در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره تعطیلی روز شهادت امام علی(ع) که مصادف با بیست و یکم ماه رمضان است، گفت:مرکز تقویم در خصوص تغییر تعطیلی روز 5 خرداد که مصادف با شهادت امام علی(ع) بود، اطلاعیه ای را صادر کرده است. 

وی ادامه داد:قطعا وقتی در اعلام رسمی تغییر در اول ماه رمضان اعلام می شود، یعنی ماه قمری تغییر کرده است و طبیعتا زمان 21 ماه مبارک رمضان نیز تغییر می کند و تعطیلی رسمی که به مناسب شهادت حضرت علی(ع) نیز در تقویم مشخص شده است با توجه به تغییر ماه قمری تغییر خواهد کرد و این حتی نیازی به اعلام ندارد. 

گفتنی است مرکز تقویم در اطلاعیه ای تغییرات ایجاد شده در ماه مبارک رمضان را اعلام کرده است، که به شرح زیر است: 

تغییر ماه مبارک رمضان١٤٤٠ هجری قمری در تقویم سال١٣٩٨هجری شمسی باتوجه به اینکه ماه مبارک رمضان، یک روز دیرتر نسبت به استخراج مرکز تقویم آغاز شد، روز سه شنبه ١٧اردیبهشت ١٣٩٨ هجری شمسی مطابق ١رمضان ١٤٤٠ هجری قمری است. بنابراین، روز دوشنبه ٦خرداد ١٣٩٨ هجری شمسی مطابق با ٢١رمضان ١٤٤٠ هجری قمری است که مصادف با شهادت حضرت امام علی علیه السلام و تعطیل است. شایان ذکر است که تعطیلات دیگر سال تغییر نمی کند. برای مشاهده تقویم اصلاح شده به پیوند زیر مراجعه کنید.

انتهای پیام/م

21 رمضان شهادت حضرت علی چندم خرداد 98 تعطیل رسمی است؟

4.426
این مطلب مفید بود ؟233
وبگردی