درخت انبه

رشد 300 نوع میوه روی یک درخت!!

کد مطلب : 81480زمان مطالعه : 3 دقیقه
فردی با خلاقیت، درخت انبه عجیب و بسیار متفاوتی پرورش داده است که روی این درخت 300 نوع میوه رشد می کند.

پروش درخت انبه ای با 300 نوع میوه متفاوت

درختان نماد سرسبزی و شادابی و مایه تلطیف و پاکی هوا و منشا نشاط و شادابی و سر زندگی اند. میوه بسیاری از درختان در تغذیه انسان و تأمین ویتامین های مورد نیاز او تأثیر به سزایی دارد. درخت انبه در بسیاری از کشورهای گرمسیری پرورش داده می شود اما خاستگاه آن شبه جزیرهٔ هند، پاکستان، بنگلادش و آسیای جنوب شرقی است.

جالب است بدانید که فردی به نام "کلیم الله خان" با هنر، ذوق و هوش بالای خود درخت انبه ای کاشته است که به هیچ درخت انبه دیگری در دنیا شباهت ندارد و بیش از 300 نوع میوه متفاوت دارد. در ادامه این بخش از گوناگون نمناک بیشتر با ماجرای کاشت این نوع درخت آشنا شوید.

درخت انبه عجیب

درخت انبه ای متفاوت معروف به بهشت انبه

درخت انبه ای که این مرد کاشته است، به هیچ درخت انبه دیگری در دنیا شباهت ندارد. این درخت ارتفاع بسیار زیادی دارد و عرض آن هم پهن است. به طوری که حداقل 15 نفر می توانند برای پیک نیک زیر سایه و شاخ و برگ آن بنشینند. البته از شاخه های آن، میوه های سنگینی آویزان شده است.

بافت برگ ها روی هر کدام از شاخه ها متفاوت است. بعضی از آن ها دارای بافت زبر و سبز رنگ و بعضی دیگر کاملاً زیتونی هستند. بعضی از برگ ها براق و برخی دیگر کاملا مات می باشند. انبه ها روی هر شاخه متفاوت به نظر می رسند.

بعضی ها گرد، بعضی ها بیضی و بعضی شبیه به لوبیا و بعضی دیگر در رنگ های سبز، زرد، نارنجی، صورتی و بنفش هم دیده می شوند. به همین دلیل می توان گفت که این درخت بیش از 300 نوع میوه متفاوت دارد.

مردی به نام "کلیم الله خان" که 80 سال سن دارد، این درخت را پرورش داده که به او مرد انبه هم گفته می شود. این مرد با ریش و سیبیل بلندی که دارد، یک پیژامه سفید به تن می کند و همیشه زیر این درخت می نشیند. این درخت در شمال یک باغ با بیش از 10 هزار هکتار پرورش داده شده و به دلیل میوه های شیرین در سطح بین المللی به بهشت انبه معروف است.

بهشت انبه

در اوایل سال 1900 "کلیم الله خان" به کمک پسرش 22 جریب فرنگی (جریب فرنگی یک واحد برای اندازه گیری مساحت زمین مورد استفاده در بریتانیا است) را در این باغ کشاورزی کرد.

او کل زندگی اش را به رسیدگی به انواع الگوهای بومی پرداخت و دانه های مختلف انبه را نمونه برداری کرد و به دنبال پرورش انواع مختلف دیگر بود. همچنین گل های رز با رنگ های متفاوت پرورش می داد و همین باعث شد که به فکر پرورش یک درخت با میوه های متفاوت بیفتد.

این مرد تقریباً 17 سال سن داشت که 7 گونه متفاوت از انبه را روی یک درخت کاشت اما سیل این درخت را از بین برد و همین باعث شد که تجربه های زیادی کسب کند تا بتواند قلمه های مختلفی از میوه های متفاوت را روی درخت بزند.

او در برش یک شاخه از یک درخت به شدت موفق است و می تواند گوشه هایی را روی یک شاخه ایجاد کند و یک درخت هیبریدی جدید از یک سوراخ بسازد، قلمه زنی ها با گونه های متفاوت انبه را روی یک درخت صد ساله هم انجام داده است و نمونه هایی از آن را در کل جهان جمع آوری کرده است که بعضی از آن ها گونه های کاملاً نادری هستند و همین باعث شده است که درخت او بیش از 300 نوع انبه داشته باشد.

درخت با انواع میوه

جالب است بدانید که او اظهار کرده است هیچ ترسی از حشرات برای درختش ندارد و می داند که طبیعت با او همکاری می کند. او بسیاری از میوه های خود را نیز به فروش می رساند و از آن در آمد زیادی دارد.

همه این ها نشان دهنده هنر، ذوق و هوش بالای این کشاورز است و هیچ جنبه تجاری دیگری ندارد. علاقه او باعث شده است که بتواند چنین کاری را رقم بزند زیرا در این زمینه به شدت تداوم داشته است و تجربیات مختلف را به انجام رسانده است.

او اعلام کرده که " من می خواهم بعد از مرگم هم از طریق انبه هایی که به جا گذاشته ام، زنده بمانم. امیدوارم بعد از مرگم، مردم انبه های این درخت را بخورند و برای من هم دعا کنند. "

درخت انبه ای که 300 نوع میوه دارد! + عکس

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی