هفته دوازدهم بارداری
در “هفته دوازدهم بارداری” اندازه جنین 2 اینچ است، تمام قسمت های بدن او شکل گرفته و جنسیت او در این هفته مشخص خواهد شد.

تغییرات جنین در هفته دوازدهم بارداری

در هفته 12 بارداری چه چیزی انتظار میرود، شما و جنین تان چه تغییراتی خواهید داشت؟

شما12 هفته باردار هستید ، در حال حاضر نوزاد شما حدود 2 اینچ یا اندازه یک لیموی کوچک است در طی 3 هفته گذشته آدم کوچولوی شما بیشتر از دو برابر رشد کرده است اما چگونه بر روی بدن شما تاثیر میگذارد؟ شما ازاسکن های 12 هفتگی خود چه انتظاری دارید؟ نوزاد شما در 12 هفتگی چقدر بزرگ شده است؟

تعیین جنسیت در دوازده هفتگی

اندازه جنین در هفته دوازدهم بارداری

بارداری هفته به هفته

وضعیت جنین در هفته 12 بارداری

در 12 هفتگی، نوزاد شما در حدود 2 اینچ است که حدودا به اندازه یک لیموی کوچک است. کودک من در 12 هفته از بارداری چه میکند؟ تمام قسمت های بدن نوزاد شما اکنون شکل گرفته است ، و روده اش به شکمش منتقل می شود. جنین کوچک شما، اکنون در مرحله ی نگهداری قرار میگرد و در 28 هفته آینده، سیستم و سازمان های او در حال توسعه و پیشرفت است بنابراین او برای زندگی در بیرون از شکم مادر آماده خواهد شد.

سیستم گوارش او شروع به تمرین میکند و مغز استخوان او شروع به ساختن گلبول های سفید میکند در این هفته نوزاد به دنیا نیامده شما رفلکس بی نظیری ایجاد میکند که به اسم رفلکس مورو شناخته شده است. به این معنی است که او صدا هارا خواهد شنید و با باز کردن و بستن دست و پاهایش به آنها واکنش نشان می دهد ؛ این زمانی است که میتوانید موسیقی مورد علاقه خود را به کوچولویتان معرفی کنید.

یکی دیگر از لحظات هیجان انگیز در این هفته ها اسکن 12 هفته ایی خواهد بود که میتوانید برای اولین بار صدای قلب نوزاد خود را بشنوید.

سونوگرافی دوازده هفتگی

توصیه های هفته دوازدهم بارداری 

هفته دوازدهم بارداری

وضعیت مادر در هفته دوازدهم بارداری

بدن من در 12 هفته بارداری چه کاری انجام میدهد؟

تکان خوردن های نوزاد شما در 12 هفتگی شما احتمالا هنوز تکان های زیادی را احساس نمیکنید اما رحم شما اکنون به اندازه یک گریپ فروت است به زودی خودش را به بالای استخوان لگن شما فشار خواهد داد پس انتظار میرود که اولین خطوط مبهم بر روی شکم شما نوزادتان است. شلوار جین شما و دامنتان کاملا تنگ میشود. پس زمان آن است که یک جعبه بخرید و لباس های قبل از بارداری خود را در آن نگه دارید.همانطور که رحم شما، از پایین لگنتان به جلوی شکمتان حرکت میکند شما امیدوار خواهید شد که نیاز مداوم به ادرار کردن را از دست خواهید داد.

ممکن است شما با جا به جایی، احساس سرگیجه کنید همانطور که پروژسترون باعث میشود که رگهای خونی شما آرام باشند و جریان خون کودک شما را افزایش میدهد ؛ به یاد داشته باشید که اگر احساس سرگیجه و یا ضعف میکنید دراز بکشید ،سرتان را بین زانوهایتان بگذارید و نفس عمیق بکشید و یک میان وعده مختصر بخورید، که قند خونتان را بالا نگه دارد.

تمرینات لگن در بارداری

 مادر و جنین هفته 12 بارداری 

مراقبتهای هفته 12 بارداری

سردردها:

یکی دیگر از دلایلی که ناشی از قند خون پایین است اگر شما تا به حال به میان وعده ها نیازی نداشید از این به بعد متفاوت است اگر سر درد شماواقعا بد است، با دکترتان درباره مسکن های بی خطر بارداری صحبت کنید.

خستگی:

شما به اواخر سه ماهگی اول خود نزدیک میشوید، اما بدنتان هنوز از رشد کودکتان خسته است تا زمانی که میتوانید، استراحت کنید و برای انرژی که در طول سه ماهه دوم انتظار میرود نیاز داشته باشید، آماده شوید.

مراقبت های بارداری

مراقبتهای هفته دوازده بارداری

شما در این هفته ، باید چه کاری انجام دهید؟

سونوگرافی دوازده هفتگی:

برای اولین بار ،چشمهای بسته نوزاد خود را میبینید این اسکن میتواند هر زمانی بین 11 تا 13 هفتگی باشد. برای دریافت یک تصویر واضح از کودک خود یک ساعت قبل از اسکن یک لیتر آب بنوشید و اسکن باعث میشود که رحم شما تو موقعیت بهتری قرار گیرد.

شروع کردن تمرینات لگن در هفته دوازدهم بارداری:

20بار در روز 10ثانیه منقبض کنید ؛ این عضلات نه تنها در دوران زایمان کمک میکنند ،بلکه احتمال ابتلا به بیماری مثانه را کاهش میدهد و میتواند به علائم پس از زایمان کمک کند. از برنامه های تناسب اندام بارداری استفاده کنید، که در اینجا چند مورد از موارد موردعلاقه مان را انتخاب کرده ایم.

جنین در هفته دوازده بارداری

تمرینات لگن در دوران بارداری

پرسش های متداول پاسخ داده شد در هفته 12:

اسکن 12هفته من چطور خواهد بود؟

اسکن بین 15و 30دقیقه طول خواهد کشید و برای اولین بار تصویر سیاه سفید نوزاد شما را نشان میدهد و در سونوگرافی میتوانید به صدای تپش قلب گوش میدهد و برای اولین بار نوزادتان را اندازه گیری کنید.این به شما کمک میکند که متوجه شوید نوزاد شما چند ساله است و تاریخ تولد نوزاد خود را تعیین کنید. 

 

تعیین جنسیت در دوازده هفتگی

در 12هفته سونوگرافی جنسیت کودک من را نشان میدهد؟

در 12هفته معمولا خیلی زود است تشخیص دهیم که آیا شما یک پسر یا دختردارید؟ این چیزی نیست که سونوگرافی در طول اسکن روی آن تمرکز کند. در 12هفته آنها مطمئن میشوند که بچه شما سالم است و به طور معمول آن، هفته بیستم، اسکن میکنند که جنسیت را پیدا کنند. گفته میشود,بعضی از افراد به نظریه ناب معتقدند،که در آن شما از اولین عکس سونوگرافی تعیین جنسیت میکنید .

هفته دوازده بارداری

تعیین جنسیت جنین در هفته 12 بارداری

آیا در هفته 12 بارداری است و من پف کرده ام ؟

نشانه های هر زن در هر زمان متفاوت است ؛ در 12هفته، شما احتمالاخیلی از آن را نخواهید داشت اما رحم شما به زودی برروی استخوان لگن شما بالاخواهد رفت. نفخ کردن، یک عارضه جانبی بسیار طبیعی از حاملگی است و برای دوری کردن از احساس ناراحتی, کارشناسان توصیه میکنند وقتی بخورید ناراحتی کم میشود.

آیا طبیعی است که در هفته 12 بارداری گرفتگی شکم را تجربه کنید؟

در طول دوران بارداری ، گرفتگی طبیعی است به خصوص در هفته دوازدهم بسیاری از زنان درصورتی که در حال ایستادن و یا چرخش باشند ، احساس درد شدید در یک یا هر دو طرف کشاله ران خود میکنند این طبیعی است ،که توسط رباط های رحم شما حمایت شود. اگر گرفتگی واقعا دردناک باشد برای بررسی ایده خوبی است که با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا طبیعی است که در 12هفته بارداری ،سردرد را تجربه کنید؟

یکی دیگر از علائم طبیعی بارداری ناشی از سطح قند خون پایین است به یادداشته باشید که خوردن میان وعده را حفظ کنید و از پزشک خودتان درباره مسکن های بی خطر بارداری که ممکن است نیاز داشته باشید بپرسید.

بارداری هفته به هفته ، وضعیت جنین و مادر در هفته دوازدهم بارداری

4.81312
این مطلب مفید بود ؟125359
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
وبگردی