سنگ کیسه صفرا
سنگ کیسه صفرا در بدن زنی 49 ساله بیش از حد تکثیر شده بود به طوری که تیم پزشکی را در زمان جراحی شگفت زده کرد. پزشک جراح برای خارج کردن سنگها از شکم این زن باید با مشتش اقدام می کرد نه با نوک انگشتان.

سنگ کیسه صفرا آن هم 360 تا! مثل اینکه درصد بیشتر مردم هند در شکمشان چیزهای عجیب و غریب دارند از دختری با گلوله ی 1.5 متری مو در شکم تا مرد جوانی که کلید و سکه قورت می داد، این هم زنی که تعداد سنگ کیسه صفرایش برابر با درجات کامل یک دایره بود.

یک زن  49 ساله هندی به نام موسومی دام با درد شدید ابدومینال وبا بازگشت اسید شدید رفلاکس در دهانش به پزشک مراجعه کرد. پزشک در تشخیص اولیه مقداری دارو تجویز کرد که این زن را تا مدتی از درد رها کند ولی بعد از گذشت یک ماه درد این زن چندیدن برابر شد تا اینکه با انجام آزمایشات دقیق تر سنگ کیسه صفرا تشخیص داده شد.

سنگ کیسه صفرا

زن بیمار برای جراحی آماده شد و پزشک شروع به کار کرد ولی با شکافتن محل مورد نظر با صحنه ای عجیب مواجه شد. پزشک جراح 360 سنگ از داخل کیسه صفرای این زن خارج کرد.

360 سنگ کیسه صفرا

این پزشک 59 ساله می گوید: در طول ده ها سال طبابت تا کنون به مورد اینچنینی برخورد نکرده بودم و این یک اتفاق فراموش نشدنی در دوران کاری من خواهد بود. 

360 سنگ کیسه صفرا در شکم یک زن + تصاویر

4.521
این مطلب مفید بود ؟192
منبع : نمناک /ن
برچسب : کیسه صفرا
وبگردی