هفته پانزدهم بارداری
در “هفته پانزدهم بارداری” جنین اندازه یک پرتقال است، گوش های او در دو طرف سرش شکل گرفته و چشمانش از اطراف سرش به سمت جلوی صورتش حرکت میکند.

وضعیت مادر و جنین در هفته پانزدهم بارداری

در ادامه بخش بارداری هفته به هفته نمناک به هفته پانزدهم رسیدیم ؛ در این هفته، کودک شما ،به اندازه یک پرتقال بزرگ است، و وزن آن مشابه با یک تخم مرغ است. بدن شما ،باید در نهایت نشانه هایی از بارداری را نشان دهد، اما در اینجا ما راجع به اتفاقاتی که در بدن کودک رخ می دهد و نشانه های رایجی که در هفته 15 ام انتظار میرود، صحبت می کنیم.

جنین در هفته 15

اندازه جنین در هفته پانزده بارداری

 

وضعیت جنین در هفته پانزده بارداری

کودک من در هفته پانزده ام بارداری، چه کاری را انجام می دهند؟ کدام بخش از اعضای بدن او تشکیل شده است؟
هر هفته که میگذرد، ظاهر کودک شما بیشتر و بیشتر شبیه به ظاهر یک کودک می شود. در هفته 15 ام، گوش در دو طرف سر او شکل گرفته و چشمان او از اطرف سرش به جلو صورت او،حرکت می کنند. چشم هایش کم کم به نور حساسیت پیدا می کنند، حتی اگر بسته باشند، اکنون می تواند نور روشن را تشخیص دهند.
 
مراقبت های هفته 15 بارداری
عکس جنین در هفته 15 بارداری
 

تغییرات جنین در هفته پانزده بارداری

به غیر از صرف وقت زیادی برای رشد کردن، او برای نفس کشیدن تمرین میکند، و هم برای مکیدن و بلع کردن، به طور کلی، همه مهارت های لازم برای زنده ماندن در این جهان وسیع.شما هنوز هم، آن احساس نمی کنید، اما او در حال حرکت به اطراف است. در طی این زمان بارداری، کودک شما نیز شروع به شنیدن صداهای خفه ای از جهان خارجی اش می کند، صداهای سیستم گوارش شما (چه اعتقاد داشته باشید، چه نه، به او آرامش می بخشد)، و همچنین صدای قلب شما و صدای خودتان.
 
هفته پانزده بارداری
 بایدها و نبایدهای هفته پانزده بارداری
 

وضعیت مادر در هفته پانزده بارداری

وضعیت مادر در این هفته ، بدن من در هفته پانزده ام بارداری، چه کاری انجام می دهد؟
زمانی که کودک شما همچنان در حال رشد است، ممکن است متوجه شوید که شما به طور دائم احساس غرق شدن داشته باشید شما همچنین می توانید از خونریزی بینی و درد سینوسی رنج ببرید، به وسیله افزایش جریان خون به غشاهای بینی و سینوس ها. از اتاقی که دارای دستگاه حرارتی مرکزی یا تهویه مطبوع است اجتناب کنید، زیرا ممکن است راه های تنفسیتان را خشک کند.
ممکن است در هفته 15 ام، متوجه شوید که لثه تان قرمز، متورم و دردناک شده است آنها حتی زمانی که از مسواک یا نخ دندان استفاده می کنید، خونریزی می کنند اینها نیز به هورمون های بارداری مربوط هستند. بیش از 90% زنان در دوران بارداری ،دچار مشکلات لثه ای می شوند و این می تواند به برخی عوارض نامطلوب منجر شود، بنابراین پیشگیری ،مهم است. شما الان احتمالا در حال افزایش وزن هستید، زیرا نوزادتان در حال بزرگتر شدن است دل به دریا نزنید، اما نگران هم نباشید ، هدف، اضافه کردن یک پوند در هفته ،یا حدود چهار پوند در ماه است.
 
تصویر جنین در هفته 15 بارداری
درمان خونریزی در هفته 15 بارداری
 

علائم شایع در هفته 15 حاملگی :

در حال حاضر بیماری صبحگاهی که امیدواریم از بین برود، احتمالا احساس گرسنگی می کنید، اما این باعث می شود که سوزش ناخوشایند شما به شدت از غذا خوردنتان جلوگیری کند اگر درد می کشید، سعی کنید چند وعده غذایی کوچکتر بخورید، نه سه وعده بزرگ.
 
ضعف یا سرگیجه:
احساس کمی سرگیجه، از عوارض جانبی شایع در دوران بارداری است؛ زیرا میزان قند خون را تغییر می دهد اگر احساس خستگی می کنید، بنشینید و سر خود را بین پاهایتان قرار دهید، زیرا اینکار باعث می شود ،که از افتادن و صدمه زدن به خودتان جلوگیری شود.
 
جنین در هفته 15 بارداری
مشکلات مادر در هفته 15 بارداری
 
رگهای واریسی:
ما درباره این هفته گذشته، صحبت می کنیم، اگرچه ممکن است از آنها نفرت داشته باشید، اما آنها یک عارضه جانبی طبیعی از افزایش جریان خون، در دوران بارداری هستند بنشینید و پای خود را بالا ببرید، - این باعث می شود که خون در حال گردش باشد و فشار بر روی پاها کاهش یابد.
 
مغز و بارداری:
نمی توانید به یاد داشته باشید، که امروز چه روزی است یا کجا کلید ماشین را گذاشته اید؟ مغز بارداری ،یک مساله واقعی است و در آن حجم سلول های مغزی کاهش می یابد اکنون زمان خوبی برای شروع استفاده از بخش یادداشت در تلفن همراه تان است!
 
هفته 15 بارداری
نکات مهم در هفته 15 بارداری
 
گرفتگی و درد:
به نظر پزشکی، این اتفاق با درد رباط و عضلات و رباط ها، رخ می دهد، و از کشیدگی رحم محافظت می کند، و قسمت های پایینی بدن دچار درد می شوند این درد بسیار طبیعی است، اما اگر درد شدید باشد، حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
 
آنچه شما در این هفته باید انجام دهید:
اگر شما در معرض خطر ابتلا به پرهکلامپسیا هستید، یا مسائل ژنتیکی و یا کروموزومی دارید، در این زمان باید با پزشکتان صحبت کنید، تا آزمایش هایی مربوط به هفته 16 ام تا 20 ام را انجام دهید.

بارداری هفته به هفته ، وضعیت جنین و مادر در هفته پانزدهم بارداری

4.71112
این مطلب مفید بود ؟104468
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
وبگردی