مترو تهران

طراحی 4 خط جدید مترو تهران + جزئیات جدید

تاریخ انتشار : 11 خرداد 1398کد مطلب : 4136زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: پس از تکمیل خطوط فعلی متروی تهران 4 خط جدید طراحی خواهد شد.

خط های جدید برای مترو تهران

 

فارس: یکی از مطالبات شهروندان منطقه 22 شهرداری تهران بهبود و گسترش حمل و نقل عمومی منطقه و آوردن حداقل یک خط مترو به این منطقه است.

 

نوذرپور شهردار منطقه 22 هم از زمان تصدی این سمت درباره مشکلات حمل و نقل عمومی منطقه بارها مطالبی را مطرح کرده است.

 

نوذرپور پیش از این با اشاره به نبود مترو در منطقه 22 گفته بود که با توجه به بارگذاری جمعیت در منطقه 22 و پروانه هایی که برای ساخت و ساز صادر شده است در افق طرح جامع برای این منطقه استقرار بیش از 650 هزار نفر تصور شده است. بنابراین باید در این منطقه خط مترو در نظر گرفته شود که البته این موضوع در دست بررسی است و لاجرم اتفاق می افتد.

 

نوذرپور در مردادماه سال 97 هم تاکید کرده بود که تلاش می کنیم تا مترو را به منطقه وارد کنیم. اقدامات و هماهنگی های لازم با شورای شهر انجام شده و مطالعات آن تا پایان شهریور به پایان می رسد. پس از آن تعداد خطوط و ایستگاه ها و سایر موارد اعلام می شود.

 

طراحی ٤ خط جدید مترو تهران

 

در همین راستا در پی پیگیری های مستمر مدیریت شهری منطقه 22 فاز نخست ورود مترو به منطقه زده شد و پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به همراه علی نوذرپور و معاونین منطقه از خطوط پیشنهادی بازدید کرده و از طراحی و ساخت ٤ خط جدید متروی پایتخت پس از اتمام خطوط در دست اجرا خبر داد.

 

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به تکمیل خطوط ٦ و ٧ مترو طی سال آینده گفت:با بهره برداری کامل از این خطوط، حلقه متروی پایتخت به اتمام خواهد رسید اما مطالعه و طراحی ٤ خط جدید متروی پایتخت در دست اقدام است و پیرو این اقدام بازدیدی از زون ها و مسیری که قرار است این خطوط از منطقه گذر کنند داشتیم.

 

پورسیدآقایی تصریح کرد:مترو تهران باید پوشش کاملی از حمل ونقل پاک و ایمن را در شهر تهران داشته باشد تا اثربخشی مترو بیش از پیش در جابه جایی روزانه شهروندان مشخص شود.

 

براساس مستندات موجود اصلی ترین خط در منطقه 22 خط شماره 10 است که حداقل 7 ایستگاه در این منطقه خواهد داشت.

انتهای پیام/م

 

خبر جدید از خط های جدید برای متروی شهر تهران

3.715
این مطلب مفید بود ؟114
برچسب : مترو تهران
وبگردی