هفته هفدهم بارداری
در “هفته هفدهم بارداری” ،تغییرات بزرگی در جنین و مادر اتفاق می افتد، که نیاز به مراقبت هایی دارد، با بارداری هفته به هفته سایت نمناک همراه شوید و اطلاعات بیشتری درباره این هفته کسب کنید.

وضعیت مادر و جنین در هفته هفدهم بارداری

به نظر می رسد که در هفته هفدهم بارداری ،تغییرات بزرگی را مشاهده کنید زیرا کودک شما شروع به ذخیره سازی چربی های بدن می کند، و روی مهارت های بلعیدن و مکیدن خود نیز ،کار میکند در ادامه بخش هفته به هفته بارداری نمناک همه چیز راجع به تغییرات جنین و خود شما، که در هفته هفدهم بارداری اتفاق می افتد، وجود دارد.

اندازه جنین در هفته هفدهم بارداری

در این زمان ،کوچولوی شما حدود 5 اینچ طول دارد به این معنی است که ،او هنوز هم می تواند در کف دست شما جای بگیرد . وزن او ،حدود 5 اونس است، که فقط کمی ،سنگین تر از یک سکه 2 پوندی است. در هفته هفدهم بارداری، کودک شما با مو که، (کرک جنینی) نامیده می شود، پوشیده می شود که به گرم شدن آن کمک می کند، تا زمانی که چربی به اندازه کافی ،به دست آورد.
او همچنین از vernix ،پوشیده شده است ؛ ورنیکس، ماده مومی شکل است که از پوست دربرابر مایع آمنیوتیک که شناور است محافظت می کند . هنگامی که کودک به دنیا می آید، بعضی از ورنیکس ها ،همچنان روی پوست وی باقی مانده اند، اما معمولاً با کشیدن یک حوله نرم، به راحتی از بین می روند در این زمان، قلب او به وسیله مغز، تنظیم شده است به این معنی است که ،به هیچ عنوان اتفاقی نمی افتد، ولی هم چنان دوبار همانند سرعت شما می تپد.
 
جنین در هفته هفدهم بارداری

اندازه جنین در هفته هفدهم بارداری چقدر است

همان طور که هفته پیش نیز ذکر کردیم، بیشترین زمانی که در داخل رحم می گذراند ، صرف تمرین مهارت هایی می شود که در دنیای خارج به آن نیاز دارد ، در طی این هفته او مهارت مکیدن و قورت دادن را که برای اولین غذا خوردن به آن احتیاج دارد ، پرورش می دهد.

وضعیت مادر در هفته هفدهم بارداری

در هفته هفدهم، بدن شما علائم حاملگی را نشان می دهد و اغلب زنان اشتهای بیش از حد پیدا می کنند تعجب نکنید ، اگر ناگهان احساس گرسنگی می کنید ،که قبلاً مثل آن را تجربه نکرده اید این ،یک نشانه است، که کودک شما بزرگتر و همچنین گرسنه تر شده است. گفته می شود، به خاطر داشته باشید که ، شما باید فقط 4 پوند در هر ماه از دوره بارداری،افزایش وزن داشته باشید شما احتمالاً متوجه این خواهید شد ،که نه تنها شکم شما بزرگ تر شده است بلکه هورمون ها و غدد شیری نیز، در حال رشد هستند ،تا بدن شما آماده تغذیه کودک شود. تمام این فعالیت ها، همراه با افزایش فشار خون شما، می تواند به این معنی باشد که شما به اندازه سه فنجان در طول بارداری سایز اضافه کرده اید.
 
هفته هفدهم بارداری

تغییرات مادر در هفته هفدهم بارداری

در حال حاضر، تخم دان ها ،یک نوع هورمون به نام ریلاکسین ، آزاد می کنند همان طور که از نامش پیداست، باعث انعطاف پذیری و شل شدن مفاصل بدن شما می شود و عضلات و مفاصل در لگن را آماده سازی می کنند تا ، همه چیز برای تولد و خروج کودک فراهم شود که البته می تواند خطر ابتلا به کمر درد را نیز افزایش دهد و شما نیاز به مراقبت دارید و ورزش هایی را انجام دهید، که بتوانید به راحتی مفاصل را بکشید.

علائم رایجی که باید در این هفته از بارداری مراقب آنها باشید

سست شدن دندان ها :
آیا می دانستید که هورمون ها ،می توانند بر روی استخوان و رباط دهان شما تاثیر بگذارند، که ممکن است دندان های شما را لق کنند و یا حتی باعث شوند، که بیفتند ، اگر چنین اتفاقی برایتان افتاد، فورا با دندانپزشک خود تماس بگیرید.
 
 هفته هفدهم بارداری

مراقبت های لازم در هفته هفدهم بارداری

سوزش سر دل و سو هاضمه :
شما ممکن است که، از بیماری صبحگاهی و خستگی های زیاد، متزلزل شده باشید، اما متاسفانه باید بگویم که تحقیقات بر سر این عوارض جانبی ، به هیچ جایی نرسیده است. اگر شما از سوزش سر دل و سو هاضمه رنج می برید، کمتر بخورید و از دراز کشیدن بلافاصله بعد از یک وعده غذایی بزرگ، اجتناب کنید.

رایج ترین علائم در هفته هفدهم بارداری

از چندین هفته ی گذشته، این علامت بر لیست های علائم، رایج شده است، که باید با آن مدارا کنید.
 
هفته هفدهم بارداری

روش پیشگیری از کمردرد در هفته هفدهم بارداری 

کمر درد :
همانطور که در بالا ذکر شد، کمر درد در بارداری، می تواتد یه عارضه دردناک باشد این نشانه ی متداول را با داشتن یک تشک محکم و مناسب و قرار دادن در پشت، موقع نشستن ، آسان کنید.
 
هفته هفدهم بارداری

هفته هفدهم بارداری و مراقبت های لازم

علائم کشش :
در حال حاضر بدن شما شروع به رشد، و علائم کشش میکند، که می تواند بسیار شایع باشد این، یک علامت موروثی است بنابراین، از مادر خود بپرسید که در دوران بارداری چگونه بر روی بدنش تاثیر گذاشته است.

بارداری هفته به هفته ، وضعیت جنین و مادر در هفته هفدهم بارداری

4.3798
این مطلب مفید بود ؟693105
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
وبگردی