مراقبتهای هفته 29 بارداری
در هفته 29 بارداری کودک شما حسابی رشد کرده و ضربه های او محکم تر شده ، در این هفته بخاطر فشار جنین روی مثانه تان دچار تکرر ادرار می شوید.

وضعیت جنین و مادر در هفته 29 بارداری

حالا هفته ی بیست و نهم بارداری شما فرا رسیده است و بازهم باید در انتظار تغییراتی باشید که در این بخش از بارداری هفته به هفته در نمناک به آنها خواهیم پرداخت ؛ چه اتفاقی در این هفته در پیش است، کودک شما در حال چرخش است و شما قادر به دیدن حرکات او هستید.

 مراقبتهای هفته 29 بارداری

تصویر جنین در هفته 29 بارداری

 

 وضعیت جنین در هفته 29 بارداری

کودک من در هفته 29 چقد رشد کرده است؟

این هفته کودک شما خیلی نزدیک به تولد است ، بین 15 و نیم تا 16 اینچ قد دارد. همچنین بین دو و نیم تا سه پوند وزن دارد و این هفته وزن خود را تغییر می دهد:طی 12 هفته آینده، او وزن خود را دو برابر و حتی سه برابر خواهد کرد.

 وضعیت جنین در هفته 29 بارداری

 اندازه جنین در هفته بیست و نهم بارداری

 

کودک در هفته 29 چه کاری انجام میدهد؟

اکنون که کودک شما خیلی بزرگتر است، مطمئنا شروع به دیدن لگدهای شدیدتر و منظم تر خواهید کرد. او حتی ممکن است هنگامی که به خواب می رود ضربه بزند - درست همانطور که شما در طول شب برای راحتی بیشتر موقعیت خود را تغییر میدهید.

کودک شما به انواع محرک ها پاسخ می دهد، از غذائی که می خورید گرفته تا به صداها و نور . تعداد دقیق برای حرکت کودک وجود ندارد - هر کودک متفاوت است - اما شما باید دو بار در روز، صبح و شب لگد کودک را چک کنید. ساده ترین روش برای چک کردن حرکت نوزاد دراز کشیدن یا نشستن است ،چون نوزاد زمانی که شما استراحت میکنید بیشتر حرکت میکند.

تمام حرکات نوزاد را چک کنید و بشمارید ؛ اگر متوجه شوید که کودک به مدت طولانی حرکت نمیکند و حالت عادی ندارد، سعی کنید او را با نوشیدن یک لیوان آب یخ یا خوردن یک میان وعده حرکت دهید اگر این کار نکرد، برای مشاوره با ماما تماس بگیرید. در این هفته سر نوزاد بزرگتر میشود، تا فضای کافی برای رشد مغز به وجود بیاید و عضلات و ریه شکل میگیرند.

حرکت جنین در هفته 29 بارداری

 بارداری هفته به هفته

 

وضعیت مادر باردار در هفته 29 حاملگی

بدن در هفته 29 چه کار می کند ؟

به خاطر بزرگتر شدن نوزاد فشار بیشتری روی مثانه ایجاد میشود ؛ به دلیل فشار ،شما دچار تکرر ادرار میشوید پس حتما آب کافی مصرف کنید؛ زیرا در موارد شدید، کم آبی بدن می تواند منجر به زایمان زودرس شود. شما همچنین ممکن است متوجه شوید که هنگام خنده، سرفه یا عطسه، بی اختیار ادرار می کنید. این به خاطر وزن کودک شما است که بر عضلات کف لگن شما فشار وارد میکند ،که جریان ادرار بدن شما را کنترل می کند.

جنین در هفته 29 بارداری

 مادر و جنین در هفته بیست و نهم بارداری

 

علائم رایج در هفته 29 بارداری:

رگهای واریس:

یکی دیگر از نشانه های بارداری ،رگ های واریسی تقریبا 40٪ از مادران باردار را تحت تاثیر قرار می دهد.بعضی از زنان آنها را دردناک می بینند، در حالی که دیگران احساس ناراحتی نمی کنند و اگر مادر شما آنها را داشته باشد احتمالا شما آنها را نیز خواهید داشت.برای کاهش دادن این رگ ها از جوراب های خاص استفاده کنید و دائما حرکت کنید تا گردش خون بیشتر شود.

سوزش سر دل:

اگر این نشانه ناخوشایند شما را در شب بی خواب میکند، از مواد انرژی زا مانند قهوه و یا شکلات قبل از رفتن به خواب اجتناب کنید.

 جنین در هفته ششم

وضعیت مادر در هفته 29 بارداری

 

سینه های شیر ده:

اگر هنوز نوزاد به دنیا نیامده باشد، اما از سینه های شما شیر سرریز شود . زمان شروع خرید برای پد پستان آغاز شده است.

و در آخر UTLs:

در حال حاضر شما در سه ماهه سوم بارداری هستید،و به عفونت های دستگاه ادراری بیشتر حساس هستید.

 هفته 29 بارداری تغذیه

مشکلات رایج مادران در هفته بیست و نهم حاملگی

 

تغذیه در هفته 29 بارداری:

رانندگی با خیال راحت : در حال حاضر دو نفر در ماشین وجود دارد! داشتن یک ضربه بزرگ، هیچ دلیلی برای نبستن کمربند در ماشین نیست. بند مورب کمربند باید بر روی گردن قرار گیرد، سپس بین سینه ها بیندازید و آن را وصل کنید. اگر قصد سفر طولانی دارید، اطمینان حاصل کنید که به طور منظم استراحت کنید، تا پا و مچ پا خسته نشود. اگر دچار کمردرد هستید، یک بالشت کوچک در پشت شما می تواند به کاهش آن کمک کند.

هفته 29 بارداری

نکاتی درباره رانندگی در دوران بارداری

 

خوردن غذای خوب: همچنین باید مطمئن باشید که به اندازه کافی از غذای خوب بخورید، تا بتوانید با نیازهای تغذیه ای کودکتان را تامین کنید مطمئن شوید که رژیم غذایی شما شامل مقدار زیادی اسید فولیک، آهن، ویتامین C، کلسیم و پروتئین است.

هفته 29

مراقبتهای لازم در هفته بیست و نهم حاملگی

 

هفته 29 بارداری ، همه چیز درباره هفته بیست و نهم حاملگی

4.71109
این مطلب مفید بود ؟105257
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
1 نظر به ثبت رسیده است
زینب1395-04-04
خیلی عالی بودجواب بسیاری ازسوالاتمو گرفتم ممنون
4810
وبگردی