اندازه جنین در هفته 34 بارداری
در هفته 34 بارداری کودک شما اندازه یک طالبی است و پنج پوند وزن دارد ، در این هفته ممکن است دچار مشکلاتی مثل تاری دید شوید که بعد از زایمان بر طرف میشود.

وضعیت جنین و مادر باردار در هفته 34 بارداری

این هفته، چیزهای هیجان انگیز زیادی وجود دارد. کودک شما تقریبا آماده تولد است و وقت آن است که به همه چیز فکر کنید، نه فقط در مورد کالاهای مورد نیاز بیمارستان، بلکه در مورد برنامه تولد که برخی از آنها را در این بخش از بارداری هفته به هفته نمناک خواهیم گفت!

کارهایی که باید در هفته 34 بارداری انجام دهیم

هفته سی و چهارم بارداری و توصیه های لازم

 

وضعیت رشد و تغییرات جنین در هفته 34 بارداری

کودک 34 ماهه چقدر رشد کرده است؟

نوزاد شما در حال حاضر به اندازه یک طالبی است، وزن آن پنج پوند و قد او تا 18 اینچ است. او پیوسته در حال رشد است. 

کودک در هفته 34 چه کاری می کند؟

کودک بی صبرانه منتظر تولد است و شروع به لگد زدن می کند که کاملا طبیعی است. روده های او پر شده است و بعد از تولد مدفوع می کند، که ضخیم و سبز رنگ است ، اگر فرزند شما پسر باشد بیضه های او در حال شکل گیری نهایی است.

 

 وضعیت مادر و جنین در هفته 34 بارداری

جنین در هفته 34 بارداری

 

وضعیت مادر باردار در هفته 34 بارداری

بدن من در هفته 34 چه کار می کند؟

در این مرحله قبل از زایمان، شما احتمالا احساس خستگی می کنید، زیرا بدن به سرعت در حال تغییر است، تکرر ادرار شبانه، و هر گونه نگرانی دیگر تا زمان تولد نشان مادر بودن است. سعی کنید انرژی خود را برای روز بزرگ صرفه جویی کنید ؛ در مورد بی خوابی نگران نباشید، زیرا نمی تواند به شما یا کودک شما آسیب برساند اگر نگرانی های قبل از تولد ،شما را بی خواب کرده با همسر یا دوست خود در مورد آن صحبت کنید. از کافئین و شکلات قبل از خواب اجتناب کنید، سعی نکنید خیلی زود به تختواب بروید و قبل از خواب ورزش نکنید. همچنین لازم به ذکر است که گوشی های هوشمند و iPad را کنار بگذارید.

 هفته سی و چهارم بارداری

مراقبتهای لازم در هفته 34 بارداری

علائم رایج هفته 34 بارداری:

تخلیه:

با نزدیک شدن به تولد، ممکن است افزایش ترشح واژن را متوجه شوید. این به خاطر هورمون های بارداری است که جریان خون را به ناحیه لگن افزایش می دهد. تخلیه بی ضرر است، بهتر است از لباس نخی استفاده کنید و واژن را خشک و تمیز نگه دارید، تا دچار عفونت نشوید . 

دانه های قرمز :

اگر شما بر روی بدن خود، معمولا بر روی شکم، ران و باسن خود دانه های قرمز دیدید، این وضعیت مربوط به شرایط بارداری است و کاملا بی خطر است. 

تاری دید:

هورمون های بارداری مسئول تاری دید هستند که بسیاری از زنان در دوران بارداری تجربه می کنند. کاهش تولید اشک می تواند چشم های شما را تحریک و خشک کند، در حالی که ممکن است بینایی شما از نظر ظاهری تیره تر شود. خوشبختانه، پس از تولد بینایی شما باید به حالت عادی برسد. 

کمر درد در هفته 34 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 34  بارداری

 

کارهایی که باید در هفته 34 بارداری انجام دهید:

بهتر است برنامه خود برای زایمان را تهیه کرده باشید ،از بیمارستان گرفته تا وسائل کودک. همچنین لازم است اطمینان حاصل کنید که کیف کودک شما بسته بندی شده و آماده است، حتی اگر شما در حال برنامه ریزی برای تولد در خانه هستید، در صورتی که شاید در نهایت به بیمارستان منتقل شوید.

توصیه می کنیم چیزهایی مانند یادداشت های مادرانه، لباس خواب، جوراب ، تنقلات و نوشیدنی های انرژی زا، بسیاری از حوله های بهداشتی زایمان و غیره را با خود داشته باشید. کودک شما به لباس و جلیقه های پوشیده، پوشک، پتو، دستمال مرطوب، سینه بند و کلاه نیاز دارد.

 

هفته 34 بارداری ، توصیه های لازم برای هفته 34 بارداری

4.4851
این مطلب مفید بود ؟75497
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
وبگردی