فرار عروس

فرار عروس 9 ساله از حجله داماد پیرش؛ پدرش رسوا شد

تاریخ انتشار : 28 دی 1402کد مطلب : 91846زمان مطالعه : 1 دقیقه
خبر ازدواج دختر خردسال با مردی پیرتر از پدرش، زمانی خبرساز شد که عروس بینوا شب عروسی تصمیم به فرار از دست داماد پیرش گرفت.

ازدواج پیرمرد با دختری خردسال خبرساز شد

همیشه اخبار ازدواج کودکان خردسال، جزو تامل برانگیزهای ترند شده هستند که باعث غم و اندوه هر انسانی می شوند؛ به‌خصوص اگر این ازدواج بدلیل نجات از فقر باشد، درست مثل خبری که جزئیاتش را در این بخش از نمناک می خوانید.

ازدواج پیرمرد افغان با دختربچه ای 9 ساله، موجب خشم فعالان حمایت از حقوق کودکان شد. خبری که ابتدا به اشتباه با تیتر ازدواج دختر 9 ساله با داماد 99 ساله منتشر شده بود، در واقع مربوط به ماجرای ازدواج این دختر با مردی 55 ساله بود که در کشور افغانستان اتفاق افتاد.

لباس عروس

سی ان ان در گزارش این خبر اینطور نوشت که یکی از اهالی فقیر قلعه نو ولایت بادغیس افغانستان بدلیل نجات کودکش از گرسنگی و فقر، در اقدامی ناباورانه دختر 9 ساله خود را به مردی 55 ساله فروخت.

این دختر که پروانه نام دارد، در ازای 1600 پوند زمین، گوسفند و پول نقد به مرد پولداری به نام قربان فروخته شده بود اما فرارش از حجله بعد از ازدواج، جنجال برانگیز شده و برای پدر پروانه و داماد 55 ساله اش دردسر ساز شد.

این مرد که حدود 2200 دلار در ازای گرفتن پروانه، به پدر این دختر پول داده بود، پس از افشا شدن ماجرای ازدواج گفت که او را برای ازدواج نخریده بود و میخواست از این دختر مانند یکی از فرزندانش نگهداری کند.

فرار عروس 9 ساله از حجله داماد پیرش؛ پدرش رسوا شد

3.513
این مطلب مفید بود ؟94
منبع : بخش خبری نمناک/ن/م
وبگردی