حسابداری
هر شرکت و ارگانی نیازمند یک حسابدار می باشد اما حسابدار شدن و رسیدن به این شغل شامل رعایت چه مواردی می باشد؟

سیر تا پیاز حسابداری

آموزش حسابداری

امروزه شرکت ها امور مالی خود را در نرم افزارهای تخصصی مالی و حسابداری ثبت می کنند. به همین دلیل آموزش حسابداری و مهارت کار با نرم افزارهای مالی و حسابداری یکی از مسائل مهم برای کارشناسان، دانشجویان و فارغ التحصیلان این حوزه ها است. البته این روزها بسیاری از دانشجویان حوزه های مدیریت، اقتصاد و صنایع نیز علاقمند به یادگیری کار با نرم افزارهای حسابداری هستند تا به وابسته آموزش حسابداری در سازمان ها به عنوان کارشناس حسابدار یا کمک حسابدار استخدام شوند.

موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم با هدف تقویت مهارت ها و ایجاد فرصت های بیشتر برای علاقه مندان به یادگیری مفاهیم و نرم افزارهای حسابداری، اقدام به ارائه خدمات آموزشی کیفی نموده است تا افراد را جهت ورود به بازارکار همراهی نماید.

رشته حسابداری

آشنایی با رشته حسابداری آموزش حسابداری در دانشگاه ها و موسسات آموزشی زیادی تدریس می شوند و در اغلب آن ها دروس زیر تدریس میشوند:

دروس پایه: روانشناسی عمومی، جامعه شناسی، اصول علم اقتصاد، ریاضیات پایه، ریاضیات کاربردی، آمار کاربردی، مبانی کاربرد کامپیوتر، پژوهش و عملیات، مدیریت تولید، حقوق بازرگانی، پول و ارز بانکداری، مبانی سازمان مدیریت، توسعه اقتصادی، مالیه عمومی، روش تحقیق.

دروس اصلی و تخصصی: اصول حسابداری، حسابداری میانه، حسابداری پیشرفته، حسابداری صنعتی، حسابرسی، حسابداری مالیاتی، اصول تنظیم و کنترل بودجه، مدیریت مالی، مباحث جاری حسابداری، متون حسابداری

موضوعی که اهمیت دارد میزان مطابقت دروس رشته حسابداری و نیاز بازارکار حسابداری است.

آیا مطالعه و گذراندن این دروس برای آموزش حسابداری کافیست؟

حتما پاسخ منفی است زیرا که علاقه مندان به فعالیت در حوزه حسابداری علاوه بر دانش مالی به مهارت های نرم افزاری هم نیاز دارند.

امروزه تمام کسب و کارها از مشاغل کوچک تا هلدینگ ها و تجارت های بزرگ نیازمند سیستم نرم افزار حسابداری هستند.

این مشاغل موضوعات حسابداری و مالی خود را به دست متخصصانی می سپارند که دانش کاربردی داشته باشند و بتوانند از نرم افزارهای موجود به درستی استفاده کنند.
حسابداری

بازار کار حسابداری

فرصت های شغلی گسترده ای در بازارکار رشته حسابداری وجود دارد. مشکلات مالی در موسسات و شرکت ها از دلایل نیاز شدید به نیروهای حسابدار است. همین امر باعث شده است که رشته حسابداری به یکی از شغل های پر متقاضی تبدیل گردد. وجود حسابدار در یک شرکت از بدو تاسیس تا زمان پایان دادن به فعالیت های آن شرکت لازم و ضروری می باشد.

انجام امور مالیاتی شرکت ها نیز یکی از زیر شاخه های رشته گسترده حسابداری در بازارکار است. تمامی شرکت ها از موسسات کوچک تا کارخانه های بزرگ جهت تهیه اظهارنامه های مالیاتی خود به نیروی حسابداری نیاز دارند. محاسبه مالیات بر اساس تعیین مقدار سود شرکت ها صورت می پذیرد که تعیین محاسبه سود توسط یک حسابدار آشنا به امور مالی و مالیاتی مقدور است.

موسسه به منظور پاسخگویی به نیاز استخدام کارجویان، دوره هایی را با عنوان بسته های ویژه بازارکار حسابداری با سه عنوان بسته پرورش کمک حسابدار، بسته پرورش کارشناس حسابدار و بسته حسابدار بهای تمام شده طراحی کرده است.

موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم در تلاش است تا با اتصال کارجو به کارفرما، روند جذب و استخدام را هم برای افراد متخصص و آشنا به مهارت نرم افزارهای حسابداری و هم برای شرکت های جویای افراد حرفه ای تسهیل کند.

فراگیران بسته های ویژه بازارکار، پس از اتمام موفقیت آمیز دوره با ثبت رزومه خود بر روی سایت به مشتریان شرکت همکاران سیستم که شامل جامعه ای 61000 نفری هستند جهت انجام مصاحبه شغلی معرفی می گردند. فراگیران با گذراندن دوره های جامع بازارکار حسابداری، فوت و فن کار را به عنوان یک کارشناس حسابدار و یا کمک حسابدار یاد می گیرند و برای خودشان فرصت شغلی معتبری می سازند.

 
 

گستردگی رشته حسابداری

همانطور که اشاره کردیم رشته حسابداری دارای گستردگی بسیاری است. فارغ التحصیلان و علاقه مندان به این رشته می توانند در هر یک از شاخه هایی که در ادامه ذکر شده است، مشغول به کار شوند.
 • حسابداری مالی
 • حسابداری مالیاتی
 • حسابداری صنعتی
 • حسابداری بانک
 • حسابداری بیمه
 • حسابداری دولتی
 

دسته بندی شغل حسابداری

 
شغل های مرتبط با رشته حسابداری طیف وسیعی از مشاغل را شامل می شوند. بعضی از این شغل ها به شرح زیر است:
 • کمک حسابدار
 • کارشناس حسابدار
 • حسابدار تمام وقت
 • حسابدار پاره وقت
 • سرپرست حسابداری
 • مدیرمالی
 • حسابدار مستقل
 • شرکت خدمات حسابداری
 • مشاوره مالیاتی
 • خدمات مالیاتی
 • کنترل داخلی واحد حسابداری
 • وکیل مالیاتی
 • مدرس حسابداری

آموزش حسابداری از راه دور

منظور از آموزش حسابداری از راه دور همان آموزش غیرحضوری است. در این نوع از آموزش دیگر لازم نیست که افراد در ساعت و مکان خاصی در کلاسهای حضوری شرکت کنند.

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، این روزها کلاسهای غیرحضوری به دلیل صرفهجویی در زمان و هزینه و به جهت حفظ سلامتی افراد مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است. در همین راستا موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم در تلاش بوده تا تمامی دوره ها و سرفصلهای آموزشی خود را در قالب آموزش های الکترونیکی و آنلاین نیز برای علاقمندان به یادگیری در حوزه حسابداری و مالی را فراهم کند.

آموزش های غیرحضوری موسسه قابل دسترسی برای تمامی علاقه مندان به آموزش های حسابداری در سراسر دنیاست. افراد می توانند بدون هیچ محدودیتی از شهر و کشور محل زندگی خود در دوره های غیرحضوری شرکت نمایند.

نحوه پیشرفت در شغل حسابداری

پیشرفت در هر شغلی و به خصوص شغل حسابداری در گرو مطالعه به روز در مورد آن حوزه است. موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم با هدف تقویت دانش و مهارت آموزی فراگیران محصولات آموزشی متنوع حسابداری را به علاقه مندان بازارکار حسابداری ارائه میکند.
اگر علاقه مند به آموزش حسابداری و تقویت مهارت های خود هستید به سایت education.systemgroup.net مراجعه فرمایید.

از آموزش حسابداری تا شغل حسابداری

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی