علی ملاقلی پور

خاطره تلخ کارگردان جوان از ابتلا به کرونا

تاریخ انتشار : 9 مرداد 1399کد مطلب : 77030زمان مطالعه : 3 دقیقه
علی ملاقلی پور کارگردان فیلم قندون جهیزیه و سریال کتونی زرنگی با انتشار پستی درباره روزهای سخت ابتلا به کرونا صحبت کرد.

روزهای سخت ابتلای علی ملاقلی پور به کرونا

علی ملاقلی پور پسر رسول ملاقلی پور کارگردان سرشناس کشورمان است که به عنوان نویسنده، بازیگر و کارگردان فعالیت هایی در سینما و تلویزیون داشته است.

این کارگردان کشورمان در روزهایی که شیوع ویروس کرونا به بالاترین حد خود رسیده است از این ویروس در امان نماند و متاسفانه به کرونا مبتلا شد.

شرایط جسمانی وخیم علی ملاقلی پور بعد از ابتلا به کرونا

علی ملاقلی پور که سال گذشته سریال کتونی زرنگی را برای تلویزیون ساخت درباره ابتلا به ویروس کرونا نوشت:

کرونا هر آنچه را لازم است برای زیستن می گیرد، اشتها و میل به خوردن از بین می رود، کم کم تنفس سخت می شود و شاید افرادی مثل من کارشان به دستگاه اکسیژن برسد، حتی خواب را هم می گیرد.

من کارم به بیمارستان کشید و سه شب نتوانستم بخوابم تازه متوجه شدم بخشی از تنفس ارادی است و وقتی مجبوری بخوابی تنفس کاملا غیر ارادی می شود و از آنجایی که ریه های من درگیر این ویروس بود وقتی به حالت خواب فرو می رفتم ریه ام توان بازدم و باز شدن نداشت و کاملا ترمز می کرد و می ایستاد و از شدت خفگی در لحظه فرورفتن به خواب بلند می شدم ، به دکتر می گفتم، می گفت طبیعت این بیماریست، از شدت بیخوابی زیاد گاهی تصمیم می گرفتم بخوابم و تا قبل از لحظه خفگی حداقل آن یک ثانیه خواب را احساس کنم ، واقعا فاجعه بود و بازی با مرگ بود.

بعد از سه روز که حالم وخیم تر شد دکتر کورتن زد و یواش یواش بهتر شدم و توان خواب و خوراک برگشت ، بعد از چند روز مرخص شدم و نزدیک دو هفته است در خانه ماندم و دیگر بهبودی پیدا کردم ، اما تا نزدیکی های مرگ را چشیدم و ممنون خدا هستم که مهلتی دوباره داد و متشکر از تک تک اعضای خانواده ام که هر کدام به توانشان به من رسیدگی کردند ، نوشتم که بدانید چه اوضاع وحشتناکیست ، بخصوص که بیمارستانها جا نیست و با سختی و بعد از چند بیمارستان عوض کردن جا گیر آمد تا بستری شوم ، از تمام پرستاران و بهیارها ممنونم که در این فضای سخت و ملتهب کار و خدمت بزرگی اینگونه می کنند حتی اگر از نظر بیماران رسیدگی ها کم باشد به هر حال آنها با خطر بازی می کنند و عصر جدید واقعی در این بیمارستان هاست.

چگونگی دچار شدن:من در اتاقی بودم با چند دوست و همکار که یکی از آنها نمی دانست دچار بیماری شده و فکر می کرد سرما خورده، متاسفانه من ماسکم را درآورده بودم، چند عطسه دوستم باعث شد اتاق را ترک کنم اما من به همین راحتی گرفتم، دوست دیگر که در اتاق بود ماسک زده بود و نگرفت، واقعا استفاده از ماسک اینقدر تفاوت دارد، حتی یک لحظه ام دیگر ماسک را بر نمی دارم، این اشتباه است فکر کنیم از دوستان و نزدیکان و در جای خلوت بیماری نمی گیریم.

پی نوشت :عکس قدیمی است و الان بدون اکسیژن و عادی تنفس می کنم و شکر خدا سلامتی برگشت.

علی ملاقلی پور

علی ملاقلی پور به عنوان بازیگر در فیلم هایی چون ایتالیا ایتالیا، مزرعه پدری، قارچ سمی، نسل سوخته و مجنون به ایفای نقش پرداخته است و کارگردانی فیلم هایی چون قندون جهیزیه و کتونی زرنگی را برعهده داشته است.

علی ملاقلی پور

سریال کتونی زرنگی سال گذشته ساخته شد و زمان پخش آن مشخص شد اما در موعد مقرر روی آنتن نرفت و از پخش آن ممانعت به عمل آمد و این سریال به یکی از سریال های توقیفی تلویزیون تبدیل شد.

خاطره تلخ علی ملاقلی پور کارگردان قندون جهیزیه از ابتلا به کرونا

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : صفحه علی ملاقلی پور / بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی