حیوانات پدر

پدران نمونه ی حیات وحش

کد مطلب : 77269زمان مطالعه : 4 دقیقه
عشق مادر به فرزند در طبیعت و در دنیای حیوانات به وفور دیده می شود اما تعداد زیادی از حیوانات نیز هستند که پدران بسیار عالی می باشند.

 حیواناتی که پدران نمونه اند

زمانی که راجع به نقش والدین در بین حیوانات صحبت می کنیم، همه ما فرض می کنیم که فقط مادران هستند که از فرزندانشان محافظت می کنند. درست است که مادران در بین حیوانات نقش برجسته ای دارند اما تعداد زیادی از حیوانات هم هستند که پدران بسیار عالی می باشند و نقش بسیار مهمی در بزرگ کردن کودکان و محافظت از آن ها در برابر خطر دارند و مسئولیت خود را به خوبی انجام می دهند که در این قسمت از گوناگون نمناک آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

سگ وحشی آفریقایی 

1. اسب دریایی

اسب دریایی نر یکی از جالب ترین مخلوقات موجود در طبیعت است که علت آن ظاهر منحصر به فرد این حیوان است. این جانور کوچک بسیار معروف است زیرا بعضی از انواع نر آن هم باردار می شوند. اسب دریایی نر در دوران بارداری کودکان خود را از طریق هورمون پرولاکتین تغذیه می کنند. روز بعد نیز کودک متولد می شود که بسیار ریز است. اسب دریایی نر می تواند 2500 نوزاد را به دنیا بیاورد و متاسفانه فقط نیم درصد از آن ها زنده می مانند.

اسب دریایی

2. تامارین شیر طلایی

این حیوان یک پدر نمونه است و می تواند نوزادان خود را در کل روز با خودش همراه کند تا آن ها را به سن دو هفتگی برساند. یعنی در طول روز مادر فقط 3 الی 4 ساعت برای نوزادان خود وقت می گذارد. در بین غذا خوردن نوزادان پدر هم وظیفه دارد که آن ها را به محلی که باید برساند تا مادرشان بتواند استراحت کند. تامارین ها تا هفته ششم و یا هفتمِ نوزادان هم این وظایف را انجام می دهند و زمانی که کودک شروع به خوردن غذای نرم می کنند، به آن ها کمک کرده و پوست موز را نیز برای آن ها جدا می کند.

تامارین شیر طلایی

3. حشره آبی غول پیکر

شاید از نظر شما این حشره زیبا به نظر نرسد اما این حشره شکارچی بسیار قوی و وحشی است. او زهر خود را وارد بدن شکار می کند و بعد از چند ثانیه او را فلج می سازد. حشره پدر جدا از توانایی هایی که دارد، برای فرزندانش یک پدر عالی است. حشره آبی غول پیکر نر از تخم بارور شده مراقبت می کند و حشره ماده نیز زمانی که روی تخم هایش خوابیده است ، به بال مرد تکیه می دهد و تقریباً یک هفته این پروسه طول می کشد. حشره آبی غول پیکر نر حدوداً 150 عدد تخم را در پشت خود حمل می کند و از آسیب رسانی به آن ها جلوگیری می کند.

 حشره آبی غول پیکر

4. قورباغه داروین

قورباغه داروین به کشور آرژانتین مرتبط است. یک گونه کوچک از قورباغه محسوب می شود که در سال 1834 کشف شد. این قورباغه ظاهر متفاوتی نسبت به قورباغه های دیگر دارد و کمی به برگ شباهت دارد. قورباغه داروین زمانی که همسرش روی تخم خوابیده است، از او مراقبت می کند و تمام نیاز ها را برطرف می سازد. زمانی که نوزادان قورباغه شروع به حرکت می کنند حدوداً دو ماه از آن ها مراقبت می کند و همچنین هنگام حرکت به آن ها کمک می کند و آن ها را با خود حمل می کند.

قورباغه داروین

5. جاکانا

جاکانا یک پرنده زیبا و مشهور است و می تواند در طول آب قدم بزند. رفتار پدرانه او بسیار زیبا است. بعد از این که زمان خوابیدن روی تخم ها توسط جاکالانای ماده تمام می شود، محل را ترک می کند و به دنبال جفت های دیگر می گردد.

در این زمان مکان های نر تمام مسئولیت مراقبت از تخم ها را به عهده می گیرد و از آن ها مراقبت می کند و تنها مراقبت کننده و حامی نوزادانش است. جاکانای نر با بال هایش فرزندان خود را بلند می کند و آن ها را حمل می کند.

جاکانا

6. گربه ماهی

گربه ماهی عموماً در اقیانوس اطلس یافت می شود. گربه ماهی نر از تخم های خود در دهان محافظت می کند و تا زمانی آن ها را در دهان خود نگه می دارد، تا به اندازه ای برسند که بتوانند زنده بمانند.

7. قوی گردن سیاه

قوی گردن سیاه نر یک پدر نمونه است. هم پدر و هم مادر، فرزندان خود را روی کمرشان حمل می کنند و معمولاً پدر بیشتر این کار را انجام می دهد . قوی پدر از فرزندانش به شدت محافظت می کند و در هوای سرد نیز مراقب آن هاست. بعد از چند هفته از تولد نوزادان ، قوی گردن سیاه نر بیشترین تلاش را برای محافظت از آن ها می کند و چشم از آن ها بر نمی دارد.

 قوی گردن سیاه 

8. سگ وحشی آفریقایی

سگ وحشی آفریقایی پدر یکی از بهترین شکارچی ها است اما در موارد نادری دیگران به پدرانگی او پی می برند. توله سگ های آفریقایی بسیار با انرژی هستند و در طول روز کالری می سوزانند.

توله سگ ها نمی توانند مواد جامد را تا 10 هفته بعد از تولد مصرف کنند و دقیقا همین جاست که پدرشان به آن ها کمک می کند. سگ وحشی آفریقایی نر غذا را می جود و آن را آماده خوردن برای توله سگ هایش می کند.

پدرهای نمونه بین حیوانات با وظایف سنگین

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
وبگردی