امنیت دوچرخه

دوچرخه دزدی را چگونه پیدا کنیم؟

کد مطلب : 79363زمان مطالعه : 4 دقیقه
در این مقاله سعی می کنیم با راه های پیشگیری از سرقت دوچرخه آشنا شویم و همچنین به سؤال «دوچرخه دزدی را چگونه پیدا کنیم؟» پاسخ دهیم.

معرفی راه های پیدا کردن دوچرخه دزدی

دوچرخه ها علاوه بر انواع حرفه ای که برای مسابقات پیست، کوهستان یا حتی کویر نوردی طراحی شده اند، نقش مهمی در سلامتی جامعه و کاهش آلودگی هوا دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند از این وسایل نقلیه دوست داشتنی برای جابه جایی در شهر و رفتن به سرکار، مدرسه یا دانشگاه استفاده کنند.

متأسفانه با افزایش قیمت دوچرخه ها، آمار سرقت آن ها نیز افزایش پیدا کرده است. به همین بهانه در این مقاله سعی می کنیم با راه های پیشگیری از سرقت دوچرخه آشنا شویم و همچنین به سؤال «دوچرخه دزدی را چگونه پیدا کنیم؟» پاسخ دهیم.

چگونه از دوچرخه خود مراقبت کنیم؟

سارقان همیشه به دنبال ساده ترین گزینه ها برای سرقت هستند. به همین دلیل، دوچرخه هایی که در مکان های بسیار خلوت یا خیلی شلوغ بدون محافظت رها می شوند بیشترین آمار سرقت دوچرخه را به خود اختصاص می دهند. بنابراین مهم ترین نکته این است که تا حد امکان دوچرخه خود را در محل های امنی قرار دهید و هرگز آن ها را بدون محافظ رها نکنید.

اگر مجبور به رها کردن دوچرخه خود هستید حتماً از یک مغازه دار یا نگهبان که در محل حضور دارد بخواهید تا مواظب دوچرخه شما باشد. سعی کنید تا دوچرخه را در محلی قرار دهید که در دید دوربین های امنیتی باشد. از قفل و هر وسیله محافظت کننده ای که در اختیار دارید برای جلوگیری از سرقت استفاده کنید. همچنین خرید دستگاه جی پی اس مخفی را فراموش نکنید. این دستگاه های کوچک یکی از بهترین و مهم ترین راه های پیشگیری از سرقت دوچرخه و خودرو هستند.

پیشگیری از سرقت دوچرخه

مهم ترین راه های پیشگیری از سرقت دوچرخه

رعایت نکات ایمنی و راه های محافظت از دوچرخه در مقابل سرقت که در بالا به آن ها اشاره کردیم می تواند تا حد زیادی به جلوگیری از سرقت دوچرخه کمک کند. بااین حال، استفاده از وسایل امنیتی، مهم ترین راه پیشگیری از دزدیده شدن این وسایل نقلیه پدالی به حساب می آیند. قفل دوچرخه پرکاربردترین وسیله محافظتی است. بااین حال به تنهایی نمی تواند مانع سرقت شود. استفاده از دزدگیر نیز راه حل دیگری است که طرفداران زیادی دارد. بااین حال سارقان به راحتی می توانند دزدگیر را از کار بی اندازند. بنابراین به ابزارهای قدرتمندتری برای جلوگیری از دزدیده شدن دوچرخه نیاز دارید.

جی پی اس ها و ردیاب ها مهم ترین راه پیش گیری از سرقت دوچرخه هستند. زیرا حتی در صورت دزدیده شدن دوچرخه نیز می توانید از طریق ردیاب، به سادگی از محل دقیق دوچرخه روی نقشه با خبر شوید و سارق را پیدا کنید. به طورکلی خرید جی پی اس دوچرخه و ردیاب خودرو بهترین راه برای تأمین امنیت دارایی های ارزشمند شما در مقابل سرقت است.

پیشگیری از سرقت دوچرخه زمانی که وسایل ایمنی به همراه نداریم

اگر هیچ وسیله امنیتی روی دوچرخه خود نصب نکرده اید، می توانید با انجام چند کار ساده، حداقل کار سارقان را کمی سخت کنید. جابه جا کردن زنجیر از روی طبق کوچک به بزرگ ترین طبق و قرار دادن دنده روی کوچک ترین طبق، خلاص کردن ترمزها یا شل کردن ضامن چرخ جلو از مهم ترین کارهایی هستند که می توانید در این موارد انجام دهید. انجام این کارها باعث می شود تا سارق در هنگام دزدیدن دوچرخه شما با مشکلاتی روبه رو شود. البته این مشکلات درنهایت به اندازه ای نیستند که جلوی سرقت دوچرخه را بگیرند.
قفل دوچرخه

چگونه دزد دوچرخه را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن دزد دوچرخه باید ابتدا کارهایی را از قبل انجام داده باشید. یک عکس از دوچرخه و شماره بدنه آن تهیه کنید. خرید دوچرخه های دارای سند انتخاب بهتری هستند بااین حال اگر دوچرخه شما سند ندارد، حتماً در هنگام خرید فاکتور دریافت کنید و از فروشنده بخواهید تا مدل، رنگ و سریال دوچرخه را در فاکتور ثبت کند. به این ترتیب می توانید در هنگام مراجعه به پلیس مدارک مهمی را در اختیار آن ها قرار دهید.

بعد از سرقت سریعاً دوربین های امنیتی را بررسی کنید و از شاهدانی که در محل پارک دوچرخه شما حضور داشتند کمک بگیرید. این کارها می تواند به شما در پیدا کردن سارق کمک کند. بااین حال در اکثر موارد این تلاش ها بی نتیجه خواهند بود. درصورتی که اگر یک ردیاب یا جی پی اس روی دوچرخه شما نصب شده باشد پاسخ دادن به «دوچرخه دزدی را چگونه پیدا کنیم؟» بسیار ساده تر خواهد شد. با نصب جی پی اس روی دوچرخه شما می توانید به سرعت روی موبایل یا کامپیوتر خود محل دقیق دوچرخه را پیدا کنید و با اطلاع دادن به پلیس به راحتی دارایی ارزشمند خود را پس بگیرید.

خرید ردیاب، بهترین راه جلوگیری از سرقت دوچرخه

ردیاب ها وسایل کوچکی هستند که به سادگی روی دوچرخه نصب می شوند. این ردیاب ها دارای باتری داخلی هستند و به سیم کشی نیازی ندارند. شما به راحتی می توانید آن ها را زیر زین، درون چراغ یا محلی که دور از دید سارقان باشد پنهان کنید. برخلاف ابزارهای قدیمی مانند دزدگیر و قفل دوچرخه که کاربرد چندانی ندارند، ردیاب دوچرخه امکانات امنیتی بسیار بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با استفاده از این سیستم های ضد سرقت مدرن، همیشه از محل دوچرخه خود با خبر باشید و حتی مسیرهای طی شده با دوچرخه را روی نقشه مشاهده کنید. با توجه به این موارد خرید ردیاب بدون شک بهترین راه جلوگیری از سرقت دوچرخه است.
جی پی اس دوچرخه

بهترین ردیاب دوچرخه را از جی پی اس خودرو خریداری کنید

در این مقاله سعی کردیم به سؤال مهم «دوچرخه دزدی را چگونه پیدا کنیم؟» پاسخ دهیم. از بین راه های مختلفی که برای پیشگیری از دزدیده شدن و پیدا کردن دوچرخه سرقتی وجود دارد، خرید ردیاب بهترین انتخاب خواهد بود. شما می توانید همین حالا با مراجعه به سایت جی پی اس خودرو، با کمک مشاوران حرفه ای معتبرترین فروشگاه ردیاب در ایران، یک جی پی اس کوچک برای دوچرخه خود تهیه و یک بار برای همیشه خیال خود را از بابت امنیت دارایی ارزشمند خود راحت کنید.

 

دوچرخه دزدی را چگونه پیدا کنیم؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی