ثبت نام آنلاین
صندوق های سرمایه گذاری یکی از روش های غیرمستقیم سرمایه گذاری در بورس است و برای کسانی طراحی شده که آگاهی و یا وقت کافی برای سرمایه گذاری در بورس ندارند.

ثبت نام سهام صندوق های سرمایه گذاری دولت،با کد ملی

 صندوق های سرمایه گذاری یکی از روش های غیرمستقیم سرمایه گذاری در بورس است و برای کسانی طراحی شده که آگاهی و یا وقت کافی برای سرمایه گذاری در بورس ندارند.در واقع صندوق های سرمایه گذاری نهادهای مالی هستند که به منظور مدیریت حرفه ای وجوه سرمایه گذاران، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، تأسیس شده اند و تحت نظارت آن سازمان فعالیت می نمایند. 

صندوق های سرمایه گذاری چندین نوع مختلف هستند که یکی از آنها از نوع ETF است. عملکرد اصلی صندوق ETF یا Exchange Traded Fund  سرمایه گذاری در اوراق بهادار یا دارایی های فیزیکی است.

می توان گفت مهم ترین ویژگی این صندوق ها، داد و ستدپذیری واحدهای سرمایه گذاری آنها در بازار سرمایه است. یعنی شما هر زمان که دوست داشته باشید، می توانید به شیوه معاملات سهام عادی، یک یا چند واحد از یک صندوق ETF را بخرید، یا چند واحد از آن را بفروشید.

پذیره نویسی سهام دولتی چیست؟

وزارت اقتصاد در اطلاعیه ای، فراخوان واگذاری و پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) «واسطه گری مالی یکم» را منتشر کرده و از طریق این واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقیمانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و همچنین بیمه های البرز و اتکایی امین را واگذار می کند.

چگونه می توانم این سهام را خریداری کنم؟

ابتدا باید بدانید که خرید این سهام به ازای هر کد ملی  از 10 هزار تومان تا سقف دو میلیون تومان امکان پذیر است. تاریخ شروع پذیره نویسی از 14 اردیبهشت لغایت 31 اردیبهشت است و پس از پایان پذیره نویسی، در زمان مقتضی همه درخواست ها را بررسی شده و میزان واحد تخصیص داده شده به شما از طریق سامانه سمات اعلام خواهد شد.
 
امکان پذیره نویسی سهام دولتی از طریق بانک ها و همراه بانک های (ملی، مسکن، تجارت، مهر، ملت، کشاورزی، سپه، پارسیان، صادرات، سامان و دیگر بانک ها ) فراهم شده است.
باتوجه به وضعیت بیماری کرونا و تاکید بر عدم حضور و تجمع افراد، امکان پذیره نویسی سهام دولت از طریق اپلکیشن آپ نیز در نظر گرفته شده است.
 
این امکان خرید در چند نوبت برای هر کد ملی نیز فراهم است و کاربران می توانند مبلغ مورد نظر خود برای سرمایه گذاری را در چند نوبت تا پیش از پایان پذیره نویسی پرداخت نمایند. همچنین برای دریافت کد بورسی امکان ثبت نام در سامانه سجام نیز فراهم شده است. 

امکان خرید سهام صندوق های سرمایه گذاری دولت،با کد ملی

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی