هود آشپزخانه
یکی از مهمترین وسیله ها در آشپزخانه هود است. یک هود مناسب تمام بو و ذرات چربی حاصل از آشپزی را جذب خود میکند و فضای آشپرخانه شما همیشه از بو چربی در امان میماند.

نکاتی که هنگام خرید هود باید به آن توجه کنیم

هود وسیله ای ضروری در آشپزخانه برای مکش دود، بخار و بوی ناشی از پختن غذا است. به علاوه با چراغی که در هود تعبیه می شود، سطح اجاق گاز روشن شده و راحتتر آشپزی خواهید کرد. در این مطلب قصد داریم ویژگی های هود مناسب آشپزخانه را بررسی کنیم.

چگونه بهترین هود را انتخاب کنیم؟

در هنگام خرید هود باید به ویژگی های نظیر قدرت مکش، سرعت مکش، میزان صدا، ابعاد و طراحی ظاهری هود توجه کنید. در ادامه هر کدام از این ویژگی ها را توضیح می دهیم.

سرعت مکش

سرعت بالاتر در مکش باعث می شود دود و آلودگی ها زودتر از محیط آشپزخانه خارج شوند. بهترین انتخاب هودی با امکان تنظیم سرعت مکش است تا با توجه به نوع آشپزی خود سرعت مکش مناسب را تنظیم کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که سرعت بالاتر مساوی است با صدای بیشتر!

میزان صدا

هیچ هودی بدون صدا نیست. با این حال برخی هودها با استفاده از تکنولوژی ساخت جدیدتر یا حتی طراحی ظاهری خاص خود سر و صدای کمتری دارند. برای مثال هودهای مخفی چون درون کابینت قرار می گیرند میزان صدایشان کاهش می یابد. به هرحال اگر نسبت به صدای زیاد حساس هستید، بهتر است از بین مدل های موجود در بازار، هودی با کمترین صدا را انتخاب کنید.
خرید هود آشپرخانه

ابعاد هود

ابعاد هود یک ویژگی مهم در انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه است. اندازه هود باید متناسب با اندازه اجاق گاز بوده و تمامی سطح اجاق گاز را پوشش دهد. با این حال اگر آشپزخانه کوچکی دارید، می توانید هود با ابعاد کوچکتر نیز انتخاب کنید؛ ولی توجه داشته باشید هودی با اندازه کمتر از 70 سانتی متر نخرید.

ظاهر هود

شاید در گذشته در خرید یک محصول تنها به کیفیت آن توجه می شد. ولی امروزه توجه به زیبایی محصولات و هماهنگی آن با سایر اجزای خانه بسیار مهم است. زیرا افراد متوجه شده اند دکوراسیون زیبا و هماهنگ چقدر در کاهش استرس تاثیر دارد. همین موضوع باعث شده ظاهر هود اهمیت بسیاری پیدا کند.
اگر در آشپزخانه خود حتی یک پنجره کوچک دارید، شک نکنید اولین معیار شما در انتخاب هود باید ظاهر هود و هماهنگی آن با سبک دکوراسیون شما باشد.

برند و خدمات پس از فروش

خرید از یک برند با کیفیت باعث می شود تجربه لذت بخشتری در استفاده از هود داشته باشید. به علاوه در خرید خود حتما به خدمات پس از فروش شرکت مربوطه نیز توجه کنید. زیرا ضمانت و خدمات پس از فروش خوب، خود دلیلی بر کیفیت بالای محصول است.

شما می توانید انواع هود، از بهترین برندها با تنوع بالا را با مناسبترین قیمت ها از فروشگاه اینترنتی چارسو خریداری کنید.

انتخاب هود متاسب

انتخاب ظاهر هود مناسب با سبک آشپزخانه شما

این معیار در خرید هود به قدری مهم است که تصمیم گرفتیم مفصل تر درباه آن صحبت کنیم.

هود مخفی

هودهای مخفی برای دکوراسیون هایی که بر سادگی محیط تمرکز دارند مناسب هستند. این هودها درون کابینت بالای اجاق گاز نصب شده و دیده نمی شوند.

هود زیرکابینتی

نحوه نصب این هودها از نامشان مشخص است. این مدل هود زیر کابینت آشپزخانه نصب می شود. اغلب ظاهری ساده دارند اما قیمت مناسبتری نسبت به سایر مدل ها دارند. فضا را کمتر اشغال می کنند و تمیز کردنشان راحتتر است. پس اگر آشپزخانه کوچکی دارید هود زیرکابینتی انتخاب مناسبی است.

هود دیواری

هودهای دیواری زیبایی خاصی دارند. این هودها در دو نوع شومینه ای و مورب ساخته می شوند. عمر موتور آنها بیشتر بوده و سر و صدای کمتری دارند.
 یکی از معایب هودهای دیواری قدرت مکش پایین است. با این حال اگر در آشپزخانه خود فضای کافی دارید و بالای اجاق گاز خود کابینتی ندارید، هود دیواری انتخاب مناسبی است.
هود آشپزخانه

هود سقفی

هودهای سقفی برای آشپزخانه های جزیره ای مناسب هستند. این هودها به سقف متصل بوده و عملکردی مانند سایر هودها دارند. استفاده از اجاق گاز روی جزیره آشپزخانه و در کنار آن هود سقفی دکوراسیونی خاص و مدرن را ایجاد می کند. 

هود ایستاده

هودهای ایستاده برای آشپزخانه های جزیره ای مناسب هستند. این هودها در پشت یا کنار اجاق گاز قرار می گیرند. کانال های هود به زمین متصل می شوند و بخار و دود ناشی از غذا را به پایین می فرستند.

سخن آخر

امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید هود مناسب برای آشپزخانه خود را انتخاب کنید. تا همیشه آشپزخانه ای تمیز و راحت و در عین حال زیبا داشته باشید.

 

کدام مدل هود مناسب آشپزخانه شماست؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی