فرق آدم معمولی و موفق
با بررسی خصوصیات اخلاقی مشترک افراد موفق می توان فرق آدم معمولی و موفق را کشف کرد ، چون افراد موفق عادت های مشترکی دارند که آنها را از آدم های معمولی متمایز می کند.

فرق کوچیک آدم های معمولی با آدم های موفق

هیچ یک از افراد موفق به دنیا نیامده اند و برای به دست آوردن موفقیت از فرصت ها استفاده کرده و همیشه در تلاشند. تفاوت های کوچکی در طرز فکر و رفتار این افراد وجود دارد که آنها را برجسته و متفاوت تر از افراد معمولی می سازد. اگر ویژگی های شخصیتی افراد موفق را بررسی کنید،به این نتیجه می رسید که این افراد از تعدادی عادات مشترک برخوردارند که آنها را از افراد معمولی متمایز می سازد. اما تفاوت افراد موفق و معمولی در چیست و آنها چه ویژگی هایی دارند که از افراد معمولی متمایزند؟ اگر می خواهید تفاوت افراد معمولی با  افراد موفق را دریابید، این بخش از سبک زندگی نمناک را مطالعه کنید.

ادم های موفق

افراد معمولی به پاسخ های قدیمی اکتفا می کنند، افراد موفق سوالات جدید می پرسند

افراد معمولی ترجیح می دهند که به روش سنتی زندگی و روال قدیمی را تکرار کنند ، زندگی در این مسیر برای آنها امن تر و راحت تر است اما افراد موفق از وضع موجود راضی نیستند و می خواهند سوالات جدید بپرسند و پاسخ های جدیدی بیابند.

افراد معمولی هدف خاصی تعیین نمیکنند، افراد موفق اهداف حقیقی دارند

افراد معمولی اغلب اهمیت یا جذابیت تعیین اهداف را نمی بینند و واقعا این مسئله برایشان اهمیتی ندارد اما افراد موفق برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی می کنند و می دانند آن ها را به مقصد مورد نظر خواهد رساند.

هدف گذاری

 افرادی معمولی یکنواختی و افراد موفق پستی بلندی میخواهند

افراد عادی از انحراف از الگوهای معمول و رایج ترس دارند اما افراد موفق از مسیر پر از پستی ها و بلندی ها عبور کرده و از الگوهای معمول و رایج ترس ندارند. 

افراد معمولی درگیر مسائل غیر ضروری اما افراد موفق درگیر این مسائل نمی شوند

افراد موفق تمرکز خود را بر تجربیات و مکالمات منفی قرار نمی دهند، از آنها درس می گیرند و تغییرات لازم را در روند کار خود ایجاد می کنند اما افراد معمولی همواره درگیر مسائل غیر ضروری هستند و وقت خود را هدر می دهند.

افراد معمولی برنامه ریزی ندارند ، افراد موفق برنامه ریزی دارند

افراد موفق به دقت اموری که باید در هر روز انجام دهند را برنامه ریزی و دنبال می کنند. این افراد بطور معمول هر شب، فهرستی از اموری که باید روز بعد انجام شود را تهیه و بر اساس اهمیت، آنها را اولویت بندی می کنند اما افراد عادی بدون برنامه ریزی کارها را انجام می دهند.

برنامه ریزی

افراد عادی به نظرات دیگران گوش می دهند، افراد موفق ایده خلق می کنند

افراد عادی زندگی خود را با استانداردهای دیگران وفق می دهند، به جای اینکه با عقاید نوآورانه خود روی دیگران تاثیر بگذارند و تصور می کنند که انجام این کار باعث خوشحالی آن ها می شود اما افراد موفق از اینکه دیگران را با  خود وفق دهند شادمان می شوند.

افراد معمولی شکست را پایان کار و افراد موفق شکست را بستری برای رشد می دانند 

هیچ فردی شکست خوردن را دوست ندارد اما آنچه که افراد موفق و افراد عادی را متمایز می کند نگرش آن ها نسبت به شکست است ، این افراد شکست را پایان برنامه خود می بینند، زیرا به اندازه کافی خلاق نیستند که زندگی را از نو بسازند ولی افراد موفق آن را نردبانی برای رشد می دانند.

شکست

افراد معمولی اهمیت ایده های بزرگ را نمی بینند و افراد موفق این ایده ها را گرامی می دارند

تصور افراد معمولی این است که برای رسیدن به موفقیت ،تنها باید سخت کوش باشند  اما افراد موفق به ایده های بزرگ اهمیت می دهند و می دانند که این ایده های به ظاهر عجیب و غریب می تواند موفقیت بزرگی را در زندگی آنها رقم بزند.

افراد معمولی برای زمان خود ارزشی قائل نیستند، افراد موفق از زمان خود حداکثر بهره را می برند

افراد معمولی نمی دانند چطور از زمان خود استفاده کرده و  نگران فرصت هایی باشند که از دست می دهند. افراد موفق با برنامه ریزی که دارند، تمرکز می کنند و کارهای بیشتری را با زمانی که دارند انجام می دهند.

زمان

افراد معمولی پول را دشمن و افراد موفق ها ابزاری برای رسیدن به خواسته ها می دانند

تصور افراد معمولی از افراد موفق این است که آنها بر اساس شانس و فریب دیگران به موفقیت می رسند در صورتی که این چنین نیست آنها ارزش پول را می دانند و از آن به عنوان وسیله ای برای رسیدن به خواسته هایشان استفاده می کنند

افراد معمولی آرزو می کنند اما افراد موفق عمل می کنند

افراد معمولی امیدوارند و به تغییر شرایط فکر می کنند اما افراد موفق منتظر اتفاق نیستند و خودشان اتفاقات زندگی را رقم می زنند.

افراد معمولی برای پول اما افراد موفق برای علاقه خود زندگی می کنند

افراد معمولی برای بدست آوردن پول هر کاری را انجام می دهند ، اما افراد موفق به دلیل اشتیاق و انگیزه ای که آنها را تشویق می کند کار هایشان را انجام می دهند.

پول

افراد معمولی انتظارات کم اما افراد موفق رویای بزرگ دارند

انتظارات افراد معمولی از زندگی کم یا در حد متوسط   است درحالیکه ، افراد موفق معتقدند هیچ چیزی غیرممکن نیست و رویاهای بزرگ دارند.

افراد معمولی خواهان موفقیت یکباره اند و افراد موفق معتقد به صبر هستند

افراد معمولی می خواهند همه چیز به یک باره خوب شود و راه صد ساله را یک شبه طی کنند اما افراد موفق می دانند که باید صبر داشته باشند و برای کسب درآمد بیشتر پس انداز و سرمایه گذاری کنند.

پس انداز

افراد معمولی محتاط هستند و افراد موفق اهل ریسک اند

افراد معمولی می دانند که با احتیاط می توانند از ثروت خود محافظت کنند ، اما افراد موفق با انجام برخی خطرات قابل تأمل می خواهند به ثروت یا موفقیت بزرگتری دست یابند.

افراد معمولی آرزوها را دست نیافتنی و افراد موفق همه چیز را ممکن می دانند

افراد معمولی اغلب به واسطه ی اینکه همه چیز را دست نیافتنی می پندارند  قربانی افکار منفی خود می شوند  در حالیکه افراد موفق داشتن  همه چیز از جمله خانواده خوب ، ثروت ، سلامتی را ممکن می دانند

افراد معمولی نگرش ضعیف اما افراد موفق نگرش مثبت به زندگی دارند

افراد معمولی معمولا وقتی اراده و عزم راسخ برای انجام کاری را ندارند معمولاً دیگران را مقصر می دانند اما افراد موفق همیشه نگرش مثبت دارند که به رشد شخصیت و عملکرد آنها کمک می کند.

مثبت اندیش

افراد معمولی نمی توانند نه بگویند و افراد موفق این توانایی را دارند

"از قدرتمندترین کلماتی که می توانید برای تسریع موفقیت خود استفاده کنید "نه است اما با این وجود افراد زیادی  استفاده از آن را دست کم می گیرند و در هر شرایطی "بله" می گویند اما افراد موفق با گفتن "نه" به عادت های بد غذایی ، سیگار کشیدن و کم تحرکی به پیشرفت خود کمک می کنند.

افراد معمولی می خواهند بهتر از دیگران و افراد موفق بهتر از خود باشند 

اغلب ، افراد معمولی خود را با دیگران مقایسه کرده ، خواسته های خود را مبتنی بر دستاوردهای دیگران قرار داده و در نتیجه عزت و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند  ، برعکس افراد موفق می خواهند بهتر از دیروز خود باشند و همین آرزو را برای دیگران دارند.

افراد موفق همواره در حال یادگیری هستند اما افراد عادی اینگونه نیستند

افراد موفق همواره در حال یادگیری هستند و به ارتقای دانش و اطلاعات خود از طریق دستیابی به دانش دیگران از طریق مطالعه یا گوش دادن مشغول هستند. افراد عادی بی توجه به یادگیری هستند. 

مطالعه

افراد معمولی هر روز تلویزیون تماشا می کنند ، افراد موفق هر روز مطالعه دارند

همه از داشتن اوقات فراغت لذت می برند اما تفاوت در نحوه استفاده از آن استطبق تحقیقات انجام شده  یک فرد معمولی نه سال از عمر خود را صرف تماشای تلویزیون می کند اما افراد موفق دائماً به دنبال پیشرفت هستند و ترجیح می دهند کتابهای زیادی بخوانند به جای اینکه بی خیال تلویزیون تماشا کنند.

افراد معمولی دیگران را قضاوت می کنند، افراد موفق از قضاوت دیگران بیزارند

قضاوت افراد یکی از عاداتی است که افراد معمولی می توانند داشته باشند ، آن ها  به جای اینکه وقت خود را صرف چیزهای ارزشمند کنند ، با قضاوت درباره دیگران آن را هدر می دهند در حالیکه افراد موفق رفتار و اخلاق خود را قضاوت می کنند و از آن برای رشد شخصیت خود بهره می برند. 

افراد معمولی در رویای آینده ای بهتر هستند و افراد موفق آینده بهتر را خلق می کنند

افراد معمولی همیشه رویاپردازی می کنند اما افراد موفق برای خلق آینده رویایی تلاش می کنند. عمل کردن و نه رویاپردازی، چیزی است که باعث به حقیقت پیوستن یک خیال می شود.

رویا پردازی

افراد معمولی به دنبال فراوانی اما افراد موفق با کمبودها می سازند

افراد معمولی به جمع آوری مادیات علاقه زیادی دارند و هر چه بیشتر پول یامتعلقات  داشته باشند، خوشحال تر خواهند بود اما همه این ها در نهایت باعث خسران فرد می  شود در حالیکه  یکی از ویژگی های افراد واقعا موفق این است که آن ها می توانند به چیزهای ضروری فکر و هزینه های غیرضروری و افکار منفی را محدود کنند.

افراد معمولی از مشکلات زندگی شکایت دارند، افراد موفق خود را با شرایط وفق می دهند 

همه افراد در هر طبقه اجتماعی که باشند خواه و ناخواه مشکلات را تجربه می کنند  شما نمی توانید مانع مشکلات زندگی شوید اما می توانید نحوه واکنش خود را تغییر دهید .

در شرایط دشوار افراد عادی به جای تلاش و  مسئولیت پذیر بودن، از مشکلات شکایت می کنند در حالی که افراد موفق  زندگی را سخت نمی گیرند و می توانند مسیر دیگری را پیدا کنند.

افراد موفق بر عکس افراد معمولی به روابط خود بسیار اهمیت می دهند 

افراد موفق هرگز کار را بر خانواده ارجح نمی دانند. بر عکس، این افراد در هنگام صرف وقت با خانواده هر نوع دستگاهی که بتواند ذهن آنها را از خانواده دور کند را کنار می گذارند.

خانواده

افکار بر افراد معمولی تاثیر میگذارند و افراد موفق بر افکارشان

هر فردی هر چند وقت یکبار دچار تردید و افکار منفی می شود که به دلیل ذات انسان و نحوه عملکرد مغز است ، بسیاری از افراد این افکار را به عنوان حقایق نهایی می پذیرند و اجازه می دهند بر زندگی آنها غلبه کند درحالیکه افراد موفق از تاثیرات افکارشان آگاه هستند به همین دلیل به نفع خودشان بر تفکرات خود تاثیر می گذارند . 

افراد معمولی در پی لذت های گذرا و افراد موفق به فکر لذت ماندگارند

افراد موفق اغلب بهتر می توانند به آینده فکر کنند زیرا آنها هدف نهایی و سربلندی را می بینند به جای اینکه مثل افراد معمولی به لذت های کوچک دل ببندند .

بزرگترین فرق آدم های معمولی با آدم های موفق

4.718
این مطلب مفید بود ؟171
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
وبگردی