فیلم سینمایی
در این مقاله به معرفی و بررسی ٨ فیلم از بهترین فیلم های فرانسوی می پردازیم، با ما همراه باشید.

تماشای فیلم، یک تفریح محبوب!

بی شک یکی از بهترین تفریحات اصلی در دهه های اخیر، نشستن روی کاناپه و نوشیدن یک چای گرم و تماشا کردن یک فیلم است. قطعاً همه ما با فیلم¬های جذاب هالیوودی آشنا هستیم؛ اما فقط هالیوود نیست که فیلم های میخکوب کننده می سازد. سینمای فرانسه با آثاری جذاب و تاثیرگذار سهم خوبی در صنعت فیلم سازی دارد. آن ها خالق اولین تصاویر متحرک هستند و جایگاه قابل احترامی در سینما دارند. به همین بهانه می خواهیم در این مقاله به معرفی و بررسی 8 تا از بهترین فیلم های فرانسوی می پردازیم. 

1.The Intouchables (طرد شدگان)

فیلم طرد شدگان
کارگردان:Olivier Nakache, Éric Toledano
ستارگان:François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny
سال تولید:2011
نمرات:IMDb:5/8 و  Metascore:57 
خلاصه داستان: دست نیافتنی ها یا طردشدگان، فیلمی فرانسوی در ژانر کمدی درام به کارگردانی مشترک الیور ناکاشه و اریک تولدانو است. فرانسوا کلوزه و عمر سی از بازیگران اصلی این فیلم هستند. فیلم داستان زندگی فیلیپ پوتزو دی بورگو اشراف زاده ای است که از سال 1993 و بعد از سقوط با چتر، از گردن به پایین فلج شده است و به دنبال پرستار تازه ای می گردد. در نهایت یک مددکارِ بدونِ گواهینامه وظیفه مراقبت از او  را به عهده می گیرد.  

2.Two Days, One Nigh (دو روز، یک شب)

فیلم دو روز، یک شب
کارگردان:Jean-Pierre Dardenne
ستارگان:Marion Cotillard, Fabrizio Rongione
سال تولید:2014
نمرات:IMDb:3/7 و  Metascore:89   
خلاصه داستان: زن جوانی (ساندرا با بازی ماریون کوتیار) به خاطر افسردگی روحی با رأی همکارانش از کار اخراج می شود. اما او تلاش می کند با متقاعدکردن همکارانش به گذشتن از پاداش و امتیاز مالی ویژه شان به او کمک کنند که شغل اش را از دست ندهد. داستان فیلم در دو روز و یک شب یعنی از جمعه تا دوشنبه اتفاق می افتد. ژولیت، دوست ساندرا، با رئیس شرکت قرار گذاشته که روز دوشنبه در مورد ماندن یا اخراج ساندرا دوباره رأی گیری کنند. اما همکاران ساندرا هرکدام به بهانه ای حاضر به حمایت از او نمی شوند ...

3.My golden Day (روزهای طلایی من) 

فیلم روزهای طلایی من
کارگردان:Arnaud Desplechin
ستارگان:Quentin Dolmaire, Lou Roy-Lecollinet
سال تولید:2015
نمرات:IMDb:8/6 و  Metascore:87
خلاصه داستان: پاول در حالی که به سال های نوجوانی خود می اندیشد، در حال آماده شدن برای ترک تاجیکستان است. فکرکردن به دوران کودکی اش، جنون مادرش، مهمانی اش، سفرش به اتحاد جماهیر شوروی و دوستی که به او خیانت کر دو در نهایت به عشق زندگی اش.

تا این قسمت از مقاله لذت بردید؟! حالا بگذارید یک سوال از شما بپرسیم. تا به حالا شده که نیاز پیدا کنید متن، کلیپ و یا هر محتوای دیگری را به فرانسوی ترجمه کنید؟ به احتمال زیاد برای این نوع ترجمه ها نیاز به کمک دارید. برای ترجمه فرانسه به فارسی و یا ترجمه فارسی به فرانسه ترنسیس می تواند یکی از بهترین تجربه ها در ترجمه را برای شما رقم بزند. البته این خدمات تنها محدود به فیلم های سینمایی نیست و ترجمه هر نوع محتوای متنی و تصویری به زبان فرانسوی، از سرویس های حرفه ای سایت ترجمه ترنسیس است. بعد از صحبت در مورد ترجمه این فیلم ها وقتشه به معرفیه بقیه فیلمها بپردازیم. پس بزن بریم! 

4.My king (پادشاه من) 

فیلم سینمایی پادشاه من
کارگردان:Maïwenn
ستارگان:Vincent Cassel, Emmanuelle Bercot
سال تولید:2015
نمرات:IMDb:1/7 و Metascore:68
خلاصه داستان: زنی به نام تونی پس از حادثه جدی که در پیست اسکی برایش رخ می دهد، به یک مرکز توانبخشی می رود. او که تحت تاثیر مسکن ها قرار گرفته است، به یاد رابطه پر سر و صدایش با مردی بنام جورجیو می افتد. این که چرا آنها عاشق یکدیگر بودند و ...

5.BPM (Beats per Minute) (ضربان در دقیقه) 

فیلم ضربان در دقیقه
کارگردان:Robin Campillo
ستارگان:  Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois  
سال تولید:2017
نمرات:IMDb:4/7 و Metascore:84
خلاصه داستان: در اوایل دهه 1990، بیماری ایدز جان بی شماری را گرفته است و اعضاء گروهی به نام "اکت آپ" در پاریس خواستار اقدام جدی دولت و شرکت های داروسازی برای مقابله با این بیماری می شوند. این فیلم در زمان خود سر و صدای زیادی به پا کرد.

6.Things to come (آنچه در پیش است)

فیلم آنچه در پیش است
کارگردان:Mia Hansen-Løve
ستاگان:Isabelle Huppert, André Marcon
سال تولید:2016
نمرات:IMDb:7 و Metascore:88
خلاصه داستان: «آنچه در پیش است» داستانِ یک معلم فلسفه را روایت می کند که باید با مشکلاتی اعم از مرگ مادرش، اخراج شدن از کار و خیانت همسرش کنار بیاید ...

7.Holy Motors (موتورهای مقدس)

فیلم فرانسوی موتورهای مقدس
کارگردان:Leos Carax
ستارگان:Denis Lavant, Edith Scob
سال تولید:2012
نمرات:IMDb:1/7 و Metascore:84
خلاصه داستان: این فیلم چند ساعت از زندگی آقای اسکار را به تصویر می کشد، شخصیتی مرموز که دارای زندگی های متفاوتی است:مدیر کارخانه، قاتل، گدا، هیولا، مرد خانواده و ... . این فیلم را به شدت پیشنهاد می کنیم!

هنوز یک فیلم از لیست ما باقی مانده است. خب، چندتا از این فیلم ها را دیده بودید؟ وقتی که در حال نگارش این مقاله و جمع آوری اطلاعات مربوط به فیلم ها بودیم، به این موضوع فکر کردیم که اگر یکی از این فیلم ها را بدون زیرنویس یا حتی دوبله نگاه کنیم تقریباً هیچ چیزی از فیلم متوجه نمی شویم! 

البته سایت های مختلفی برای پیداکردن زیرنویس فیلم های فرانسوی وجود دارد؛ البته بعضی از این سایت ها ترجمه های باکیفیتی ارائه نمی دهند.

اگر کیفیت و اصالت خروجی ترجمه برایمان مهم باشد، تقریباً همگی برای ترجمه فیلم و متن های فرانسوی به کمک نیاز داریم.  اگر نیاز به ترجمه فیلم فرانسوی به فارسی تخصصی داشتید، سایت ترجمه ترنسیس با در اختیار داشتن مترجمین خبره در این حوزه توانایی ترجمه محتوای زبان فرانسوی (با لهجه های مختلف) را داراست.

8.Amour (عشق) – بهترین فیلم در این لیست!

فیلم عشق
کارگردان:Michael Haneke
ستارگان:Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva
سال تولید:2012
نمرات:IMDb:9/7 و Metascore:94
خلاصه داستان:«جرجز» و «آنه» در هشتاد سالگی با هم زندگی می کنند. هر دوی آن ها معلم موسیقی بازنشسته هستند. دخترشان هم که موسیقی ساز است، به همراه خانواده اش در خارج از کشور زندگی می کند. روزی آنه دچار یک حمله قلبی می شود و…
این هم 8 فیلم از برترین فیلم های سینمایی فرانسه! حالا وقت آن رسیده که این لیست را دانلود کنید و با یک فنجان چای گرم و کلی تنقلات از دیدنشان لذت ببرید!

8 فیلم فرانسوی که شما را میخکوب می کند !

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی