واژینوپلاستی

تنگ کردن واژن با جراحی

کد مطلب : 78134زمان مطالعه : 4 دقیقه
وقتی از واژینوپلاستی صحبت می شود، منظور درمان شل شدگی دیواره واژن و افتادگی عضلات آن است که بانوان بعد از زایمان و یا بالا رفتن سن دچار این مشکلات می شوند.

آنچه در مورد تنگ کردن واژن با جراحی لازم است بدانید

ممکن است خانم ها بعد از زایمان و یا بالا رفتن سن دچار ضعف و مشکلات عضلانی و ماهیچه ای در قسمت واژن شوند و احساس رضایت نداشته باشند. در نتیجه این عمل جراحی به آن ها کمک می کند که ماهیچه های واژن شان سفت شود. در این بخش از سلامت جنسی نمناک به پاسخ سوالات رایج شما کاربران درباره تنگ کردن واژن با جراحی پرداخته شده است.

زایمان

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی واژن است که برای رفع گشادی کانال واژن و زیبایی و جوانسازی واژن انجام می شود. پس از زایمان طبیعی واژن و بافت عضلانی اطراف آن دچار کشیدگی شدید شده و دیواره واژن تونیسیته و خاصیت الاستیسیته خود را از دست داده و شل می شود، این کشیدگی دیگر به زمان قبل از زایمان باز نمی گردد و واژن نسبت به قبل از زایمان گشاد تر و شل تر می شود بنابراین ممکن است فرد و هم شریک جنسی او مانند قبل رضایت جنسی نداشته باشند. هرچه دفعات زایمان بیشتر باشد افتادگی و افزایش قطر واژن بیشتر می شود.

همچنین در افرادی که چاقی و لاغری های متعدد داشته اند عضلات واژن دچار شل شدگی می شود و به اصطلاح واژن گشاد تر می گردد بنابراین این افراد می توانند برای افزایش رضایت جنسی خود و همسر خود در مقاربت و تقویت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی از عمل واژینوپلاستی و تنگ کردن واژن با جراحی استفاده نمایند و عضلات اضافه واژن را برداشته تا واژن سفت تر و تنگ تر شود.

دکتر

عمل جراحی تنگ کردن واژن چگونه انجام می شود؟

این عمل جراحی معمولاً کم تر از یک ساعت طول می کشد. ماهیچه هایی که کش آمده اند و یا شل شده اند، کوتاه می شوند. قسمت باز واژن تنگ می شود، برش ها بخیه زده می شوند و این بخیه ها از جنس بخیه های آب شدنی هستند و برای کشیدن بخیه ها دوباره مجبور به مراجعه به کلینیک نیستید. فرآیند این جراحی باعث بهبود و تقویت عضلات واژن می شود که در طول زمان دچار افتادگی شده اند و علت آن هم بالا رفتن سن و بارداری بوده است. این عمل با بیهوشی یا بیحسی نخاعی در اتاق عمل قابل انجام است.

افراد مناسب و نامناسب برای جراحی واژینوپلاستی

افراد مناسب برای جراحی تنگ کردن واژن

بهترین افراد خانم هایی هستند که از رابطه جنسی خود با همسرشان رضایت کافی ندارند و احساس می کنند که محیط واژن آن ها شل شده است .

خانم هایی که زایمان طبیعی داشته اند.

خانم هایی که به دلیل چاقی و لاغری های متعدد عضلات واژن آنها دچار شل شدگی شده است.

چاقی و لاغری

افرادی که رابطه جنسی مکرر داشته اند و دچار شلی و افزایش قطر واژن شده اند.

افرادی که در رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی دچار اختلال هستند.

خانم هایی که از عفونت های مکرر واژن به دلیل باز بودن دهانه واژن رنج می برند.

افراد نامناسب برای جراحی تنگ کردن واژن

خانم هایی که باردار هستند یا قصد بارداری دارند، گزینه خوبی برای این عمل جراحی نیستند.

آمادگی برای عمل جراحی تنگ کردن واژن

چنانچه در نمناک گفته ایم پزشک از قبل همه موارد را به شما توضیح می دهد و نگرانی های شما را بر طرف می کند و هر دستورالعملی که لازم باشد برای آمادگی قبل از جراحی انجام دهید را به شما توضیح خواهد داد. تست بارداری و تست های مربوط به ساختار واژن را نیز از شما به عمل می آورد.

تست بارداری

بعد از جراحی واژینو پلاستی

احتمالاً ورم و کبودی 2 الی 4 هفته بعد از جراحی وجود داشته باشد و همچنین درد خفیف حدود یک هفته بعد از آن احساس می شود که بسیار کم است. ممکن است که پزشک برای شما آنتی بیوتیک ها و داروی مسکن تجویز کند تا از عفونت جلوگیری شود.

معمولاً پزشکان 6 هفته بعد اجازه رابطه جنسی و استفاده از تامپون را به شما می دهند که در این زمان محل برش کاملاً بهبود پیدا کرده است و دیگر باز نمی شود. در چنین حالتی باید از بلند کردن اجسام سنگین و کشش بیش از حد خودداری کنید تا فرآیند ریکاوری زودتر انجام شود.

ریکاوری این عمل جراحی چهار هفته طول می کشد. به شرطی که دستورات و تمریناتی که پزشک تجویز کرده است، انجام شود. معمولاً افراد مجبور می شوند که یک هفته از محل کار مرخصی بگیرند. این جراحی با بیهوشی موضعی و عمومی انجام می شود.

تامپون

مراقبت های بعد از جراحی واژینوپلاستی

بهداشت ناحیه عمل را رعایت نمایید.

پس از عمل لباس های تنگ نپوشید.

از کیسه یخ برای بهتر شدن تورم و سوزش ناحیه عمل، استفاده کنید.

فعالیت های روزمره خود را می توانید سه روز بعد از جراحی از سر بگیرد.

تا 6 هفته باید از استحمام در وان و استخر اجتناب کنید.

استخر

خطرات و مشکلات مربوط به عمل جراحی تنگ کردن واژن

عمل جراحی خطرات و پیچیدگی های خودش را به دنبال دارد. خوشبختانه بسیاری از بیماران بعد از این جراحی هیچ مشکل خاصی ندارند و از نتایج آن راضی هستند.

خطرات بسیار نادر می باشند اما ممکن است مجبور باشید از بعضی از داروها استفاده کنید و یا به جراحی دوم نیاز پیدا کنید.

خطرات عفونت، خون ریزی، زخم، درد هنگام رابطه جنسی و بدشکل شدن هم وجود دارد.

این جراحی می تواند عاملی برای دردناک شدن رابطه جنسی باشد. البته اکثریت این افراد، چنین مشکلاتی را تجربه نمی کنند.

از تنگ کردن واژن با جراحی یا واژینوپلاستی بیشتر بدانید

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
برچسب : مشکلات واژن
وبگردی