عوارض شکم بزرگ
بزرگی شکم علاوه بر ظاهر زشت باعث بیماری هایی می شود که سیستم سلامت بدنی شما را دچار مشکل می کند برای مقابله بهتر است آنها را بشناسید.

بیماری های خطرناکی که افراد شکم بزرگ را درگیر میکنند

چربی شکم که بعنوان چربی احشایی هم شناخته می شود؛ معمولاً یک چربی فعال خطرناک است که دور اعضای حیاتی بدن مانند کبد یا معده تجمع پیدا کرده است و اگر آن را جدی نگیرید، باعث ایجاد مشکلات مختلف خواهد شد.

چربی فقط منبعی برای ذخیره انرژی نیست؛ بلکه یک غدد درون ریز بسیار فعال است که هورمون ها، پروتئین های التهابی و اسید های چرب را تولید کرده و آنها را به جریان خون ترشح می کند. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم علائمی را به شما معرفی کنیم که نشان می دهند چربی شکم تان مشکل ‌ساز شده است.

دیابت

دیابت نوع 2 یکی از رایج ترین مشکلاتی است که به خاطر چربی اضافه شکم اتفاق می افتد. افرادی که شکم بزرگ و چربی زیادی در این ناحیه دارند، بیشتر در معرض دیابت قرار می گیرند؛ چرا که ترشح از چربی شکم در طول شب به میزان قابل توجهی افزایش می یابد که ممکن است یک مکانیسم اولیه منجر به مقاومت به انسولین که یک عامل خطر قوی برای دیابت نوع 2 است؛ شود.

دیابت

بیماری قلبی

بیماری قلبی یکی از ترسناک‌ترین پیامدهای چربی اضافی احشایی است. اکثر اوقات بیماری قلبی به خاطر تجمع چربی در ناحیه شکم اتفاق می افتد؛ در واقع بین تجمع چربی در شکم و همچنین بیماری قلبی عروقی ارتباط مستقیمی وجود دارد.

بیماری کبد

بیماری کبد نیز مرتبط با چربی شکم است. افرادی که اضافه وزن دارند و چاق هستند؛ باید بیشتر مراقب باشند. یک مطالعه گسترده نشان داده است که از دست دادن 10 درصد از وزن بدن می تواند چربی کبد را هم تا حد زیادی کاهش دهد.

مشکلات کبدی

فشار خون بالا

تحقیقات نشان می دهند که چربی موجود در شکم می تواند در رگ‌ های خونی این ناحیه هم تجمع پیدا کند و باعث فشار خون بالا شود.

افسردگی

مطالعات زیادی ثابت کرده اند که چربی شکم و افسردگی با یکدیگر مرتبط هستند. از طرفی افزایش خطر دیابت و مشکلات قلبی عروقی به خاطر چربی شکم؛ خود می‌ تواند افسردگی را تشدید کند.

اگه شکم بزرگی داری، این بیماری تهدیدت میکنه!!

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : چاقی شکمی
وبگردی