ابوالفضل پورعرب

ابوالفضل پورعرب قبل از بازیگر شدن چه کاره بود؟

کد مطلب : 87678تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
ابوالفضل پورعرب شب گذشته مهمان برنامه خندوانه بود. این بازیگر توانا در مورد خانواده و شغلش قبل از بازیگری صحبت های جذابی با رامبد جوان داشتند.

صحبت های جذاب ابوالفضل پورعرب در برنامه خندوانه

برنامه خندوانه دیشب در حالی روی آنتن شبکه نسیم رفت که میزبان ابوالفضل پورعرب هنرمند محبوب سینما و تلویزیون بود. در این قسمت از خندوانه جناب خان شوخی های زیادی با سوپر استار پیشین سینمای ایران نمود و به یاد فیلم عروس پورعرب با لباس عروس حاضر شد تا برگی دیگر از دفتر «خندوانه» ورق بخورد. بازیگر فیلم مردی شبیه باران در بخشی از خندوانه در مورد خانواده و شغل قبل از بازیگر شدنش با رامبد جوان صحبت کرد. در ادامه این بخش از فرهنگ و هنر نمناک صحبت های ابوالفضل پورعرب را آورده ایم.

شغل ابوالفضل پورعرب قبل از بازیگر شدن

ابوالفضل پورعرب مهمان برنامه خندوانه در بخشی از گفتگویش با رامبد جوان از شغل قبل از بازیگر شدنش گفت و اظهار کرد:

من پدرم آموزش پرورشی بود، خواهرم معلم بود و داداشم هم معلم بود، من هم رفتم برای تربیت معلم و دو سال معلم بودم، 21 یا 22 سالم بود و معلم هنر بودم، بیشتر سرود خوندن بود تو کلاس، من سعی می کردم خیلی شاد برگزار کنم کلاسم رو، توی جاده ساوه درس می دادم، از سنندج اومدم، رفتم اونجا، خیلی خوب بود اون روزگار خیلی خوب.

ابوالفضل پورعرب

شغل ابوالفضل پورعرب اگر بازیگر نمیشد

بازیگر سریال شهرزاد در ادامه گفتگوی خود با مجری برنامه خندوانه به سؤال او (اگه بازیگر نمی شدید چکاره می شدین؟) اینگونه پاسخ داد:

من یقینا اگه دکتر می شدم موفق می شدم، اگه مهندس می شدم موفق می شدم، چون کار سختیه کار سینما تلاشم رو می کردم آدم مثبتی باشم تو زندگیم اما اندازه اش یه چیز دیگه است، اینکه چقدر موفقیت؟ این رو مردم تعیین می کنن و الهی شکر بعد از این همه سال تو خیابون که راه میرم شرمنده ام.

من دست مردم رو می بوسم، من رویای دیگه ای به جز سینما نداشتم، عاشق سینما شدم، از اون موقع که با بابا اینا رفتم سینما و سنگام رو دیدم، بابام نمی برد ما رو سینما، گرفتار بود و انقدر فرصت نداشت که ما رو سینماو... ببره، من رفته رفته کارم به تئاتر کشید و بعد هم امتحان دادم برای هنرستان صدا و سیما، هنر قبول شدم و رفتم به سمت و سوی دانشسرای هنر و چند سال پیانو و ویلون می زدم و سال سوم و چهارم تخصصی سینما شد و دیگه سینما و تئاتر خوندم.

صحبت های ابوالفضل پورعرب درباره برادرش

ابوالفضل پورعرب که راز محبوبیت خود را نجابت و ادب و نزاکت در برخورد با مردم می‌داند، در ادامه گفتگوهایش با رامبد جوان از برادرش و حمایت او از بازیگریش گفت:

یک خواهر و یک برادر داشتم که هر دو فوت شدند، من فرزند کوچک خانواده بودم، مرحوم برادرم معلم خیلی خوبی بود برام، خدا رحمتش کنه، خیلی بزرگ بود الان که فوت شده می فهمم که چه رفیقی بود برام، حامی من برای بازیگری ایشون بود، 2 سال از من بزرگتر بود و ایشون معلم بودند، هرکی برادر داره خدا بهش ببخشه، بی کلک هستن خانواده، پدر، مادر، برادر خیلی بی کلکن.

صحبت های ابوالفضل پورعرب

مختصری درباره زندگی و فرزندان ابوالفضل پورعرب

ابوالفضل پورعرب بازیگر سینما و تلویزیون متولد 1 تیر 1340 است که در محله‌ شاه‌ عبدالعظیم تهران به دنیا آمده است. او فارغ‌التحصیل لیسانس رشته بازیگری و کارگردانی از دانشگاه هنر می باشد، پورعرب با بازی در فیلم عروس به شدت مشهور شد و با فیلم مردی شبیه باران موفق به کسب سیمرغ بهترین بازیگر فجر شد.

ابوالفضل پورعرب در 49 سالگی به دلیل ابتلا به بیماری سرطان اثنی عشر در بیمارستان بستری و تحت شیمی درمانی قرار گرفت و بعد از پنج سال و سه عمل جراحی به این بیماری غلبه کرد. او سه فرزند به نام های پوریا، رویا و رایکا دارد.

ابوالفضل پورعرب قبل از بازیگر شدن چه کاره بود؟

4.329
این مطلب مفید بود ؟254
منبع : عکاس: شروین شیرکوبی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
1 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس1401-04-07
آقای پورعرب شما بهترین بازیگر مرد سینمای ایران و قهرمان فیلمهای کودکی من هستید ..امیدوارم ۱۲۰ ساله شید وهمیشه توی سینما باشید..
فیلم غریبانه شما تکرارناپذیره...
71
وبگردی