رعنا آزادی ور، آناهیتا درگاهی و جواد عزتی
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به معرفی پرکارترین بازیگران ایرانی در سال 1400 به همراه فیلم و سریال های آنها در سالی که گذشت می پردازیم.

بازیگران پُرکار ایرانی در سالی که گذشت

سال 1400 با وجود تمام اتفاقات خوب و بد خود، سال پرباری برای برخی از چهره های هنری در عرصه بازیگری بود. برخی از بازیگران در چند فیلم و برخی دیگر در چندین سریال نمایش خانگی نقش آفرینی کردند.

تعدادی از هنرمندان نیز در هر سه رسانه سینما، تلویزیون و نمایش خانگی فعال بوده و نام خود را در فهرست بازیگران پرکار ایرانی قرار دادند.

در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک، مروری بر فعالیت های بازیگران پرکار کشورمان در سال 1400 خواهیم داشت.

بهناز جعفری

بهناز جعفری را می توان پُرکارترین بازیگر سال 1400 معرفی کرد.

این بانوی هنرمند در چهار سریال خاتون (تیناپاکروان)، نیسان آبی (منوچهر هادی)، حرفه ای (مصطفی تقی‌زاده) و آهوی من مارال( مهرداد غفارزاده) در شبکه نمایش خانگی و فیلم سینمایی شب طلایی به کارگردانی یوسف حاتمی کیا نقش آفرینی کرده است که هر کدام از آنها ژانرهای مختلفی داشته و مهارت بازیگری او را بیش از پیش نشان می دهد.

بهناز جعفری

بهناز جعفری در سریال خاتون

حمید فرخ‌نژاد

حمید فرخ‌نژاد سال 1400 را بیشتر در نمایش خانگی گذراند و با چهار سریال به یکی از بازیگران پر کار مرد در سال 1400 تبدیل شد. او در سریال نوبت لیلی(روح اله حجازی)، شبکه مخفی زنان(افشین هاشمی)، پدر گواردیولا(سعید نعمت‌اله) و میدان سرخ (ابراهیم ابراهیمیان)، ژانرهای متفاوتی را تجربه کرده و با بازیگران مطرحی همبازی شد.

سریال میدان سرخ در سال 1400 منتشر شد و انتشار سه سریال دیگر با بازی حمید فرخ‌نژاد به سال 1401 موکول شد.

حمید فرخ‌نژاد

حمید فرخ‌نژاد در سریال پدرگواردیولا/ عکس از سمیرا بختیاری

مریلا زارعی

مریلا زارعی سال پرکاری را گذراند و از اواخر سال 1399 نقش آفرینی در سریال جیران(حسن فتحی) را پذیرفت که فیلمبرداری آن تا اواسط سال 1400 ادامه داشت. این بانوی هنرمند سپس به جمع بازیگران نوبت لیلی در نمایش خانگی پیوست و نقش متفاوتی را بر عهده گرفت.

این بازیگر مهرماه نیز برای بازی در فیلم «هناس» ساخته حسین دارابی جلوی دوربین رفت و نقش اصلی فیلم را برعهده داشت.

مریلا زارعی علاوه بر نمایش خانگی در فیلم سینمایی هناس(حسین دارابی) نقش اصلی را برعهده داشت که در جشنواره فجر به نمایش گذاشته شد.

مریلا زارعی

مریلا زارعی بازیگر نقش مهدعلیا در سریال جیران

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدیبازیگر پولساز فیلم سینمایی دینامیت، یکی دیگر از بازیگران پرکار در سال 1400 است که علاوه بر حضور در سریال زیرخاکی 2 و 3 به کارگردانی جلیل سامان در تلویزیون، مقابل دوربین فیلم سینمایی علف‌زار (کاظم دانشی) رفت و ایفاگر نقش اصلی شد، سپس برای فیلم بی مادر(سیدمرتضی فاطمی) انتخاب شده و در کنار بازیگرانی همچون امیر آقایی و میترا حجار به هنرمندی پرداخت.

علاوه براین پژمان جمشیدی اجرای برنامه پیشگو را در سال 1400 در نمایش خانگی به عهده داشت.

پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی در سریال زیر خاکی 2

رعنا آزادی‌ور

سال 1400 را می توان یکی از سالهای مهم زندگی هنری رعنا آزادی ور دانست چرا که با نقش آفرینی در سریال زخم کاری(محمدحسین مهدویان) اولین تجربه مهم نمایش خانگی خود را رقم زده و سپس در سریال جیران (حسن فتحی) به ایفای نقش پرداخت.

رعنا آزادی ور در جشنواره فجر 1400 نیز با فیلم مرد بازنده(محمدحسین مهدویان) حضور داشته و یکی از بازیگران پرکار سال لقب گرفت.

بازیگران پرکار در سال 1400

رعنا آزادی ور در سریال زخم کاری / عکس از امیر جدیدی

امیر آقایی

امیر آقایی سال پرکاری در سینما داشت و با حضور در 3 فیلم سینمایی، یکی از بازیگران پرکار در سال 1400 نام گرفت.

این هنرمند سال 1400 را با حضور در فیلم شبگرد(فرزاد موتمن) آغاز کرد و سپس به جمع بازیگران فیلم خط نجات(وحید موسائیان) پیوست. سومین فیلم امیر آقایی، بی مادری نام دارد که در چهلمین دوره از جشنواره فجر به نمایش گذاشته شد.

امیر آقایی

امیر آقایی در فیلم بی مادر/ عکس از مریم رضوی

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی یکی از بازیگران پرکار کشومران در دو سال اخیر حضور کم‌رنگی در سینما داشته و مسیر بازیگری خود را بیشتر در نمایش خانگی ادامه داده است.او در ابتدای سال در سریال مردم معمولی(رامبد جوان) نقش آفرینی کرد که با استقبال مواجه نشد.

این بانوی هنرمند در سریال خاتون تینا پاکروان حضور افتخاری داشته و نقش مادر شیرزاد ملک را به زیبایی ایفا نمود و سپس به جمع بازیگران سریال شبکه مخفی زنان(افشین هاشمی) پیوست.

مجموعه بی گناه(مهران احمدی) جدیدترین سریال شبنم مقدمی در نمایش خانگی است که در مرحله فیلمبرداری قرار دارد و از لحاظ ژانر با دو اثر دیگر او متفاوت است.

شبنم مقدمی

شبنم مقدمان در نقش فخرالنسا، سریال خاتون/ عکس از تینا پاکروان

جواد عزتی

جواد عزتی نیز در سال 1400 از بازیگران پرکار بود و با سریال زخم کاری (محمدحسین مهدویان) و فیلم مرد بازنده همین کارگردان، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و سال پرباری را در کارنامه هنری خود ثبت کرد.

او نقش مقابل رعنا آزادی ور را در هر دو کار خود ایفا نموده است.

جواد عزتی

جواد عزتی در فیلم مرد بازنده / عکس از سمیه جعفری

آناهیتا درگاهی

آناهیتا درگاهی یکی دیگر از هنرمندان پرکار سال 1400 است که در این فهرست قرار دارد. این بازیگر که در سال های اخیر حضور بیشتری در عرصه هنر را تجربه می کند سال 1400 را با سریال می‌خواهم زنده بمانم(شهرام شاه حسینی) آغاز کرد و سپس به جمع بازیگران سریال ساخت ایران 3(بهمن گودرزی) پیوست و در کنار بازیگرانی همچون امین حیایی، مجید صالحی و نادر سلیمانی به هنرمندی پرداخت.

آناهیتا درگاهی سال جدید را با اکران فیلم سینمایی مرد بازنده آغاز می کند. این فیلم در سال 1400 ساخته شده و در جشنواره فجر به نمایش گذاشته شد.

آناهیتا درگاهی

آناهیتا درگاهی در سریال می خواهم زنده بمانم

پرکارترین بازیگران زن و مرد ایرانی در سال 1400

4.417
این مطلب مفید بود ؟152
وبگردی