تولد
بچه های بازیگران
انتخاب شغل در بعضی از خانواده ها به صورت ارثی صورت میگیرد. برخی از بازیگران هم از این قائده مستنثنا نیستند و فرزندان خود را به سمت بازیگری تشویق کرده اند.

بازیگرانی که خانوادگی هنرپیشه هستند

در بسیاری از خانواده ها انتخاب شغل برای فرزندان اغلب به صورت موروثی انجام می گیرد و فرزندان شغل پدر ومادر را انتخاب کرده و ادامه می دهند. در دنیای بازیگری نیز چنین چیزی وجود دارد و فرزندان بسیاری از بازیگران و افراد مشهور دنباله‌روی کار والدین خود هستند. برخی از فرزندان بازیگران گرچه با کمک والدین خود پا به این عرصه می نهند اما با استعداد و توانایی هایشان حتی از والدین خود نیز پیشی می گیرند. در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک بازیگرانی را معرفی می کنیم که پدر یا مادرشان نیز در این عرصه فعالیت داشته اند.

امین حیایی:دارا حیایی

امین حیایی از بازیگران مطرح سینمای کشور که امسال سیمرغ بلورین بهترین بازیگر را برای فیلم برف آخر از جشنواره فیلم فجر گرفت، پسر امین حیایی و مونا بانکی پورکه در سریال «خواب و بیدار» نقش همسردانیال حکیمی را بازی کرده است، چند سالیست که راه پدر ومادرش را ادامه داده و وارد دنیای بازیگری شده است، او به تازگی نقش هاشم را در سریال از سرنوشت ایفا نموده است.

امین حیایی

امین حیایی و پسرش دارا

سعید امیرسلیمانی:سپند و کمند امیر سلیمانی

سپند و کمند امیرسلیمانی پسر و دختر سعید امیرسلیمانی بازیگر پیشکسوت کشورمان هستند که هر دو در عرصه بازیگری فعالیت می کنند.

سعید امیر سلیمانی

سعید امیر سلیمانی و خانواده/ عکس از کوروش جوان

محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان:مهراوه و ملیکا شریفی نیا

محمدرضا شریفی نیا یکی از چهره های سرشناس دنیای هنر است که سالهای زیادی از عمرش را در راه سینما و تلویزیون صرف کرد، دخترانش مهراوه و ملیکا هم راه پدر و مادر(آزیتا حاجیان) را در دنیای هنر ادامه دادند. مهراوه در سریال هایی چون کیمیا، خداحافظ بچه، معمای شاه، روز حسرت و... ؛ ملیکا نیز شمس العماره، دلدادگان، نجلا، مهمان مامان و... ایفای نقش نموده است.

محمدرضا شریفی نیا

محمدرضا شریفی نیا و خانواد/ عکس از کوروش جوان

جلیل فرجاد:مارال و مونا فرجاد

جلیل فرجاد بازیگر سینما و تلویزیون و پدر مارال فرجاد و مونا فرجاد از بازیگران جوان کشورمان است. بازیگری نیز در خانواده فرجاد موروثی بوده و هر دو دختر آقای بازیگر وارد حرفه پدرشان شده اند.

جلیل فرجاد

جلیل فرجاد و دخترانش مارال و مونا

عبدالرضا اکبری:پندار اکبری

پندار فرزند بزرگ عبدالرضا اکبری بازیگر سینما و تلویزیون می باشد که با بازی در سریال پنجمین خورشید و سریال فاصله ها در سال 1389 به شهرت رسید و در معراجی ها هم حضور موفقی را تجربه کرد.

عبدالرضا اکبری

عبدالرضا اکبری و پسرش پندار/ عکس از ساقی بلیغ

بهزاد فراهانی و فهمیه رحیم نیا:شقایق فراهانی و پسرش

شقایق فراهانی را می توان جزو بازیگرانی نامید که در خانواده ای هنرمند به دنیا آمده، پدرش بهزاد فراهانی و مادرش فهمیه رحیم نیا هر دو بازیگرند، فرزند اول خانواده است و یک برادر بنام آذرخش (نقاش و نوازنده) و یک خواهر بازیگر دارد.

شقایق فراهانی

شقایق فراهانی و پسرش/ عکس از نسیم یوسفی

داریوش ارجمند:امیر یل ارجمند

داریوش ارجمند که در دنیای بازیگری یکی از با سابقه ترین هاست، برادر کوچکتر انوشیروان ارجمند بازیگرسینما و تلویزیون است. پسر این بازیگر امیر یل ارجمند نیز وارد حرفه پدر شده و بازی در آثار مختلفی را در کارنامه هنری خود دارد. داریوش ارجمند عموی بهار و برزو ارجمند است.

داریوش ارجمند

داریوش ارجمند و پسرش امیر یل/ عکس از ساقی بلیغ

داوود رشیدی:لیلی رشیدی

داوود رشیدی در راس هرم یک خانواده هنرمند قرار گرفته است که بسیارمعروف و محبوب در دنیای بازیگریست. در جناح زنان خانواده رشیدی چهار هنرمند زن دیده می‌شود که عبارتند از:مرضیه برومند، احترام برومند، راضیه برومند و لیلی رشیدی. سه نفر اول نسبت خواهری با هم دارند و لیلی رشیدی همان طور که می‌دانید فرزند دختر داوود رشیدی و احترام برومند است که او را با نقش مادر خانمی در زی زی گولو می شناسیم. در جناح مردهای این خانواده علاوه بر داوود رشیدی، بهرام شاه‌محمدلو یا همان آقای حکایتی معروف قرار گرفته که باجناق داوود رشیدی و همسر راضیه برومند است.

داوو رشیدی

داوود رشیدی و دخترش لیلی رشیدی

جمیله شیخی:آتیلا پسیانی:خسرو و ستاره پسیانی

آتیلا پسیانی فرزند مرحوم جمیله شیخی از بازیگران معروفیست که نه تنها خودش راه مادرش را ادامه داده بلکه با فاطمه نقوی بازیگر ازدواج کرده و یک خانواده 4 نفری هنرمند دارد، دخترش ستاره از بازیگران سینما و تلویزیون و پسرش خسرو نیز از بازیگران تئاتر می باشد.

آتیلا پسیانی

خسرو پسیانی:عکس از روح‌الله حسین‌زاده/ آتیلا و ستاره پسیانی:عکس از هیلار حسینی

فاطمه گودرزی:پویان گنجی

پویان گنجی متو بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون پسر فاطمه گودرزی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون و عبدالرضا گنجی بازیگر و کارگردان تئاتر است که با توجه به شغل پدر و مادرش که در زمینه بازیگری است او هم به همین سمت گرایش پیدا کرده است. پسر خانم بازیگر با یکی از هنرپیشه های کشورمان به نام دریا مرادی دشت ازدواج کرده است.

فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی و پسرش پویان گنجی

فرامرز قریبیان:سام قریبیان

فرامرز قریبیان بازیگر مشهور سینما و تلویزیون که در اوایل انقلاب جزو سوپر استارهای سینمای ایران مطرح می شد، دهه پنجاه با مینا خیامی طراح لباس تحصیل کرده در نیویورک ازدواج کرد و از این زندگی صاحب دو پسر بنام های سام و بهزاد شد. سام مدتی بعد از آمریکا به ایران بازگشت و بازیگر شد اما بهزاد در آمریکا طراح موتورهای BMW است.

فرامرز قریبیان

فرامرز قریبیان و پسرش سام/ عکس از حانیه زاهد

منوچهر نوذری:ایرج نوذری

ایرج نوذری فرزند اول مرحوم منوچهر نوذری هنرپیشه و مجری می باشد. منوچهر نوذری خود می گفت که اولین کسی بوده است که در تلویزیون ایران مقابل دوربین رفته و به بینندگان گفته است که تصویر من را در جعبه ای که می بینید نامش تلویزیون است.

منوچهر نوذری

منوچهر نوذری و پسرش ایرج نوذری

رضا بنفشه خواه:بیژن بنفشه خواه

بیژن بنفشه خواه در خانواده هنری به دنیا آمد، پدرش رضا بنفشه خواه از بازیگران قدیمی و عموی او محمود بنفشه خواه نیز بازیگر می باشد.

رضا بنفشه خواه

رضا و بیژن بنفشه خواه/ عکس از ابوالفضل داور پناه

خسرو شکیبایی:پوریا شکیبایی

پوریا شکیبایی فرزند زنده یاد استاد خسرو شکیبایی است که جرفه پدر را پیش گرفته و به تازگی در سریال برف بی صدا می بارد بازی درخشانی از خود ارائه داده است.

خسرو شکیبایی

خسرو شکیبایی و پسرش پوریا/ عکس از خشایار محمود آبادی

اسماعیل محرابی:آشا محرابی

آشا محرابی بازیگر و دوبلور کشورمان در خانواده هنرمند محرابی متولد شد و راه پدرش اسماعیل محرابی را در دنیای هنر ادامه داد اما از حمایت های پدر در این مسیر بی بهره بود.

اسماعیل محرابی

اسماعیل محرابی و دخترش آشا محرابی

گلاب آدینه و مهدی هاشمی:نورا هاشمی

نورا هاشمی، دختر گلاب آدینه بازیگر مطرح سینما و تلویزیون و مهدی هاشمی بازیگر، کارگردان و فیلم نامه نویس تلویزیون، سینما و تئاتر است که توسط والدینش پا به تلویزیون گذاشت. اما کمی بعد توسط همسرش سیاوش اسعدی(کارگردان) وارد دنیای سینما شد و چند فیلم سینمایی از جمله جیب بر خیابان جنوبی را بازی کرد. عموی او ناصر هاشمی نیز بازیگر و کارگردان است.

علیرضا داوودنژاد:زهرا و رضا داوودنژاد

رضا داوودنژاد بازیگر سینما و تلویزیون پسر علیرضا داوودنژاد، بازیگر و کارگردان بوده که مثل خواهرش زهرا داوود نژاد (بازیگر) است. او در 6 سالگی با بازی در فیلم «بی پناه» به کارگردانی پدرش بازیگری را تجربه کرد و با بازی در سریال پشت کنکوری ها به شهرت رسید.

علیرضا داوو نژاد

علیرضا داوود نژاد و پسرش رضا/ عکس از متین تحویلیان

بازیگران معروفی که بچه هاشون هم بازیگرن

4.7108
این مطلب مفید بود ؟1017
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
وبگردی