عارف لرستانی , شهرام عبدلی
با ادامه این بخش از فرهنگ و هنر نمناک همراه باشید تا با بازیگران مرد سینما وتلویزیون که جوانمرگ شدند آشنا شوید.

بازیگران مرد ایرانی که در جوانی درگذشتند

هنرمندان و بازیگران یکی از اقشار معروف در جامعه هستند که اخبار و اطلاعات در مورد آنها معمولا بیشتر دیده و شنیده می شود.  فوت هنرمندان یکی از اتفاقات اندوهناکی است که بسیاری از مردم جامعه را متاثر و غمگین می سازد.

سینما و تلویزیون ایران در سالهای اخیر هنرمندان جوان بسیاری را از دست داده است که براثر دلایل مختلف دار فانی را وداع گفته اند.

در این بخش از نمناک بازیگران مردی را معرفی می کنیم که در جوانی به دیار باقی شتافتند.

شهرام عبدلی

شهرام عبدلی بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون 29 اردیبهشت 1355 در تهران متولد شد. این هنرمند با سریال «همسفر» در سال 1378  فعالیت خود را آغاز کرد و با سریال «خط قرمز» به شهرت رسید.

شهرام عبدلی در آثار مختلف سینمایی و تلویزیونی همچون سرقت ادبی، مختارنامه، سر دلبران، راز ناتمام، جلال2، سالهای مشروطه، صبح آخرین روز و ...نقش آفرینی کرده است.

او که برای بازی در سریال «آسوده باش» به کارگردانی حسن حج گذار در نمایش خانگی به مشهد رفته بود، به هنگام استراحت در هتل، دچار عارضه مغزی شده و پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان، روز 6 اسفند ماه 1401 درگذشت.

شهرام عبدلی

شهرام عبدلی/ عکس از صمد امامی

علی انصاریان

علی انصاریان بازیکن فوتبال، مجری و بازیگر سینما و تلویزیون متولد 14 تیر 1356 بود. او پس از پایان دوران فوتبالی خود به بازیگری روی آورده و در فیلم های متعدد ایفای نقش کرد.

سریال کیمیا، محکومین و سرزده از معروفترین کارهای علی انصاریان در تلویزیون بود.

این هنرمند جوان کشورمان در فیلم سینمایی رمانتیسم عماد و طوبا حضور داشت که در سی و نهمین جشنواره فجر به نمایش درآمد. علی انصاریان در 15 بهمن 1399 بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

علی انصاریان

علی انصاریان/ عکس از محمدرضا روزی 

سید علی طباطبایی

سیدعلی طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان متولد 2 آبان 1362 بود. او برای اولین بار در فیلم سالاد فصل به کارگردانی فریدون جیرانی بازیگری را آغاز کرد. سریال باجناغ ها، ترانه مادری، آشپزباشی،و قلب یخی و بچه های نسبتاً بد از کارهای تلویزیونی سید علی طباطبایی است.

بازی در فیلم سینمایی «اسب سفید پادشاه» به کارگردانی محمدحسین لطیفی آخرین حضور او در عرصه بازیگری است.

این هنرمند جوان کشورمان در 8 شهریور ماه 1394 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

علی طباطبایی

علی طباطبایی/ عکس از پیام ایرایی

اشکان بانکی

اشکان بانکی پسر اصغر بانکی، تهیه کننده سینما بود. او برای اولین بار در فیلم سینمایی تو و من در کنار محمدرضا گلزار، الناز شاکردوست و بهنوش بختیاری حضور داشت. او در روز 31 مرداد ماه 93 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

اشکان بانکی

زنده یاد اشکان بانکی در فیلم تو و من

عارف لرستانی

عارف لرستانی بازیگر جوان کشورمان متولد 15 بهمن 1351 بود. او که با جنگ 77 به کارگردانی مهران مدیری فعالیت بازیگری خود را شروع کرده بود در طول دوران فعالیت خود یکی از بازیگران سریال های طنز همچون پلاک 14، ببخشید شما، کوچه اقاقیا، درحاشیه، شوخی کردم و مرد دوهزارچهره و ... بود.

عارف لرستانی روز 26 فروردین 1396 بر اثر سکته قلبی در خواب درگذشت و بنا بر وصیت خودش در روستای سیمینهٔ سرآب نیلوفر در کرمانشاه به خاک سپرده شد.

عارف لرستانی

عارف لرستانی/ عکس از ساقی بلیغ

علی برقی

علی برقی بازیگر تئاتر،تلویزیون و سینما متولد 1357 بود. او فعالیت بازیگری خود را با فیلم شرم به کارگردانی کیومرث پوراحمد آغاز کرد. علی برقی در سریالهایی همچون ساختمان پزشکان، ویلای من، بچه مهندس، دادستان و نون و ریحون حضور داشت.

این هنرمند در 23 بهمن 1399 بر اثر آمبولی ریه در بیمارستان در گذشت.

علی برقی

علی برقی/ عکس از سحر رجبیان

علی ابوالحسنی

علی ابوالحسنی بازیگر تئآتر و تلویزیون متولد 311 تیر 1351 در کرمانشاه بود. این هنرمند علاوه بر بازیگری در زمینه اجرا نیز فعالیت می کرد.

علی ابواالحسنی یکی از بازیگران طنز در دهه هفتاد بود و مجموعه جنگ 77، ملک پدری، رستووران خانوادگی، مانی و ندا، ارمغان تاریکی، روزگار جوانی و نون خ 2 از کارهای معروف او است.

این هنرمند کشورمان در تاریخ 10 اسفند1398 به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان، چشم از جهان فرو بست.

 

علی ابوالحسنی

زنده یاد علی ابوالحسنی

داوود اسدی

داوود اسدی بازیگر و نویسنده جوان کشورمان متولد آذر 1348 بود. این هنرمند که با بازی در ساعت خوش معروف شد یکی از نویسندگان این مجموعه نیز بود. سریال نرگس، صد و یک راه برای ذله کردن پدر و مادرها، کاشانه، گل های آفتابگردان و از خو استگاری تا ازدواج از کارهاری مشهور داوود اسدی است.

این هنرمند در تاریخ سوم فروردین 1387 بر اثر سکته قلبی درگذشت.

داوود اسدی

زنده یاد داوود اسدی

حسین ابراهیمی

حسین ابراهیمی بازیگر جوان کشورمان که با سریال کهنه سوار معروف شد متولد 1355 بود. او در این سریال نقش حسین، جوانی که عاشق کشتی بود و به دور از چشم پدر با بازی محمدعلی کشاورز به تمرین کشتی می پرداخت را ایفا می کرد.

حسین ابراهیمی علاوه بر این سریال در تعدادی فیلم کوتاه نیز بازی کرد که از شبکه جام جم پخش شد.

این بازیگر در حالی که برای بازی در سریال همسفر انتخاب شده بود در بهمن 1385 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

حسین ابراهیمی

زنده یاد حسین ابراهیمی در سریال کهنه سوار

سعید امینی

سعید امینی بازیگر جوان کشورمان که در فیلم نفس عمیق به کارگردانی پرویز شهبازی بازی تاثیرگذار و ماندگاری را ارائه کرده بود. این بازیگر با وجود پیشنهادهای بسیاری برای بازیگری، علاقه ای به ادامه کار در سینما نداشت.

سعید امینی در روز پنجم آبان 1392 بر اثر گازگرفتگی درگذشت.

سعید امینی

زنده یاد سعید امینی در فیلم نفس عمیق

محمود کاکاوند

محمود کاکاوند بازیگر نقش عبد در فیلم سام و نرگس بود. این فیلم به کارگردانی ایرج قادری در سال 1379 ساخته شد. محمود کاکاوند و محمدرضا گلزار برای اولین بار در فیلم سام و نرگس بازی کردند.

محمود کاکاوند دو سال بعد از بعد از ساخت فیلم «سام و نرگس»، به دلایل نامعلومی از طبق چهارم منزل مسکونی خود به پائین پرت شده و درگذشت.

محمود کاکاوند 

زنده یاد محمود کاکاوند در فیلم سام و نرگس

شهرام عبدلی و دیگر بازیگران مرد ایرانی جوانمرگ شده

4.597
این مطلب مفید بود ؟889
وبگردی