ارسلان قاسمی
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به سراغ موفق ترین بازیگران دهه هفتادی در سینما و تلویزیون رفته ایم.

بازیگران دهه هفتادی در دنیای هنر

بازیگری دنیای پرهیاهو و جذابی است که افراد زیادی را جذب خود میکند و این روزها گرایش جوانان به این حرفه بیش از گذشته است.

بسیاری از هرنمندان جوان در این عرصه حضور دارند که جزو درخشان ترین های دنیای بازیگری هستند و از محبوبیت ویژه ای نزد طرفدارانشان برخوردارند.

در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به سراغ بازیگران دهه هفتادی سینما و تلویزیون رفته ایم و قصد داریم درباره موفق ترین های این دهه در دنیای بازیگری صحبت کنیم.

بازیگران دهه هفتادی که در دنیای هنر خوش درخشیدند

بازیگران متولد دهه هفتاد زیادی در دنیای هنر وجود دارند اما ما در این مطلب به چند مورد از موفق ترین بازیگران این دهه اشاره میکنیم.

سینا مهراد

سینا مهراد یا همان سینا سهیلی پسر سعید سهیلی کارگردان مشهور سینما یکی از دهه هفتادی های موفق دنیای هنر است که 12 آذرماه سال 1370 متولد شد.

پسر خانواده هنرمند سهیلی راه پدر و برادرش را در دنیای هنر ادامه داد و بازیگری را در دوران کودکی با فیلم شب برهنه به کارگردانی پدرش آغاز کرد و بعد از آن در فیلم و سریال های زیادی مقابل دوربین رفت.

بازی در نقش حامد در سریال پدر به کارگردانی بهرنگ توفیقی که سال 97 از شبکه دو سیما پخش شد از سینا مهراد چهره موفقی تری ساخت و در تجربه ای دیگر به عنوان یکی از بازیگران نقش اصلی سریال نمایش خانگی آقازاده مقابل دوربین رفت.

سینا مهراد

ترلان پروانه

ترلان پروانه یکی دیگر از بازیگران موفق دهه هفتاد در سینما است که 18 تیرماه سال 77 متولد شد و بازیگری را از دوران کودکی و از سال 1383 آغاز کرد.

این بازیگر جوان سینما و تلویزیون تابحال در فیلم و سریال های زیادی مقابل دوربین رفته است و یکی از چهره هایی است که در دوران کودکی درخشید و هنوز هم میتوان از او به عنوان بازیگر جوان پرکار دهه هفتاد نام برد.

ترلان پروانه در سریال هایی چون 101 راه برای ذله کردن پدر و مادر، خوش غیرت، جایزه بزرگ، زیر تیغ، قاب های خالی، ملکوت، ارمغان تاریکی، تا ثریا، سرزمین کهن، گذر از رنج ها، کوبار و... به ایفای نقش پرداخته است.

ترلان پروانه

ارسلان قاسمی

ارسلان قاسمی بازیگر جوان کشورمان یکی دیگر از دهه هفتادی های موفق است که 1 خرداد 1374 متولد شد و بازیگری را از دوران کودکی و از سال 81 آغاز کرد.

این بازیگر جوان متولد دهه هفتاد در فیلم های زیادی با ترلان پروانه همبازی بود و دو کودک موفق سینمای ایران هستند که در جوانی هم بازیگران موفقی شدند.

بازی در سریال در چشم باد و یوسف پیامبر از ارسلان قاسمی چهره محبوب و مشهوری در میان مخاطبان تلویزیون ساخت که بعدها با بازی در سریال های دیگری چون هوش سیاه، فاصله ها، تا ثریا، هفت سنگ، سالهای ابری، معمای شاه، آرام میگیرم، تعطیلات رویایی، از یادها رفته و... تکرار شد.

ارسلان قاسمی

هستی مهدوی فر

هستی مهدوی فر یکی دیگر از بازیگران جوان سینما و تلویزوین است که متولد دهه هفتاد است و 21 آذر سال 1370 متولد شد.

این بانوی هنرمند کشورمان بازیگری را از سال 1389 با سریال جراحت در تلویزیون و فیلم سینمایی سوت پایان نیکی کریمی در سینما آغاز کرد اما اغلب مخاطبان او را با سریال های تلویزیونی اش می شناسند.

هستی مهدوی فر در سریال هایی چون جراحت، مادرانه، گذر از رنج ها، حانیه و سایه بان به ایفای نقش پرداخته است.

هستی مهدوی فر

لاله مرزبان

لاله مرزبان بازیگر جوان سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از دهه هفتادی های موفق دنیای هنر است که 29 دی 1372 متولد شد و بازیگری را از حدود سال 88 آغاز کرد.

این بانوی هنرمند دهه هفتادی سینما در سریال آنام در نقش آفرین مقابل دوربین رفت و بازی در سریال ستایش 3 و در نقش نازگل یکی دیگر از نقش آفرینی های او در تلویزوین است.

لاله مرزبان در فیلم های سینمایی چون هیس دخترها فریاد نمی زنند، دخترعمو پسرعمو، زیر سقف دودی، به وقت شام، مهمانخانه ماه نو و بدون همه چیز به ایفای نقش پرداخت.

لاله مرزبان

علی شادمان

علی شادمان بازیگر کشورمان یکی دیگر از هنرمندان متولد دهه هفتاد است که 4 آذر سال 75 متولد شد و بازیگری را از دوران کودکی و سال 85 با فیلم میم مثل مادر رسول ملاقلی پور آغاز کرد.

این هنرمند جوان کشورمان یکی از چهره های موفق دنیای هنر است که سابقه درخشانی در بازیگری دارد و از فیلم و سریال های او میتوان به سریال دیوار به دیوار، سرزمین مادری، کیمیا، ماه و پلنگ، محکومین و فیلم شنای پروانه، مردن در آب مطهر، ویلایی ها، یتیم خانه ایران، ساکن طبقه وسط و... اشاره کرد.

علی شادمان

محبوب ترین بازیگران دهه هفتادی در سینما و تلویزیون

4136
این مطلب مفید بود ؟11026
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی