هوش مصنوعی

با کمک هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنید !!

تاریخ انتشار : 19 دی 1402کد مطلب : 91741زمان مطالعه : 2 دقیقه
این روزها هوش مصنوعی تمامی حواس ها را به خود پرت کرده است و قابلیت های شگفت انگیزی را به نمایش گذاشته که حرف زدن با مردگان از ادعاهای جدید این ابزار قرن حاضر است.

ادعای جنجالی صحبت با اموات توسط هوش مصنوعی

توماس ادیسون در اواخر زندگی خود، که قبلاً خود را به عنوان یکی از تأثیرگذارترین مخترعین در همه زمان ها تأسیس کرده بود، در مصاحبه ای گفت که او در حال کار بر روی ایده جدیدی است که می توانست تمام پیشرفت های قبلی خود را از دور خارج کند:وسیله ای که می توانست اجازه دهد زنده ها با مردگان ارتباط برقرار کنند. البته "تلفن روح" ادیسون هرگز به واقعیت تبدیل نشد، اما تقریباً یک قرن پس از مرگ وی، هوش مصنوعی جایگزین قابل توجهی قانع کننده به مردم می دهد؛ خبری که جزئیات منتشر شده آن را در این بخش از نمناک خواهید خواند.

هوش مصنوعی

به گزارش یاهو تعداد انگشت شماری از استارت‌آپ‌های جدید از توانایی هوش مصنوعی برای تقلید زبان، صدا و حرکات استفاده می‌کنند تا مردگان را در قالب یک آواتار دیجیتال «احیا کنند». این سیستم‌ها عکس‌ها، پیام‌ها و ضبط‌شده‌ها را اسکن می‌کنند تا نسخه‌ای تعاملی از یک فرد متوفی را جمع‌آوری کنند که زنده‌ها می‌توانند با آن گفتگوهای دوطرفه واقعی داشته باشند که از طریق یک چت بات مبتنی بر متن، پیام‌های صوتی یا یک تماس ویدیویی شبیه‌سازی‌شده.

سطح واقع گرایی بسته به عمق داده های ارائه شده بسیار متفاوت است. ابتدایی‌ترین گزینه ها با استفاده از عکس ها و ایمیل ها، یک فاکسیمیل نسبتاً خام را ایجاد می کنند. نسخه‌های فشرده‌تر از ساعت‌ها ویدئو از مصاحبه‌های انجام‌شده با شخصی در حالی که هنوز زنده هستند استفاده می‌کنند.

مانند بسیاری از چیزها در این دوره اولیه هوش مصنوعی، این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی خود است و بسیاری از مزایا و مشکلات استفاده از آن به مرور قابل درک خواهند بود.

با کمک هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنید !!

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش خبری نمناک/ن/م
وبگردی