کولر گازی
در این مقاله شمارا با 5 تا از مهم ترین و کلیدی ترین نکات نصب کولر گازی آشنا می کنیم.

آشنایی با مهمترین نکات نصب کولرگازی

با توجه به استقبال روزافزون از خرید کولر گازی در بازار، می توان آن را به عنوان محبوب ترین و پرفروش ترین دستگاه سرمایشی در میان خریداران معرفی کرد. کولرهای گازی با قدرت بالایی که دارند بهترین انتخاب برای فصل گرما خصوصا در آب و هوای شرجی هستند. یکی از دغدغه های اصلی خریداران در هنگام انتخاب کولر گازی میزان مصرف انرژی و استفاده از حداکثر توان کولر در روزهای گرم تابستان است.

با دانستن نکات مهم در نصب کولر گازی می توان تا حد زیادی از هدر رفتن انرژی جلوگیری و از کولر گازی با بیشترین سرمایش استفاده کرد. اگر قصد نصب کولر گازی در روزهای داغ تابستان را دارید مطالعه این مطلب را از دست ندهید. در اینجا شما را با 5 تا از مهم ترین و کلیدی ترین نکات نصب کولر گازی آشنا می کنیم.
تعمیر کولر گازی

1.محل مناسب یونیت داخلی و یونیت خارجی، مهم ترین قوانین نصب کولر گازی

از اصلی ترین ترین نکات مهم در نصب کولر گازی می توان به انتخاب محل مناسب برای نصب یونیت داخلی و خارجی کولر اشاره کرد. محل نصب یونیت داخلی باید حداقل یک متر از وسایل برقی مانند لوازم صوتی و تصویری و لوازم گرمازا فاصله داشته باشد تا کولر با بیشترین سرمایش شروع به کار کند.
مکان نصب یونیت داخلی و یونیت خارجی باید در فاصله ای استاندارد از یکدیگر قرار گیرند. اگر قصد دارید یونیت خارجی را روی پشت بام نصب کنید، حتما از سایه بان برای کاهش انرژی و افزایش راندمان کولر استفاده کنید. البته سایه بان باید طوری نصب شود که مانع از چرخش هوا نشود. در صورت نصب غیر اصولی یونیت های داخلی و خارجی، کولرگازی شما دچار مشکلات اساسی می شود که برای تعمیر کولر گازی خود، نیازمند تماس با تکنسین های حرفه ای خواهید بود.

2.انتخاب طول مناسب برای لوله کولر گازی، نکته ای کاربردی در بالا بردن راندمان کولر

داخل اکثر کولرهای گازی یک لوله 5 متری وجود دارد که باعث ایجاد ارتباط بین پنل داخلی و خارجی می شود. اندازه استانداردی که برای طول این لوله درنظر گرفته شده است معمولا بین 4 تا 5 متر است. هرگز لوله را بیشتر از حد استاندارد سفارش ندهید.
اغلب در تعمیر کولر گازی قدیمی این نکته دیده می شود که با افزایش طول لوله کولر، راندمان کولر کاهش یافته و موجب خرابی آن می شود. استفاده از لوله های غیر استاندارد علاوه بر کاهش راندمان، باعث گردش نامناسب روغن و در نهایت خرابی کمپرسور کولر گازی می شوند.
تعمیر کولر گازی قدیمی

3.ایجاد فضای خالی اطراف کندانسور و کمپرسور، کارایی 100 درصد کولر گازی

کندانسور و کمپرسور از اجزای مهم کولر گازی هستند که در در دو بخش مختلف از یونیت خارجی دستگاه قرار گرفته اند. کمپرسور و کندانسور کولر گازی باید در یک منطقه صاف و به دور از حرارت و دمای بالا نصب شوند. کندانسور برای استفاده از هوای مطبوع و راندمان بهتر به فضای خالی و هوای آزاد نیاز دارد، بنابراین هنگام نصب، حدود 1متر فاصله میان کندانسور با پنل های خارجی دیگر ایجاد کنید.
عدم رعایت فواصل استاندارد معمولا پس از مدتی خرابی های بسیاری به همراه دارد که برای برطرف کردن آن ها با توجه به برند کولر خود به کمک نیروی متخصص و کاربلد تعمیر کولر گازی سامسونگ، ال جی و برندهای دیگر نیاز دارید. بنابراین پیشنهاد می کنیم هنگام نصب کولر کلیه موارد را تا حد امکان رعایت کنید و در صورت امکان برای نصب آن از تکنسین های حرفه ای کمک بگیرید.

4.هنگام نصب کولر، ایجاد شیب کولر گازی را فراموش نکنید

هنگام نصب بست های آلومینیومی بر دیوار که پنل داخلی روی آن ها قرار می گیرد کمی زاویه شیب دار به آن ها دهید. علاوه بر هدایت آب به بیرون از پنل، شیب ایجاد شده جریان آب تقطیر شده از لوله تخلیه را به خوبی هدایت می کند و آب به راحتی از پنل خارج شود. ایجاد یک شیب ملایم، امواج سرمای کولر را به مرکز خانه پرتاب می کند و مانع از هدر رفتن سرمایش کولر در اتاق می شود.
توجه داشته باشید که شیب ایجاد شده پنل به سمت لوله خروج آب، یک شیم ملایم و با اندازه استاندارد باشد. شیب بیش از اندازه باعث خروج آب از قسمت پایینی پنل به داخل اتاق و جاری شدن آب در خانه می شود.

5.جلوگیری از ورود گرد و غبار به پنل، جلوگیری از هدر رفتن انرژی کولر گازی

وجود گردوغبار در پنل یکی دیگر از دلایلی است که راندمان کولر گازی شما را کاهش می دهد و مانع از ایجاد سرمای متعادل در فضای اتاق می شود. هنگام نصب پنل های داخلی و خارجی توجه داشته باشید که هیچگونه گردوغبار اضافی وارد پنل و لوله های مبرد نشود. وجود گردوغبار علاوه بر کاهش سرمای کولر، باعث آسیب رسانی به کمپرسور کولر نیز می شود.
یکی از نکات مهم در نصب کولر گازی تمیز کردن لوله های کولر قبل از نصب آن ها است. بسته شدن این لوله ها را می توان به عنوان اصلی ترین علت برفک زدن کولر گازی به شمار آورد، بنابراین تاحد امکان مراقب ورود گردوغبار به داخل لوله های کولر باشید..
سرویس کولر گازی

نیو سرویس، همراه شما در نصب و تعمیر کولر گازی در منزل

در این مطلب شما را با 5 مورد از نکات مهم در نصب کولر گازی آشنا کردیم. نصب کولر گازی نکات و قوانین بسیاری دارد که با رعایت نکردن آن ها کولرگازی شما پس از مدتی دچار مشکل می شود. اگر هنگام نصب کولر به مشکل برخوردید یا کولر گازی شما سرمای لازم و مطلوب را ایجاد نمی کند نگران نباشید. تیم نیو سرویس با تکیه بر دانش و تجربه تعمیرکاران خود در این زمینه همراه شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست خود می توانید به سایت نیو سرویس مراجعه کنید یا با شماره 02174985 تماس بگیرید.

5 نکته مهم در نصب کولر گازی با بیشترین سرمایش

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : کولر رپورتاژ
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی