علی اوسیوند
علی اوسیوند بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان شب گذشته مهمان برنامه دورهمی شد و درباره 10 سال پشت کنکور ماندن و 10 سال عشق و عاشقی صحبت کرد.

علی اوسیوند مهمان دورهمی شد

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 4 تیرماه 99 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. مهران مدیری در این برنامه میزبان علی اوسیوند بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان بود و به گفتگو با او درباره اتفاقات مهم زندگی اش پرداخت.

علی اوسیوند در ابتدای گفتگویش به قرنطینه بودن دوران کرونا و شرایط سختی که در این دوران همسرش برای خانواده رقم زده است اشاره کرد.

علت کم کار شدن علی اوسیوند

مهران مدیری در تمجید از علی اوسیوند به بازی های درخشان او اشاره کرد گفت:من همیشه از بازی های خوب شما تعریف و تمجید کرده ام اما همه شما را به عنوان کاراکتر منفی می شناسند و علی اوسیوند در این خصوص گفت:من کاراکترهای مختلف را کار کرده ام و الان به دلیل دقت بیشتری که در انتخاب نقش ها دارم کم کارتر شده ام اما شرایط سینما و تلویزیون هم به این کم کاری دامن زده است و به گله از نسل جدید سینما پرداخت و به انرژی های منفی برخی از افراد اشاره کرد.

علی اوسیوند و مهران مدیری

این بازیگر کشورمان متولد آذر 1336 است و درباره سنش گفت:من اصلا به سنم فکر نمیکنم و چون بچه دارم احساس میکنم از زندگی طلب کارم و همیشه از خدا میخواهم که بخاطر به ثمر رساندن دخترم به من عمر بیشتری بدهد و دخترم یاسمین در حال حاضر 20 ساله است و به شیمی علاقه دارد.

مهران مدیری در ادامه صحبت هایش درباره عدم حضور حمیرا ریاضی همسر علی اوسیوند در برنامه گفت:قرار بود حمیرا ریاضی هم امشب در برنامه حضور داشته باشد اما متاسفانه کسالتی برایشان پیش آمد و نتوانستند امشب در جمع ما باشند.

10 سال های مهم زندگی علی اوسیوند

علی اوسیوند بازیگری را از سال 1358 با تئاتری به نام آنجا که ماهی ها سنگ میشوند در مسجد سلیمان آغاز کرد و بعد از آن به تهران آمد و در ادامه درباره تحصیل در این رشته گفت:من 10 سال پشت کنکور بودم و اینقدر مقاومت داشتم که سازمان سنجش بالاخره من را قبول کرد و در نهایت سال 67 قبول شدم و تا فوق لیسانس کارگردانی بازیگری پیش رفتم.

این بازیگر کشورمان درباره این پشت کنکور ماندش گفت:من مجبور بودم که کار کنم و هزینه زندگی را تامین کنم برای همین هم کار میکردم و هم درس میخواندم و همین موضوع باعث شد تا قبول شدنم در دانشگاه 10 سال طول بکشد.

علی اوسیوند

ازدواج علی اوسیوند

علی اوسیوند در ادامه صحبت هایش به 10 سال هم عشق و عاشقی اشاره کرد و گفت:پدر خانمم دخترش را به من نمیداد و 10 سال هم عاشقی کشیدم و همه چیز زندگی من 10 ساله بود و مهران مدیری هم به شوخی گفت 10 سال است که میخواهی به دورهمی بیایی و همه چیز کلا 10 ساله است.

آقای بازیگر مهمان دورهمی درباره ازدواجش گفت:من و همسرم همدیگر را دوست داشتیم و 10 سال طول کشید تا پدر همسرم راضی شود چون من بازیگر بودم قبول نمیکرد اما الان من را خیلی دوست دارد و من آن زمان با وام ازدواجم یک دوربین خریدم و من پای همه چیز ایستادم تا به اینجا رسیدم.

مهمان برنامه دورهمی درباره همبازی شدن با همسرش در سریال گفت:من در سریال پهلوانان نمیمیرند هم خواستگار همسرم بودم و مادرشان قبول نمیکرد و در دنیای واقعی پدر همسرم مخالف بود و به شوخی گفت اما در نهایت در هر دو جا گرفتیم.

علی اوسیوند و همسرش

شهرت علی اوسیوند با اخراجی ها

این بازیگر کشورمان در این خصوص گفت:اخراجی های یک، پهلوانان نمی میرند، دایره تردید، زیر پوست شهر، دیوانه از قفس پرید و... برای من خوب بود اما از میان آنها اخراجی های یک بیشتر باعث شهرت و محبوبیت من شد.

علی اوسیوند در ادامه صحبت هایبش به وضع فاجعه بار سینما اشاره کرد و گفت:شاید دلیل این نارضایتی من این باشد که به من کار خوب پیشنهاد نمیدهند و شاید یک مقداری هم مقصر خودم بوده باشم اما نمیشود همه چیز را گفت و در ادامه به گله های بیشتر از این حوزه دنیای هنر پرداخت.

مهران مدیری در ادامه برنامه درباره خصوصیات اخلاقی علی اوسیوند از او پرسید و سوالات کوتاهی از او کرد و پاسخ های کوتاهی دریافت کرد.

بازیگران اخراجی ها

سیگار کشیدن علی اوسیوند

مهران مدیری درباره ترسیدن در زندگی از علی اوسیوند پرسید که او در این خصوص گفت:ترس خیلی خوب است و اگر قرار باشد ما از چیزی نترسیم ممکن است اتفاقات بدی برایمان رخ بدهد و باعث شود که دست به خیلی از کارها بزنیم.

علی اوسیوند در ادامه صحبت هایش گفت:مثلا ترس از اعتیاد و سیگار کشیدن خوب است، من 30 سال سیگار میکشیدم و یک روز همسرم به من گفت:من و دخترم کسی رو بالای سرمان جز تو نداریم و دست روی نقطه آشیل من گذاشت و 7 سال است که بخاطر دخترم کنار گذاشتم و خیلی همه چیز بهتر شد.

در بخش های پایانی برنامه علی اوسیوند درباره فعالیت های هنری و کارگردانی کردن صحبت کرد.

ماجرای 10 سال خواستگاری و پشت کنکور ماندن علی اوسیوند

3.922
این مطلب مفید بود ؟175
منبع : عکاس:مریم رضوی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی